Чернівчанин Костя Лукинюк займається музикою з п’яти років. Зараз він студент третього курсу Чернівецького училища мистецтв імені Сидора Воробкевича.
З кожним разом юнак збирає у залах все більше і більше людей, аншлаги на його концертах стали вже традицією. Нещодавно Костя виступив в обласній філармонії з симфонічним оркестром під керівництвом Йосипа Созанського. Твори, виконані молодим скрипалем, прозвучали у Чернівцях вперше.
"Займаюся й по шість годин на день"-Я сам вибирав репертуар останнього концерту. Ці твори зазвичай грають досить зрілі музиканти. Гадаю, в моєму віці їх ще ніхто не виконував. Темою концерту була війна. Я старався передати всі емоції, вкладені у ці твори, - каже Костянтин ЛУКИНЮК. - Багато знатних музикантів не дозволяють собі за раз виконати три концерти, це важко. Та я поставив собі ціль, й вперто йду до неї. Це стимул більше займатися.
Завдяки мамі Костя з самого дитинства почав грати.
-Мама дуже хотіла сама займатися музикою, але не мала можливості. Проте віддала у музичну школу № 2 обох своїх дітей: мене і брата. Це тоді був не мій вибір, та я їй вдячний за це. Ніколи не шкодував, що займаюся музикою, - каже хлопець.
Окрім скрипки, хлопець грає на гітарі, фортепіано і барабанах.
Костя вірить, що досягти успіху можна не тільки завдяки таланту. Майже 90 відсотків успіху, на думку хлопця, залежить від зусиль та роботи над собою.
-У мене є принцип - займатися щодня. Це як їжа. Є люди, які займаються один день десь шість годин, а потім тиждень нічого не робить. Я порівнюю таких людей із тими, хто їсть кілька десятків кілограмів в один день, а потім нічого тиждень не їдять. Це неправильно. Слід займатися меншими дозами, але щодня. Ідеальна програма занять, як на мене, дві-три години зранку і дві-три години ввечері. Я викроюю час між парами, в обід... Я займаюся чотири години на день стабільно. Посилені заняття перед концертом можуть тривати і по шість-вісім годин на день, - ділиться Костя.
Костянтин любить композиторів різних епох. На думку юнака, дуже значимою в класичній музиці є епоха бароко:
-Я люблю Вівальді, Баха. З класицизму мої улюблені - Бетховен і Чайковський. Та найбільша моя пристрасть - музика романтиків. Паганіні, Вьєтан, Ернст.
Скрипка у подарунок від відомого митцяОдним із кумирів молодого музиканта - Олег Криса. Це видатний скрипаль, з яким Костя недавно познайомився завдяки своїй вчительці Аллі Гамовій.
-Я завжди буду вдячний вчительці за цю можливість. Вона зорганізувала мені прослуховування у Олега Криси під час його перебування у Львові. Я йому зіграв, і йому настільки сподобалося, що він почав аплодувати мені стоячи. Зазввичай, за такі консультації музиканти беруть шалені гроші. Мало того, що він не взяв ні копійки, ще подарував мені свою скрипку і запросив навчатися в Америці. Він викладає в Істменівській школі музики у місті Рочестер (штат Нью-Йорк). Цей один з найкращих вузів Америки. Окрім того, пан Олег запросив мене взяти участь в його міжнародному конкурсі, який відбудеться у Львові в листопаді. Він навіть сказав, що приїде в Україну займатися зі мною, - ділиться Костянтин.
Зустріч із видатним музикантом хлопець вважає справжнім подарунком долі, адже це йому дає великі можливості. Окрім того, до цього юнак грав на старій скрипці своєї вчительки, адже купити власну не було можливості.
Зараз скрипаль готується до вступу, і через рік, після закінчення навчання у Чернівцях, поїде у Штати. Проте лишатися жити за кордоном хлопець не планує - хоче там здобути їм”я і повернутися в Україну.
-На жаль, у нас особливого успіху досягти не можна. Я хочу показати за кордоном, хто я є, прославити Україну, а потім повернутися на батьківщину і розвивати культуру тут.
-Я дякую мамі, вчителям і Богові. Перші кроки в музиці зробив завдяки вчительці музичної школи №2 Наталі Лютовій. Далі мною займалася Людмила Мартинюк в училищі мистецтв. І звісно ж, я ніколи не забуду Аллу Олексіївну, адже саме завдяки їй у моєму житті стався крутий поворот - зустріч із Олегом Крисою, яка змінила моє життя.
Діана ВАТАМАН
12-03-2016, 12:52
0
3 684