Чим менша у депутата зарплатня, тим більша у нього спокуса брати хабарі. Та краще за все було би платити народному обранцеві рівно стільки, скільки він справді заробив.
У цьому переконаний
політолог із Чернівців Ігор БУРКУТ. Ось як він прокоментував підвищення зарплатні нардепам України у розмові з кореспондентом molbuk.ua.
-Проста річ: чим менша зарплатня депутата, тим більша у нього спокуса брати хабарі, - каже політолог. – Якщо зарплати у нас дуже низькі, то треба їх підвищувати. Зменшення депутатських зарплат було популістським заходом. Мовляв, якщо простолюд збіднів утричі, то ми й депутатам також утричі зменшимо зарплатню. Не знаю, що доброго вдалося цим досягнути. Результат бачимо: як були корумпованими, так і залишилися. А те, що 450 депутатів отримують більше, ніж досі, для бюджету непомітно.
Хоча в ідеалі варто було би виплачувати депутатові зарплатню за якістю його роботи, провадить Ігор Буркут:
"Інша річ – якби зарплата депутата залежала від того, наскільки він виконує свої обов’язки, скільки разів він буває на засіданнях, які закони пропонує, яка його активність в окрузі. Якби це впливало на зарплату, то я готовий би був їм підвищити її ще у декілька разів. Тим, хто працює ефективно. А тим іншим я би настільки ж зменшив зарплату".
-Працюєш – отримуй. Не працюєш – от тобі дуля без маку, а рахунок доплати державі за те, що прогуляв, - підсумовує політолог.
Як відомо, з 15 квітня 2016 року зарплатня народних обранців збільшилася майже утричі: з 6400 гривень до 17 650 гривень. Відповідне розпорядження підписав чинний прем’єр Володимир Гройсман. Це було останнє розпорядження Гройсмана на посаді спекера Верховної Ради, а виконував він закон про зміни до держбюджету на 2016 рік.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
30-04-2016, 13:27
0
1 906