Чи не найпопулярнішими зараз для вивчення у Чернівцях є румунська та польська мови. Лінгвістичних центрів та платних курсів чимало. Та мало хто знає, що є можливості для вивчення цих мов абсолютно безкоштовно.
"Мову можна вивчити за півроку"Для знавців румунської мови та для початківців у науковій бібліотеці імені Івасюка з листопада проводяться безкоштовні мовні курси.
Їх викладачка Галина ЯКУБЧАК каже, що мову реально вивчити тільки за півроку.
-До нас приходять як люди, які хочуть вдосконалии мову, так і ті, які починають вчитися з нуля. Спрямовані наші курси на розмовну румунську. Граматику не вчимо, хоча учні навчаються й читати, - розповідає пані Галина. - Ми проходимо абсолютно всі теми: тіло, сім`ю, квартиру, здоров`я... Кожного разу опрацьовуємо якусь тему і вчимо лексику до неї. Наступного разу ми вчимо зовсім іншу сферу, але обов`язково повторюємо і вживаємо попередньо опрацьований матеріал. Заняття досить інтерактивні і ефективні. За такий короткий час є люди, які вивчили мову на досить високому рівні. Та не забувайте, що викладач не може дати вам усього. Ми даємо поштовх, розвиваємо, направляємо у правильне русло, даємо нову інформацію, вдосконалюємо вимову... Навіть на практиці стараємося перевірити знання. Якось ми всією групою сходили в кафетерій румунського центру. Була умова — кожен має говорити румунською. Це хороша практика. Та все це буде марне, якщо ви полягатимете тільки на це. Треба вчити і працювати над собою і в позаурочний час. Тоді гарантую, що за півроку ви знатимете мову.
Пані Галина каже, що з україномовними людьми важко працювати. Деякі кидають навчання після однієї-двох лекцій.
-Румунська мова з романської мовної сім`ї, тому слав`янам важко її опановувати. Легше румунська дається тим, хто знає французьку. Нову мову завжди важко вчити, але, якщо захотіти, можливо все..., - впевнена пані Галина.
Лекції румунської в бібліотеці проводяться по середах в 17.00 і на вихідні (субота чи неділя, через тиждень).
Також у науковій бібліотеці можна безкоштовно вивчити польську мову. Її викладають волонтери з Польщі. Заняття проходять по середах із 12.00 до 13.00 початківців, і з 13.00 до 14.00 для тих, хто вже знає мову. Навчання проводиться у формі вискусії. Вікових обмежень немає. І румунську і польську можуть вивчати як дорослі, так і діти.
Навчання для студентів і викладачівСпеціальна програма по вивченню румунської мови вже другий рік діє при університеті, на кафедрі румунської філології. Леції проводить асистент Сучавського університету "Штефан чел Маре" Джина Пуйке.
-Лекторат організовується для студентів і викладачів безкоштовно. Поки що лекції проводяться у звичайній університетській аудиторії, та зараз готується спеціальний лінгвістичний центр, оснащений всією потрібною технікою, - каже лаборант кафедри румунської філології Мірєла ФЕДОРЯК. - Єдиний нюанс — для того, щоб ходити на ці заняття, треба знати англійську або французьку, адже Джина викладає румунську однією з цих мов.
На цих курсах можна вивчити румунську на рівні А і В. У вівторок з 16.00 до 18.00 викладається румунська для викладачів (рівень А). У середу проводяться лекції для початківців із 14.40 до 16.00 та з 16.00 до 18.00. У четвер із 14.40 до 16.00 викладається румунська для початківців.
Лекції проводять у 6-му корпусі ЧНУ, 16 аудиторія. Запис у групи проводиться на кафедрі румунської та класичної філології(18 аудиторія, тел. 58-48-34).
Студентів і викладачів ЧНУ на безкоштовні курси німецької мови запрошує центр "Gedankendach".
Курс для початківців з Юліаном Шорром відбувається по вівторках( о 16.00 ЧНУ, Корпус 6, ауд. 34-35) і п'ятницям о 14.00.
Крім того, також є курс Каті Бруннер, для тих, хто вже знає мову( по понеділках о 16.00 ,ЧНУ, корпус 6, аудиторія 34-35 і по четвергах о 16.00.)
Також у Чернівцях є можливість вивчення польської і німецької мов у "Літературному кафе" (площа Центральна, 10). Курси безкоштовні, немає вікових і мовних обмежень.
-Cafe Einstein - це мовний клуб, де ви зможете почуватися вільно та невимушено, спілкуючись німецькою мовою.
Ви маєте можливість поспілкуватись зі своїми однолітками німецькою мовою на цікаві та актуальні теми, переглянути фільми, грати в ігри та просто весело провести час, - каже адміністратор кафе Руслан. -У такій же невимушеній атмосфері можна вчити і польську.
Німецький мовний клуб діє щочетверга з 16.00 до 18.00. Польський дискусійний клуб – щоп’ятниці з 16.00 до 18.00
Діана ВАТАМАНПриєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-04-2016, 15:22
0
46 871