У Чернівцях відбулося перше засідання робочої групи з виконання наказу МОЗ щодо оптимізації ліжкового фонду лікувально-профілактичних закладів області.
На виконання відповідної постанови Кабінету Міністрів України, наприкінці минулого тижня Міністерство охорони здоров’я видало наказ про затвердження методики забезпечення лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення. Згідно з цими нормативними документами, у всіх областях має відбутися оптимізація ліжкового фонду лікувально-профілактичних закладів у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення з урахуванням надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги, з можливістю коригувати його у бік зменшення, залежно від захворюваності та регіональних особливостей. Про це повідомляє департамент охорони здоров’я ОДА.
Забезпеченість стаціонарними ліжками в Україні різна: від 110 у Чернігівській області до 66-ти у Закарпатській. З об’єктивної причини, зокрема через передачу залізничної лікарні на баланс міської ради Чернівців у нашій області цей показник торік дещо зріс і складає на сьогодні 75,8 ліжок на 10 тисяч населення. Порядок оптимізації та її обсяги, які напрацює робоча група, будуть згодом затеверджені розпорядженням голови облдержадміністрації із врахуванням Закону "Про місцеве самоврядування. Адже насправді Департамент охорони здоров’я виконуватиме, радше, консультативну і рекомендаційну функцію щодо доведенню ліжок до нормативного рівня, а вже виконавцями відповідної постанову Кабінету Міністрів України буде обласна, міська та районні ради.
Головним завданням під час проведення оптимізації ліжкового фонду, має бути збереження і навіть покращення якості надання медичної допомоги, кажуть медики.
"Маємо розробити таке рішення, яке буде вважатися справедливим і з точки зору медиків, і з точки зору населення, яке є споживачем медичних послуг, хоча й усвідомлюємо, що зробити це буде непросто", - сказав заступник директора департаменту Юрій Лесюк.
Оскільки регіональні плани з оптимізації ліжкового фонду мають бути розроблені протягом місяця, щоб не затягувати справу члени робочої групи звернулися до всіх ЛПЗ області протягом тижня подати свої письмові пропозиції.
Для уникнення соціального збурення, учасники засідання схвалили пропозицію головного лікаря ЛШМД Олександра Грушка у першу чергу звернути увагу на дублюючі структури та враховувати ефективність діяльності медичних закладів та їх підрозділів. Також було вирішено всі питання, пов’язані із кадрами, вирішувати лише за участю профспілок, провести відповідні громадські слухання та розпочати масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
23-03-2016, 10:30
0
2 973