Розганяти силою чи підтримати: що думають у Чернівцях про ЛГБТ-прайд?
Тим паче, можливість проведення подібних маршів на вулицях міст, віддалених від столиці. Ми вирішили поцікавитись у чернівчан — представників ЛГБТ-спільноти, Правого сектору, профільних організацій щодо їхнього ставлення до Маршу рівності, пише
Громадське радіо.
Гомосексуал з Чернівців Олександр вважає, що суспільство треба готувати до таких маршів. І що в Чернівцях, до прикладу, такий захід може закінчитись масовим побиттям.
"Краще не проводити тут. Бо це будуть тільки тикати пальцем, будуть на кожному кроці бити. А в Києві можна проводити. Там якось спокійно і толерантно", — зауважив Олександр.
Голова правління місцевої ЛГБТ-організації "Люди Буковини" Ніна Копельчук не підтримує власне марш як формат привернення уваги до проблем спільноти. І, переконує, то її суб’єктивна думка.
"Я абсолютно розділяю цілі і завдання цього заходу, про те, що треба про це говорити, треба відстоювати свої права і боротися, але особисто мені не дуже подобається формат. Я з задоволенням читала програму "КиївПрайду", і воркшопи, і цікаві дискусії, і робота з журналістами, і Школа молодих активістів, — це все дуже класно і треба проводити. І я б хотіла бачити там соціальний театр також. Але стосовно маршу, то мені не подобається, — розповіла Ніна.
В свою чергу соціологиня Софія ідею проведення Маршу рівності підтримує, адже переконана, що права людини — понад усе. А для проведення таких заходів в обласних центрах, має бути проведена перед тим широка просвітницька кампанія.
"Ноги ростуть від незнання. А ті радикальні групи та рухи, які мають вплив, вони знають, що завжди є відсоток людей, які не мають своєю думки і ними дуже легко маніпулювати, — зауважила Софія.
Категорично проти маршів виступає керівник Чернівецького осередку Правого сектору Олександр Паращук. Він заявив, що роздмухування цієї теми в ЗМІ спеціально кимось спровоковане. Правда, не сказав, ким саме:
"Такі події і взагалі таке явище в суспільстві — це те, що суперечить християнській позиції народу України. Паралельно вірі в Бога, паралельно посиленню для більшості громадян України надії на Бога для виходу з такої складної ситуації, анонсувати, проводити подібні заходи, — то, напевно, злочин".
На наше запитання щодо можливого насильства під час Маршу рівності в Києві і можливої участі там Правого сектору, Олександр Паращук відповів досить емоційно.
"Чому ви не питаєте, чи не вважаєте ви, що дана подія — це насильство над свідомістю людей і свідомістю дітей? Діти це бачать, чують, до них це доносять. Це ненормально. І, звичайно, такі заходи ми будемо блокувати, і якщо правоохоронні органи, а я їх так назвати не можу, владоохоронні органи будуть охороняти людей, подію, яка загрожує безпеці моєї нації, то, звичайно, ми будемо втручатись в це. Можливо і силовим методом", — зауважив Олександр.
Нагадаємо, в Чернівцях була зареєстрована петиція щодо проведення мирної ходи в підтримку ЛГБТ спільноти. Вона зібрала 81 з 250 потрібних підписів. Одразу на противагу їй була зареєстрована інша петиція з вимогою заборони проведення вказаного заходу, яка набрала необхідну кількість голосів. У відповіді міська влада зауважила, що до ради ніхто не звертався з повідомленням про проведення мирної ходи.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-07-2016, 16:23
0
2 563