Чернівецька олімпійка, лучниця Лідія СІЧЕНІКОВА трохи засмучена своїм програшем на Літніх Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Проте стверджує, що її особистий показник та показники усієї олімпійської Збірної України загалом є результатом об’єктивних причин.
Про це лучниця розповіла кореспондентові molbuk.ua
- Я дуже хотіла перемогти, їхала на Олімпіаду за медаллю, - зазначила Лідія Січенікова. – Загалом ми мали дуже великі шанси, але кваліфікація нам трохи не вдалася, ми посіли восьме місце і вийшли відразу на дуже сильних суперників. Тому нам трохи не вдалося досягти того, чого ми хотіли. Причин такої ситуації декілька… Наприклад, у нас немає місця для тренувань. Фінансова підтримка від держави є, але не достатня. В усіх країнах дуже сильно підтримують спорт і всіляко допомагають спортсменам. Існують комп’ютерні програми, які допомагають підвищити їхню підготовку. А у нас все як було в плані технічної підготовки 50 років тому, так і досі залишилося. Тому й результати не ростуть. Так, ми трохи пригнічені, бо все ж таки у нас були сили і результати ми демонстрували нормальні, могли дійти і до медалі. Та через кваліфікацію, може, через пару стріл нам не вистачило до медалі. Хочу, звісно, взяти участь у наступній Олімпіаді у Токіо. Це найважливіші змагання, дуже хочеться саме на них завоювати медалі.
Лучниця зізнається: спортсменові без фінансової підтримки дуже складно. Звісно, можна тренуватися й без спонсора, якщо ти талановитий і працьовитий, і досягти гарних результатів, та все ж дуже нелегко.
-Лучникам насправді не треба дуже багато, - стверджує Лідія Січенікова. – Лише декілька луків, щоби мати запасний і мати з чого вибрати, і стріли. Бо наші суперники з інших країн мають по кілька комплектів. У нас один комплект на пару років, а вони їх змінюють раз у місяць. Хороший лук для професійних змагань має коштувати півтори тисячі євро. Набір стріл – 400 євро.
Л. Січенікова також розповіла, що у Ріо-де-Жанейро спортсмени, наслухані жахіть про грабіжницькі наради у Ріо, не покидали олімпійського селища і не гуляли містом. А щоби не заразитися вірусом Зіка, їм порадили прискатися спеціальними препаратами від місцевих комарів.
-Трохи страшно було від тієї ситуації, яка відбувається в Бразилії, - зізнається лучниця. Ми нікуди не виходили, перебували в олімпійському селищі і ходили тільки підтримувати наших спортсменів. Не виходили в місто, не їздили громадським транспортом. Бо було якось страшно - там десь щось вкрали, там когось побили. Також перед виїздом нам сказали, що треба бути дуже уважними, постійно прискатися апаратами від комарів. Та коли ти вже там і на змаганнях, зовсім про це не думаєш.
З російськими спортсменами українці були ввічливими, ті, у свою чергу, також. Про політику не згадували – не до того було.
-Ми не те що з росіянами особливо спілкувалися, але були у нормальних відносинах, - каже Лідія Січенікова. - Росіяни навіть бажали нам смачного під час обіду. Ну, тобто "приятного аппетита". Щодо суддівства, то, на мою думку, все було чесно, нікому ніхто не підсуджував.
-Я рада, що повернулася до різних, друзів. Мене дуже добре зустріли. Вдома, в Україні, з рідними, якось краще. Зараз трішки відпочиваю, мало тренуюся. Та в цьому році знову є змагання, ще треба тренуватися, - зауважила спортсменка.
Як відомо, у поєдинку 1/32 фіналу Лідія Січенікова перемогла грузинську спортсменку. Та все ж була змушена припинити боротьбу за медаль на Олімпіаді, програвши в 1/16 фіналу лучниці з Південної Кореї.
Довідка Урочисте закриття Літніх Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро відбулося 22 серпня. За підсумками Олімпіади, Україна посіла 31-е місце в загальнокомандному медальному заліку. Українці вибороли найменше золотих медалей і найменшу загальну кількість медалей в історії виступів країни на Літніх Олімпіадах.
Зокрема, на літніх Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро українські спортсмени завоювали 11 медалей: 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзових. Всього на Іграх Україну представляли 205 спортсменів в 27 видах спорту.
Золоті медалі країні принесли гімнаст Олег Верняєв (паралельні бруси) і каноїст Юрій Чебан (спринт на 200 м). В активі Верняєва ще срібло (багатоборство), інші срібні медалі завоювали стрілок з пневматичної гвинтівки Сергій Куліш (на дистанції 10 м), збірна шаблісток у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Аліни Комащук та Олени Вороніної, борець греко-римського стилю Жан Беленюк (в категорії до 85 кг), Павло Тимощенко у сучасному п'ятиборстві.
Бронзові нагороди принесли Україні шаблістка Харлан в індивідуальній першості, стрибун у висоту Богдан Бондаренко, веслярі Дмитро Янчук та Тарас Міщук (у змаганнях каное-двійок на 1000 м) і Ганна Різатдінова в індивідуальному багатоборстві в художній гімнастиці.
Фото зі сторінки Лідії Січенікової у соцмережі
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-08-2016, 17:34
0
1 872