Перший ІТ-кластер буковинських інноваційних технологій ім. Й. Шумпетера "Cluster bit" офіційно відкрили у Чернівцях. Це об’єднання 15 найбільших та найперспективніших компаній та стартап проектів міста. Для роботи кластеру міська влада виділила приміщення (колишнє тролейбусне депо) по пр. Незалежності.
Кластер – це об’єднання компаній, які працюють в ІТ та інноваційних галузях. В Україні тенденція розвитку кластерів ще нова, наразі відомі своїми проектами Київ, Львів, Одеса, Харків.
- Ми збираємо молоді стартап компанії, які планують розвиватися в інноваційних галузях, - розповідає голова чернівецького кластеру "Cluster bit " Юрій ПАСІЧНИК. – Сьогодні ми підпишемо з міською владою Меморандум про взаєморозуміння та допомогу міській владі в розвитку ІТ-напрямку . Нам не хочеться пасти задніх, ми розуміємо що Чернівці можуть дати, розуміємо нашу специфіку і готові по-доброму конкурувати й показати результат.
Разом із міською владою кластер виконуватиме різні завдання у галузях освіти, охорони здоров’я, державного публічного управління. Зокрема, зараз працюють над розробкою нового порталу міста, де чернівчани зможуть отримувати не тільки інформацію, а й адміністративні послуги в електронному вигляді.
Натомість, мер міста Олексій КАСПРУК поясник, що в Чернівцях була своєрідна політика, коли комп’ютерні компанії конкурували між собою і боролися за персонал. Але тільки тепер зрозуміли, що об’єднавши зусилля можна зробити те, що піде на користь і місту і кожній компанії:
- Тому і з’явився цей центр для реалізації найсміливіших планів і міська влада сподівається, що ІТ-шники допоможуть місту вирішити певні спільні проблеми, такі як доступ до електронного врядування та інші, - розповів мер.
Напрямок стартапів у "Cluster bit" може зацікавити кожного молодого підприємця, який планує розвиватися у напрямку інноваційних проектів. Кластер тут працює у двох напрямках: допомога великим ІТ-компаніям та допомога компаніям, які тільки встановлюються. Окрім цього кластер розробляє спеціальний план навчань, завдяки якому можна знаходити інвесторів та спілкуватися з ними. Співпрацювати з кластером можуть різні галузі, де є інноваційні технології.
Керівник кластеру розповів, що й місту стартап принесе свою користь. Молодь можна буде зайняти активною роботою, дати їм можливість зростати, перейти на новий рівень оплати праці. Наприклад, якщо за рік тисяча людей будуть заробляти в два рази більше, то для міста це будуть додаткові податки.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-05-2016, 20:36
0
3 705