26 лютого у Чернівцях відбувся круглий стіл "Журналісти і правоохоронці: співпраця чи конфронтація", ініціатором якого виступила чернівецька обласна організація НМПУ та її очільник Вадим Пелех. До участі у круглому столі були запрошені керівники місцевих правоохоронних органів. Під час круглого столу журналісти порушили питання не розслідування злочинів проти журналістів та зумисне затягування розгляду справ, пише сайт НМПУ.
Лише за останній рік у Чернівцях скоєно 4 гучні злочини проти журналістів, і по жодному із них розслідування й досі не дало результатів. Відтак, Чернівецька область опинилась серед лідерів за кількістю випадків порушення прав журналістів (поступається Криму і Донецькій області, йде нарівні з Миколаївською). Як стверджує Сергій Гордаш, представник слідчого управління поліції, це пов’язано із тим, що немає підстав для пред’явлення підозр жодній особі.
Йдеться про справи Вадима Пелеха, Юлії Сафтенко, Галини Єреміци та Івана Гончарюка. Так, скажімо у справі Вадима Пелеха щодо залякування та погроз йому і його родині фізичною розправою, слідство вперто не бачить складу злочину. Більше того, правоохоронці справу закрили, самого потерпілого повідомити про це забули. Щодо справи невиконання рішення суду по виплати ТОВ ТВА 9, 5 тис.грн. на користь Юлії Сафтенко, э конкретна посадова особа - директор телеканалу ТВА - Валерій Сарафінчан, який впродовж дев'яти місяців відмовляється виконати рішення суду.
Заступник голови медіа-профспілки Олександр Тарасов, коментуючи ставлення силовиків до розгляду справ, наголосив: "У справі Галини Єреміци, маємо відео, на якому чітко зафіксовано, що охоронець, застосовуючи фізичну силу, тягне Галину Єреміцу, видно як керуючий відділенням банку "Фінанси і Кредит" віддає наказ це зробити. Тобто на відео чітко зафіксовано які саме особи вчиняють протиправні дії. Є свідки, які це бачили, більше того, свідки допитані. Тому, щонайменше у двох справах є достатньо доказів, щоб пред'явити певним особам повідомлення про підозру. Однак правоохоронні органи з невідомих нам причин цього не роблять".
Павло Огородюк, начальник управління нагляду прокуратури Чернівецької області, визнав, що слідство дійсно необхідно активізувати. Слідчі проводять слідчі дії трішки пасивно. Його колега, Тетяна Скигар, заступник керівника Чернівецької міської прокуратури у свою чергу пообіцяла: "Де були виявлені певні промахи у слідстві або бездіяльність слідчих, повністю по всіх провадженнях мають бути надані нам відповіді до 1 березня: що зроблено, що усунуто".
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-03-2016, 15:34
0
1 471