Люди дедалі частіше до редакції скаржаться на рахунки, які їм приходять від комунальних служб.
Сергій БІЛОКРИНИЦЬКИЙ, військовий пенсіонер, ветеран військової служби відвідав редакцію відразу після газового підприємства.
– Там, вранці в будиночку, де знаходиться абонвідділ, і на дворі біля нього стільки людей, що напевне до вечора до віконця не добратися. Помітив, що там стоять лише пенсіонери, молоді там немає. – Чоловік показує новий рахунок за газ укупі із заявою-приєднання до умов договору, чеки та розрахунки оплати за увесь минулий рік. – Ось мої розрахунки: скільки я використав газу за кожен місяць, скільки платив. Минулого року я щомісяця висилав смс-ками покази лічильника, як просили. Приходила й відповідь-підтвердженння, шо моє повідомлення з показами підприємство отримало.
– У мене лише одна газова плита, тож використовую газу мало – влітку 6-7, взимку – 8-9 кубів, – веде далі пан Сергій. – На початку грудня, наприклад, на лічильнику був показник 131, зняв наприкінці місяця – 139 (різниця - 8 кубів). Оплатив. Та ось у січні приходить газовий рахунок. Я шокований – тут якісь дивні цифри, покази лічильника зовсім не мої і величезні суми боргу. Тут написано, що у грудні спожив аж 59 кубів, а за чотири місяці минулого року - 123 куби. Я читав, що на підприємстві рахується і ведеться облік спожитого газу автоматизовано. За фахом я інженер-геодезист, я знаю, що таке середнє арифметичне і автоматизовані системи. Але ж покази лічильників вводить в систему оператор, людина. Звідки вони взяли ці покази, які написали у моєму рахунку, зі стелі, напевне?
Навіщо я тоді посилав щомісяця покази, куди вони ділися, чому їх не врахували? І що тепер, мені потрібно підписати оцей рахунок? Я не буду цього робити.
Щодо змісту заяв-приєднання до договору, які приходять разом із рахунками про сплату за газ до редакції звертаються чимало обурених чернівчан. Споживачі не розуміють чому у рядках, де мав би споживач обрати спосіб обрахунку спожитого газу, за них це вирішила газова компанія.
– Я отримала рахунок разом із бланком заяви-приєднання, у якій ТОВ "Чернівцігаззбут" повідомляє, що я маю платити за газ на підставі даних оператора. За квитанціями і платіжними документами саме постачальника, – обурюється у редакції юрист Марія ІВАНИШИН. – Виходить, що якщо людина, яка платить регулярно щомісяця за даними свого лічильника і не чекає квитанції постачальника – сама собі шкодить. Бо у платіжці газової компанії можуть відрізнятися покази і суми оплати. І за "неправильну" оплату газова контора цілком законно може притягнути споживача до відповідальності.
– Якщо відкрити постанову, на яку посилається газова контора – НКРЕКП №2550 від 30 вересня, то у документі наведений цей типовий договір. Але там не вказано оці "так" чи "хрестик". Це мав зробити споживач, – пояснює юрист. – Виходить, чернівецьке газове підприємство позбавило мене права вибору, як оплачувати за газ: за показами лічильника з моєї абонкнижки чи за квитанціями підприємства.
Не всі люди зможуть розібратися з такими нюансами і багато хто імовірно підпише ці бланки. Бо ж підприємство запевнило, що це формальність і ходити до них, щоб переоформити договір, не потрібно. Але ж людина підписавши цей документ, автоматично погоджується на ці умови.
Редакція надала запит ТОВ "Чернівцігаз збут" щодо ситуації. Чекаємо відповіді.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook