У Чернівецькому театрі відбулася прем’єра комедійної вистави "Запечатаний двірик" за твором Юрія Федьковича.
Новою виставою займався режисер театру Мирослав Гринишин, який раніше ставив у нашому театрі "Землю" і "Юліана Цезаревича" за творами Ольги Кобилянської.
-З’явилася ідея поставити на сцені якусь класну народну українську комедію. Після "Землі" і "Юліана Цезаревича" Кобилянської , виникла ідея підійти до буковинських авторів з протилежного боку. Там була драма, трагедія, а тут вирішили попрацювати над комедією, - каже
режисер Мирослав ГРИНИШИН.Ця комедія Федьковича не надто популярна, адже за його життя опублікованою не була. У цій народній комедії театрали відтворили реалії буковинського села 19 століття
П’єсу "Запечатаний двірник" за однойменним твором Юрія Федьковича ставлять на сцені чернівецького театру вже втретє.
-Я пам’ятаю, ще будучи школярем, ходив на першу постановку. Сюжет у пам’ять не в’ївся. Запам’ятав тільки те, що хтось був у шафі, і слова чоловіка, який відчуває себе обдуреним “Я знаю, що я знаю”, - каже
театрознавець Юрій ЧОРНЕЙ. - Гадаю, та вистава була традиційнішою, ця - сучаснішою. Безперечно, прем`єра “Запечатаний двірник” дуже хороша, вистава вдалася. У мене тільки позитивні емоції. Видно, що режисер все продумав до дрібниць. Він допоміг акторам показати себе якнайкраще, хоч рамки у цій виставі досить вузькі.
Ця вистава супроводжувалася народною музикою, за допомогою якої актори доповнювали і продовжували розповідати свою історію.
-Музика була чудовою! Видно було, що мелодії підібрані були теж дуже ретельно. Слова пісень дуже вдало вписувалися в загальний сценарій, - продовжує театрознавець. - Варто зазначити, що одну чоловічу роль виконувала жінка - Катерина Чумакова. Не думаю, що всі глядачі це помітили, адже грала вона дуже вправно. Ксенія Король “запалила” сцену - по суті, це була її головна роль. Були другорядні ролі, які запам’яталалмся всім, незважаючи на те, що на сцені їх бачили кілька хвилин. Наприклад, роль тої бабусі, рухи і мовлення якої були дуже екзотичні, цікаво підібрані.
Глядачі сприйняли виставу дуже добре, проте були й такі, які критикували деякі сценічні елементи. Прискіпливо
відвідувачка Марія Скинтея ставиться до сцени, де двірник у шафі справляє свої фізіологічні потреби.
-Люди сміялися, та це не правильно. У залі були діти. Сцена, де дорослий дядя пісяє у шафі не дуже етична, - каже глядачка.
Проте театрали і критики не зовсім погоджуються, адже нічого неетичного у даній сцені не помітили.
-Якщо когось з глядачів ця сцена образила, я не згоден. Може, Федькович цього й не писав, та режисер це додумав, адже це природно. Чоловік кілька годин просидів у шафі. Те, що є природним, не може ображати людину, - вважає Юрій Чорней.
-Приємно було спостерігати за акторами, професійність яких зростає з кожною виставою. Мова йде не тільки про акторську майстерність, але й про вокальні якості, адже кожен, хто був на сцені виконував вокальні партії( соло, дуети, тріо, хорові) і не тільки під супровід оркестру, а навіть a cappella ,відтворюючи народні інструменти ( фінальна сцена); хореографічні номери, пластичні моменти вдало підкреслювали і допомагали розкрити сюжетний розвиток дії, - каже
викладач хорового відділу училища мистецтв Олександра ЯКИМЧУК. Глядачку також вразили яскраві ролі акторів.
-Чудова акторська гра! Назар Кавулич (двірник Колотило) вкотре довів, що йому під силу різнохарактерні ролі. Наталя Гунда настільки вжилася в роль старої (але активної)баби Хими, що не одразу вдалося її впізнати. Як завжди, сміх залу викликав "трохи дуже" напідпитку Микола Гоменюк в ролі загики Зуха. Найкомічніша пара у виставі - Ксенія Король та Віктор Барановський. Ксенія вразила абсолютно всім - акторська подача, мізансцени, спів, пластика. Її ревнивому чоловікові було за що переживати. Присяжні і радні( О. Надкерничний, В. Глазнєв, К.Чумакова, А. Топорівський, П.Мегера)- як своєрідний образ народу, якщо придивитися до костюмів, які відображали різні регіони .Не менш комічними були патрольники(В. Стаханов та І. Андроник).
В цілому, вистава справила дуже приємне враження. Є звичайно, незрозумілі режисерські вирішення щодо побудови сцен на початку, брак декорацій, але акторська майстерність і музичне оформлення перекрили ці нюанси.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
25-05-2016, 18:59
0
3 790