RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 16-річному чернівчанину запропонували навчання у США і подарували скрипку

16-річному чернівчанину запропонували навчання у США і подарували скрипку


Чернівчанин Костя Лукинюк займається музикою з п’яти років.‭ ‬Зараз він‭ ‬студент‭ ‬третього курсу Чернівецького училища мистецтв імені Сидора Воробкевича.

З кожним разом юнак збирає у залах все більше і більше людей,‭ ‬аншлаги на його концертах стали вже традицією.‭ ‬Нещодавно Костя виступив в обласній філармонії з симфонічним оркестром під керівництвом Йосипа Созанського.‭ ‬Твори,‭ ‬виконані молодим скрипалем,‭ ‬прозвучали у Чернівцях вперше.

"‬Займаюся й по шість годин на день‭"

-Я сам вибирав репертуар останнього концерту.‭ ‬Ці твори зазвичай грають досить зрілі музиканти.‭ ‬Гадаю,‭ ‬в моєму віці їх ще ніхто не виконував.‭ ‬Темою концерту була війна.‭ ‬Я старався передати всі емоції,‭ ‬вкладені у ці твори,‭ ‬-‭ ‬каже‭ ‬Костянтин ЛУКИНЮК.‭ ‬-‭ ‬Багато знатних музикантів не дозволяють собі за раз виконати три концерти,‭ ‬це важко.‭ ‬Та я поставив собі ціль,‭ ‬й вперто йду до неї.‭ ‬Це стимул більше займатися.

Завдяки мамі Костя з самого дитинства почав грати.

-Мама дуже хотіла сама займатися музикою,‭ ‬але не мала можливості.‭ ‬Проте віддала у музичну школу‭ №‬ 2‭ ‬обох своїх дітей:‭ ‬мене і брата.‭ ‬Це тоді був не мій вибір,‭ ‬та я їй вдячний за це.‭ ‬Ніколи не шкодував,‭ ‬що займаюся музикою,‭ ‬-‭ ‬каже хлопець.‭

Окрім скрипки,‭ ‬хлопець грає на гітарі,‭ ‬фортепіано і барабанах.

Костя вірить,‭ ‬що досягти успіху можна не тільки завдяки таланту.‭ ‬Майже‭ ‬90‭ ‬відсотків успіху,‭ ‬на думку хлопця,‭ ‬залежить від зусиль та роботи над собою.
-У мене є принцип‭ ‬-‭ ‬займатися щодня.‭ ‬Це як їжа.‭ ‬Є люди,‭ ‬які займаються один день десь шість годин,‭ ‬а потім тиждень нічого не робить.‭ ‬Я порівнюю таких людей із тими,‭ ‬хто їсть кілька десятків кілограмів в один день,‭ ‬а потім нічого тиждень не їдять.‭ ‬Це‭ ‬неправильно.‭ ‬Слід займатися меншими дозами,‭ ‬але щодня.‭ ‬Ідеальна програма занять,‭ ‬як на мене,‭ ‬дві-три години зранку і дві-три години ввечері.‭ ‬Я викроюю час між парами,‭ ‬в обід...‭ ‬Я займаюся чотири години на день стабільно.‭ ‬Посилені заняття перед концертом можуть тривати і по шість-вісім годин на день,‭ ‬-‭ ‬ділиться Костя.‭

Костянтин любить композиторів‭ ‬різних епох.‭ ‬На думку юнака,‭ ‬дуже значимою в класичній музиці є епоха бароко:
-Я люблю Вівальді,‭ ‬Баха.‭ ‬З класицизму мої улюблені‭ ‬-‭ ‬Бетховен і Чайковський.‭ ‬Та найбільша моя пристрасть‭ ‬-‭ ‬музика романтиків.‭ ‬Паганіні,‭ ‬Вьєтан,‭ ‬Ернст.‭

Скрипка у подарунок від відомого митця

Одним із кумирів молодого музиканта‭ ‬-‭ ‬Олег Криса.‭ ‬Це видатний скрипаль,‭ ‬з яким Костя недавно познайомився завдяки своїй вчительці Аллі‭ ‬Гамовій.
-Я завжди буду вдячний вчительці за цю можливість.‭ ‬Вона зорганізувала мені прослуховування у Олега Криси під час його перебування у Львові.‭ ‬Я йому зіграв,‭ ‬і йому настільки сподобалося,‭ ‬що він почав аплодувати мені стоячи.‭ ‬Зазввичай,‭ ‬за такі консультації музиканти беруть шалені гроші.‭ ‬Мало того,‭ ‬що він не взяв ні копійки,‭ ‬ще подарував мені свою скрипку‭ ‬і запросив навчатися в Америці.‭ ‬Він викладає в Істменівській школі музики у місті Рочестер‭ (‬штат Нью-Йорк‭)‬.‭ ‬Цей один з найкращих вузів Америки.‭ ‬Окрім того,‭ ‬пан Олег запросив мене взяти участь в його міжнародному конкурсі,‭ ‬який відбудеться у Львові в листопаді.‭ ‬Він навіть сказав,‭ ‬що приїде в Україну займатися зі мною,‭ ‬-‭ ‬ділиться Костянтин.

Зустріч із видатним музикантом хлопець вважає справжнім подарунком долі,‭ ‬адже це йому дає великі можливості.‭ ‬Окрім того,‭ ‬до цього юнак грав на старій скрипці своєї вчительки,‭ ‬адже купити власну не було можливості.

Зараз скрипаль готується до вступу,‭ ‬і через рік,‭ ‬після закінчення навчання у Чернівцях,‭ ‬поїде у Штати.‭ ‬Проте лишатися жити за кордоном хлопець не планує‭ ‬-‭ ‬хоче там здобути їм”я і повернутися в Україну.

-На жаль,‭ ‬у нас особливого успіху досягти не можна.‭ ‬Я хочу показати за кордоном,‭ ‬хто я є,‭ ‬прославити Україну,‭ ‬а потім повернутися на батьківщину і розвивати культуру тут.‭
-Я дякую мамі,‭ ‬вчителям і Богові.‭ ‬Перші кроки в музиці зробив завдяки вчительці музичної школи‭ ‬№2‭ ‬Наталі Лютовій.‭ ‬Далі мною займалася Людмила Мартинюк в училищі мистецтв.‭ ‬І звісно ж,‭ ‬я ніколи не забуду Аллу Олексіївну,‭ ‬адже саме завдяки їй у моєму житті стався крутий поворот‭ ‬-‭ ‬зустріч із Олегом Крисою,‭ ‬яка змінила моє життя.

Діана ВАТАМАН
Редактор: diana_vataman
12-03-2016, 12:52
Коментарів 0 Переглядів 3 642


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.