Дороги Буковини — серед найбільш безпечних в Україні

Новини Чернівців / Новини України / новини
1 753
0
Дороги Буковини — серед найбільш безпечних в Україні

Цього року українські водії стали потрапляти в ДТП частіше, ніж робили це в 2015-му: за січень і лютий аварій на вулицях і дорогах стало більше на 10%, ніж за такий час рік тому — 21 319 ДТП (було 19 384). Такими є невтішні цифри, надані Управлінням безпеки дорожнього руху (УБДР) МВС України. Таким чином, щодоби в Україні в середньому відбувається більш ніж 355 аварій, пише "експерес" з посиланням на "Сегодня".

Різко зросло також число ДТП з потерпілими: плюс 30%, або ж 3325 осіб (55 осіб на добу), проти 2556 у минулому році. На щастя, загиблих менше — 440 осіб, або понад 7 осіб на добу (504 рік тому). Але людей, які отримали в результаті ДТП травми, стало на третину більше — 4187 осіб (+1061 осіб), або майже за 70 осіб на добу.

ДЕ НЕБЕЗПЕЧНІШЕ

Як видно з інфографіки, беззаперечний лідер в аваріях — Київ: кожне четверте ДТП відбувається в столиці. Далі, з більш ніж дворазовим відривом, йдуть Харківська, Одеська, Дніпропетровська області, Київщина і Львівщина. Найбільш ж безпечні дороги — у Луганській, Сумській, Чернівецькій та Кіровоградській областях: там аварій на порядок менше.

Екс-співробітник столичної ДАІ Микола Корчмаренко сумнівне лідерство Києва у цьому рейтингу пояснює просто: у столиці - найбільш інтенсивний рух транспорту і багато іногородніх водіїв.

“Вони не звикли їздити в щільному потоці машин, погано знають місто, губляться і потрапляють в аварії. А в регіонах, де менше населення і, відповідно, транспорту, ДТП менше. Там вони трапляються через погані дороги та безпечність водіїв, які перевищують швидкість, і частіше, ніж у столиці і облцентрах, сідають за кермо нетверезими. Але в більшості тяжких ДТП зі смертями в Києві винні столичні водії, які розганяються на швидкісних трасах, яких набагато більше, ніж в інших містах”, — уточнив Корчмаренко.
Зауважимо: збільшення кількості ДТП в 2016 р. збіглося з реформуванням ДАІ в дорожню поліцію (в Києві вона з’явилася 7 листопада, в регіонах — пізніше). Корчмаренко каже, що аварій стало більше, тому що нові методи патрулювання в русі менш ефективні, ніж старі — коли даішники стояли в аварійно небезпечних місцях і відстежували всіх порушників, які проїжджали повз. До того ж водії, осмілівши в перехідний період, стали частіше порушувати правила.

У прес-службі УБДР з такою думкою не згодні і вважають зростання кількості аварій у тому числі наслідком ретельної роботи патрульних: “Порушень стало більше, тому що поліція, на відміну від ДАІ, оформляє протоколи в кожному випадку ДТП, а не відпускає порушників за хабар”.

Втім, за словами начальника УБДР Олександра Фацевича, водії дійсно стали частіше, ніж раніше, порушувати правила: перевищують швидкість (це причина більшості аварій), відволікаються від управління на розмови по мобільному. Також серед загиблих і поранених у тяжких аваріях стало більше людей, не пристебнутих ременями безпеки. ЩО РОБИТИ. Юрист Олексій Святогор, який спеціалізується на питаннях ДТП, стверджує, що патрулювання поліцейської машини в потоці ефективніше для безпеки руху, ніж коли ДАІ ховалася “за кущами”, бо в потоці вони охоплюють більше території.

“Причин зростання аварійності кілька: водії стали більше ганяти через реформи ДАІ, і практично немає хабарів”. Але прогнози юриста невтішні: з весною аварій стане ще більше. “Почнеться дачний сезон, і виїдуть на дороги водії-“проліски”, які не їздили всю зиму, — каже Святогор. — Тому поліції варто відновити контроль швидкості на дорогах і почати встановлювати автоматичні камери фотовідеофіксації в небезпечних місцях”. У МВС кажуть, що впроваджують камери відеофіксації. Але на те, щоб охопити всю країну, потрібен час і гроші.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм