У центрах вивчення іноземних — забагато людей. Групи збільшують, ціни, відповідно, теж. Місячна оплата — від 500-600 гривень. Займатися індивідуально — ще дорожче. Година у репетитора коштує від 60 гривень. Де знайти хорошу альтернативу платним курсам?
"Вікно в Америку" у бібліотеціВже десятий рік у Чернівцях діє центр "Вікно в Америку", де люди будь-якого віку й соціального статусу мають доступ до інформації про історію, урядування, суспільство та національні цінності США. Центр діє в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка. (вулиця Кобилянської, 47).
У рамках цього центру проходять і безкоштовні курси вичення англійської мови. Жодних вікових чи соціальних обмежень немає. Єдина умова — бути читачем бібліотеки, а це коштує 15 гривень на рік.
Тут ангійську викладають як для початківців, так і для людей, у яких вже є базові знання. Також існують окремі курси вивчення іноземної для дітей. Навчання проводиться у різних інтерактивних формах: лекції, презентації, зустріч із цікавими людьми, перегляд фільмів англійською, читання художніх творів в оригіналі.
Курси у бібліотеці проводяться майже щодня.
У понеділок на 15.00 та 16.00 — англійська для початківців.
У вівторок і четверг о 15.00 та 16.00 — розмовна англійська.
Субота — 11.00 -англійська для дітей, 15.45 — перегляд фільму англійською мовою.
У неділю проходять заняття для дітей (12.00) та для знавців мови на хорошому рівні(13.00).
Також по понеділках і четвергах у бібліотеці проходять курси вивчення англійської для держслужбовців.
Курси читають волонтери. Дітям і початківцям викладають найкращі студенти з факультету іноземних мов ЧНУ. Розмовні лекції і обговорення фільмів веде волонтер із США Шон МакГіверн.
- У мене десь від 80 до 1000 студентів на тиждень. Усе, що я роблю, це навчаю тільки говорити англійською. Бо ж у всіх учнів у школах є всього лише 2 уроки англійської. Але це, як собака - все розуміє, але нічого не говорить, - підкреслив Шон МакГіверн.
-Я впевнений у тому, що це європейська мова. В Німеччині та Швеції також говорять англійською. Українці повинні говорити англійською. Я рекомендую займатися англійською 5 днів на тиждень. Наймайте вчителів. Адже дуже багато викладачів не мають роботи. Також раджу ввести 4 години англійської мови замість 2-х у всіх школах, - наголосив Шон.
-Охочих досить багато, тому створюємо нові групи. В одній групі приблизно 20-15 людей, - каже Тетяна Микитюк, керівник центру "Вікно в Америку".
На цих курсах — вільне відвідування. Люди можуть приходитии настільки часто, наскільки їм вдається.
Регулярно рекомендується відвідування лекцій тим, хто вже знає англійську досить добре, адже там їм дають систематичні домашні завдання.
Якщо ж в не знаєте свій рівень знання мови і не можете визначитися, до якої групи вам приєднатися — підійдіть у центр. Шон індивідуально поспілкується із кожним і визначить, які вам заняття потрібні.
Англійська від релігійних громадДосить розрекламованими у Чернівцях є курси безкоштовного вивчення англійської при одній із церков. Лекції проводяться щоп`ятниці за адресою вулиця Героїв Майдану, 108А.
Релігійна громада влаштовує лекції трьох рівнів вивчення мови — початкової, середньої і вищої. При цьому бути прихожанином церкви або приєднуватися до неї не обов`язково.
-До нас може прийти будь-хто, незалежно від релігійних, політичних та інших поглядів. Ми нікого не намагаємося затягнути до своєї церкви, і ні від кого не приховуємо, хто ми. Ми просто з радістю допоможемо чернівчанам підтянути свій рівень англійської у розмовній формі. Говоримо про роботу, освіту, спорт... Релігійні теми не чіпаємо, - сказав кореспонденту "МБ" один із місіонерів церкви.
Лекції проводять носії мови, а саме шість місіонерів-волонтерів: 4 із США, 1 з Німеччини та 1 з України.
На лекції ходять десь 50 людей. Вікових обмежень також нема, проте діти, молодші 16 років, мають отримати дозвіл від батьків...
-...Щоби потім, коли батьки дізнаються, що їхня дитина ходить до якоїсь церкви — не було проблем. Ми нікого ні на що не агітуємо, але краще страхуватися від неприємних ситуацій, - додав міссіонер.
-Ці зустрічі розраховані на людей, які вже мають хоча би базові знання аглійської. Ніхто не агітує приєднуватися до якоїсь релігії чи щось подібне. Ці люди досить толерантні, - сказала мені відвідувачка лекцій Ольга.
Вчити, не виходячи з домуВивчити англійську на досить хорошому рівні можна і самостійно. Політолог Олександр МАРУСЯК впевнений, що головне — бажання.
-Я вчився у Кіцманській гімназії з англомовним нахилом. Це, звичайно, хороша база. Та вдосконалював мову я самостійно. Знадобляться хороші фільми чи серіали англійською з субтитрами. Якщо у вас є улюблений фільм, який ви передивлялися рідною мовою, спробуйте дивитися його англійською. Головне — вибрати те, що вам подобається, інкше ви будете сприймати англійські слова тільки як шум, - впевнений Олександр.
Хлопець також радить читати твори мовою оригіналу. Починати треба з простого, наприклад, з казок. Далі можна переходити і на серйознішу літературу, проте мова там специфічна, не зовсім звична для спілкування.
-Корисними стануть комп`ютерні ігри. Наприклад, у грі "Контр страйк" можна вивчити назви всіх видів зброї англійською, бойові команди, - додає хлопець.
Також у нагоді при вивчені іноземної стануть інтернет-ресурси та онлайн-лекції, які є у широкому доступі.
Діана ВАТАМАН
29-03-2016, 19:31
0
16 505