Лисиці підходять близько до сіл і забігають на подвір’я будинків за здобиччю. Часто їх можна побачити навіть вдень біля курятників. Завелися лисиці й в одному з районів Чернівців – Садгорі на території колишньої військової частини, що на вулиці Александрі. Ціле лисяче сімейство бачили біля дитсадка №26.
– Цього року справді дуже багато лисиць. Батько, який проживає у селі, розповів, що лис викрав у нього майже половину курей. Приходить на подвір’я навіть вдень, коли батько порається по господарству, – запевнив мисливець із 32-річним стажем Іван Дирда. – Все тому, що цих тварин невигідно вбивати, хіба що заради азарту. Колись були державні мисливські магазини, де можна було здати лисячу шкірку за 25 карбованців (при зарплаті 150 карбованців), обміняти на патрони або ліцензію. Зараз її можна продати хіба що на базарі перекупникам за 80-100 гривень.
Голова обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Георгій Рудяга вже 48 років полює на лисиць.
"У межах населених пунктів відстріл лисиць, як і будь-яких інших тварин, суворо заборонений згідно закону про жорстоке поводження з тваринами, – каже пан Георгій. – Це можна робити не ближче, ніж за 200 метрів від житлових будинків. За 2015 рік наші мисливці вполювали 1415 лисиць. Ця тварина – одна з основних поширювачів сказу. Аби запобігти цьому, лисиць дозволили відстрілювати до першого березня. З кожним роком цих тварин стає дедалі більше на Буковині. У них майже 80 відсотків потомства виживає. У деяких районах буває по 10-15 лисиць на тисячу гектарів, що значно перевищує норму. Вони можуть переміщатися за місяць у радіусі 115 кілометрів. Найбільше їх у передгір’ї та на рівнинах. У Кельменецькому та Сокирянському районах, де багато водойм, вони полюбляють ховатися в очеретах".
6-02-2016, 11:37
0
6 751