До Чернівців прибули сім народних депутатів України для того, щоб обговорити ситуацію з побутовими відходами в Україні.
У Червоній залі ЧНУ зібралися нардепи майже усіх фракцій парламенту, передає кореспондент molbuk.ua
Народний депутат Микола Томенко зауважив, що в Україні нараховується близько 33 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ, а їхня територія за площею більша за всю Чернівецьку область.
Водночас народні депутати презентують чотири законопроекти, які стосуються переробки сміття.
" Близько 20 нардепів з різних фракцій почали роботу, дуже непросту і конфліктну, пов’язану з тим, щоб показати, що таке ситуація зі сміттям в Україні, і подумати над шляхами, як нам рухатися до того, щоб ставати цивілізованою країною. Одну цифру я тільки назву – біля 33 тисяч у нас є несанкціонованих сміттєзвалищ. Якщо взяти регіон, Буковину і Галичину, яка поруч, то об’єкти наші рекреаційні, туристичні, то це катастрофа не тільки з точки зору якості життя, скільки з точки зору можливих напрямків роботи по оздоровленню, по туризму", - повідомив нардеп Микола Томенко.
Він заявив, що концепція, з якою до Чернівців приїхали депутати, полягає у тому, аби створити новий спосіб, завдяки якому гроші за сміття приходитимуть до місцевої влади, і місцева влада мала з чого виконувати свої повноваження.
"У нас є серйозні дискусії із бізнесом, який займається упаковкою. Вони тримають таку позицію, що вони хочуть без держави якимось чином впливати на цю ситуацію. Я завжди їм кажу: ви 25-й рік шукаєте цю модель, а сміттєзвалища збільшуються у геометричній прогресії. То, очевидно, треба, щоб і держава взялася за справу, і ми через законодавчі речі визначили сам механізм. А механізм, як ми пропонуємо, не справедливі гроші через житлово-комунальні послуги, бо незалежно від того, скільки ви викидаєте сміття, ви платите приблизно одну і ту ж суму грошей. А щоби все-таки думати про спеціальний податок, який буде нараховуватися в залежності від кількості спожитої вами упаковки. Тут ми ведемо дискусії, готові на всі компроміси. Я переконаний, що, якщо ми не будемо стартувати з цього року, а з наступного бюджету цей податок не з’явиться, то ми ніколи не стартуємо", - заявив Томенко.
"Я переконаний, що у співпраці з системою місцевої влади, особливо такого регіону, як Буковина, нам вдасться депутатів і бізнес переконати у необхідності такої, я б сказав, державницької системи. Держава втручається у цю систему, вона контролює надходження цих грошей, захищає ці гроші, які приходять у місцевий бюджет, і з місцевого бюджету витрачаються виключно на переробку сміття", - додав народний депутат.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-02-2016, 12:20
0
5 019