На Буковині люди отримують найбільші суми субсидій. Це порахували у Держстаті України.
За даними статистики, середній розмір державної допомоги в області у червні становив 1510,8 гривень на одну особу. З великим відривом ми випереджаємо інші області, які також отримують чималі суми субсидій.
Слідом за нами йде наша сусідка – Тернопільщина, тут отримують у середньому трохи більше тисячі гривень на одне домогосподарство. У трійці лідерів ще Черкащина.
Найменші субсидії нарахували киянам – майже удесятеро порівняно з чернівчанами. Хоча у столиці люди найактивніше звертаються за державними допомогами. За даними Держстату там за субсидією звернулася кожна четверта родина. Також жваво подавали документи на субсидію у Вінницькій та Харківській областях. Щоправда, отримали державні допомоги далеко не всі, хто звернувся. Так, найбільше отримувачів субсидій мешкає на Львівщині та Дніпропетровщині.
Водночас, у жодних із цих рейтингів, немає Чернівецької області. На Буковині, навпаки, люди дуже мляво йшли до держави "з простягнутою рукою".
З початку запровадження нових спрощених умов отримання субсидій у 2015 році, наша область також лідирувала серед регіонів, де найменше людей звернулися за державною допомогою. Тоді працівники соціальних служб пояснювали, що земляки не сподіваються на допомогу від держави, а більше власними силами рятували себе від злиднів.
– Розмір субсидії залежить від доходів сім’ї та від зайнятості населення. Наприклад, якщо людина не працює, її дохід для призначення субсидій, за попередніми нормами, рахували у розмірі однієї мінімальної зарплати (згідно нових змін у соціальних нормативах для субсидій враховуватимемо два розміри мінімальної зарплати). Відтак виходить, що у нашій області за субсидією звернулися здебільшого пенсіонери, люди, які не працюють, які мають низькі доходи або сім’ї з дітьми, – пояснює Наталія ПАСІЧНИК заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА. – Якщо врахувати, що наша область посідає передостаннє знизу місце в Україні за розміром середньої зарплати та низьку занятість у регіоні, то виходить, що ті сім’ї, які звернулися за допомогою, отримали більші розміри субсидій.
За даними пані Наталії, з квітня 2015 року, коли зняли обмеження для призначення субсидій, за державною допомогою до соцзахисту звернулися вдесятеро більше родин, ніж отримували субсидії до того часу. З дев’яти тисяч домогосподарств кількість субсидіантів виросла до 100 тисяч упродовж 2015 року і у майже 16 разів – до сьогодні.