"23.05.2016 понеділок 10:25. Вулиця Сагайдачного, центр міста... ТОВ Укрвторресурс (директор Тихонович Максим) винайшов новий спосіб прибирання...алгоритм: -перевернути баки з гумором та сміттям -надати можливість безпритульним тваринам снідати , обідати та рознести побутові відходи по території вулиці -заставити своїх двірників грузити мусор вручну нехтуючи всіма санітарними нормами. Така вот повага до міста та простих людей!", - такий запис у соцмережі зробив начальник інспекції з благоустрою у м. Чернівці Сергій ОБШАНСЬКИЙ.
Коли кореспондент molbuk.ua навідалася на вулицю Сагайдачного близько 12.00, сміття ще лежало на тротуарах у двох точках. Почала фотографувати одну з точок, і тут якась жіночка вигукнула:
"Дівчата, що ви фотографуєте? З шостої до 12-ої мають право ці люди прибирати. Он там люди прибирають, зараз під’їде транспорт і загрузить. Ні, це не працівники Укрвторресурсу, він найняв. Це сміття з вини Спецкомунтрансу. Є договір, і в тому договорі чітко вказано, що він зобов’язаний вивозити це сміття. Бо він бере гроші у підприємств, садочків, приватних будинків. Тут купа приватних будинків. Люди йому платять напряму. Тільки квартири міської ради платять Укрвторресурсу. А це все – приватний сектор і підприємства".
-А є документи, що сплачує напряму? – запитую. - Я звідки знаю, я що, працюю тут? – відповідає жіночка. - А звідки ви знаєте про це? – Знаю, бо я знаю, що напряму. Є договори, приватний сектор і підприємства напряму платять Іванченку. – У мене інша інформація. – У вас іншої інформації не може бути. Підійдіть у бухгалтерію до Спецкомунтрансу і запитайте, чи у них є договір напряму з мешканцями приватного сектора. А тут 13 відсотків тільки – будівлі міської ради, а все решта – приватний сектор, підприємства, офіси, магазини.
Йду до іншої точки зі сміттям. Тхне звідти жахливо. Біля перевернутих контейнерів – троє чоловіків. На них помаранчеві жилетки з написом "ТД Укрвторресурс".
-Треба було фотографувати вночі, як студенти ці баки перевертали! – вигукує мені один із чоловіків. - Ми загружали Сагайдачного, Шепетовку. А тут баки були вже перевернуті. Це від ночі, від п’ятої години точно. Ми підняли один уже, зараз чекаємо, поки приїде машина. Ми не перевертаємо баки, поки не завантажимо машину. Зараз під’їде машина, усе це забере. Я розумію, тому що, може, десь зараз війна. Зараз облрада не дає машину. Дали би машину – ми би вже заїхали, було би вже чисто, спокійно. У нас шеф – ну, Тіхоновіч, ви знаєте, да? – То йому не дають машину. Калічанку не дають. Це не дають робити. Не дають сюди заїжджати. Ми на трактор грузимо. Тому що у нас є.. як його Спєцтранс. У них какіє-то нєпоняткі.
Тут навідався Сергій Обшанський. Він запевняє: Усі мешканці території, яку обслуговує ТД Укрвторресурс, незалежно від форми власності, сплачують саме Укрвторресурсу. Слова жінки про те, що приватний сектор платить Спецкомунтрансу, не відповідають дійсності:
"Звичайно, це брехня. І вони це прекрасно знають. У нас є відповідні документи. Загальна заборгованість зараз – майже мільйон 300 гривень. Нехай розраховуються. Чомусь ні в одному ЖРЕПі немає проблем – що у приватному, що в комунальному, - а у Тихоновича Максима Семеновича - є.
Також Сергій Обшанський стверджує, що з працівниками "ТД Укрвторресурс" не розрахувалися за квітень. "Люди працюють до першого липня. Зарплатню вони отримали, за їхніми словами, за березень. За квітень зарплатня не передбачається, за травень і червень, мабуть, також. Раджу журналістам це перевірити", - зазначив С. Обшанський.
У цей момент С. Обшанському зателефонував керівник "ТД Укрвторресурс", депутат Чернівецької міськради Максим ТИХОНОВИЧ. Він пообіцяв, що сміття з вулиці Сагайдачного приберуть якомога швидше. Також стверджував, що баки його працівники не перевертали, а "територію сміття на моєму ЖРЕПі прибираю я сам".
Натомість С. Обшанський порадив М. Тихоновичу у такому випадку звернутися до патрульної поліції, скласти заяву про те, що невідомі перевернули сміттєві баки.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.