Начальник Чернівецької митниці ДФС Микола Салагор стверджує, що менше 2% лісу, який у вагонах перетинає кордон, є буковинським. Про це він заявив в інтерв'ю "Урядовому кур'єру":
"Нас (митників - ред.) безпідставно звинувачують, що ми далі пропускаємо деревину на експорт, - сказав М.Салагор. - Справді, залізничні колії поблизу кордону заповнені ешелонами з деревиною. Авторитетно заявляю: буковинської там усього 1,8%, оформленої у митному плані, як "деревина паливна". Решта — лісоматеріали з інших областей, а також транзитом з інших країн. Вони прямують до нас як у гирло, бо поряд із кордоном на румунській території — потужний деревопереробний комбінат.
Ми, як вимагає мораторій, не даємо під виглядом дров вивозити із країни необроблену деревину. Лише цього року відкрито 5 справ про порушення митних правил, де предметом правопорушення були лісоматеріали на суму 1,2 мільйона гривень, відправлені підприємствами Вінницької, Львівської, Чернівецької областей до Румунії, Італії й навіть Кореї.
Можна сказати, успіху досягнуто лише на першому етапі у справі збереження і належного використання лісових ресурсів. На часі прискіпливо контролювати лісозаготівлю. Натомість окремі народні депутати розпочали, хоч як дивно, ревізію закону щодо експорту ділової деревини. Натомість вони мали б сприяти розвиткові лісової й деревопереробної галузей через, приміром, зняття ввізного мита на сучасне устаткування, приймати конструктивні, дієві рішення, щоб вивозити необроблену деревину з України було невигідно й непотрібно. Замість цього галасують, що, мовляв, митники нищать лісову галузь, бо не дають лісгоспам виконати експортні контракти на постачання деревини. Виходить, ми знову винні, що виконуємо норму закону!"
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
25-03-2016, 11:18
0
1 960