За подання алкогольно-тютюнових звітів з недостовірними відомостями передбачено штраф - 17000 гривень, - нагадує прес - служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
А подання звіту з уточненнями чи виправленнями не передбачено Наказом №49. При цьому у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів передбачено штраф у розмірі 17 000 гривень.
Також у відомстві звертають увагу, що алкогольно-тютюнові звіти подаються щомісячно, протягом дії відповідної ліцензії, навіть якщо не здійснювався рух алкогольних напоїв та на залишках не було продукції.
Зокрема, такі звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 10 число припадає на вихідний або святковий день.
Відповідно алкогольно-тютюнову звітність за липень слід подати до 9 серпня.
Звіт приймається за основним місцем обліку суб'єкта господарювання в органах ДФС в електронній формі та реєструється в ЦБД без відображення показників в режимі "Подана звітність".
Якщо суб'єкт господарювання перебуває на обліку у контролюючому органі із станом 45 (платник до кінця року (неосновне місце обліку)), то звіт повинен прийматись саме таким контролюючим органом.
Правила заповнення та подачі алкогольно-тютюнової звітності викладено у листі ДФСУ у від 29.04.2016 р. №15535/7/99-99-12-01-01-17
Зазначимо, що у звіті легко помилися, бо потрібно не лише повідомити про увесь перелік алкогольних напоїв, але їх сортувати за видами. Зокрема, на ринку з’явилося чимало різних напоїв, які важко визначити куди їх зараховувати чи це слабоалкогольні напої чи шампанське чи легкі ігристі вина.