30 січня о 19.00 у ЦСМ "Bunker" відкривається "Гібридна виставка", створена у співпраці із галереєю "Лабіринт" (Люблін, Польща). Куратори – Тарас Полатайко та Вальдемар Татарчук.
Нині війна здається всюдисущою: ми бачимо її в телевізорі, Інтернеті, у газетах, літературі та кіно. Медіа постійно бомбардують нас зображеннями війни і страждань, котрі, попри свою справдешність, в країні, вільній від збройних конфліктів (як-от Польща), носять маркер нереальності. В Україні війна відбувається тут і зараз, і небезпека не зникає, коли вимикається телевізор. Точним барометром соціально-політичних настроїв є мистецтво, яке не намагається триматися подалі від дражливих тем, піддаючи останні критичному аналізу й обережній інтерпретації. Польсько-українська виставка в Бункері є несподіваним зіткненням різноманітних мистецьких підходів, що трактують воєнну тему з позицій і війни, і миру.
Представлені в Бункері польські твори надійшли з виставки Війна і Мир, присвяченої воєнній іконографії у мистецтві Польщі (Галерея Лабіринт, Люблін, 11.09 – 7.11.2015, куратори: Магда Лінковска, Павел Лєшковіч, Томаш Кітлінскі). Польські художники передають своє бачення страхів війни, нав'язливих ідей і захопленість зовсім інакше, ніж їхні українські колеги.
Воєнний імажинаріум польського мистецтва значною мірою ґрунтується на поп-культурному висвітленні у медіа, провокуючи рефлексії щодо можливостей глядацького сприйняття (роботи Йозефа Робаковскі, Мирослава Балки, Збігнєва Лібери). Тема новин стала джерелом для графічних циклів Маріуша Таркавіяна та Хуберта Черепка. У роботі Зоф’ї Кулік смерть ї страждання передаються символічно, непомітно перетворюючись на театр ритуальних дій та візуальних схем, а воєнна травма втрачає свій індивідуальний характер, перетворюючись на відсторонену рефлексію.
Парадоксально, але у мирному суспільстві війна може бути не лише об’єктом делікатного спостереження, критичного аналізу і художньої рефлексії; вона може перетворюватись на предмет хворобливого захоплення на кшталт фетишу (відео Катаржини Козири). Сцени або символи війни можуть декорувати одяг, обертаючись модною детермінантою та елементом масової культури.
Виставка репрезентує тему війни з двох різних точок зору, але потрібно пам'ятати, що це два боки однієї і тієї ж медалі.
Художники: Катажина Козира, Мірослав Балка, Збігнєв Лібера, Влада Ралко, Тарас Полатайко, Зофія Кулік, Відкрита Група, Йозеф Робаковський, Ігор Поночевний, Томаш Бєлак, Домінік Лейман, Любомир Тимків, Анна Баумгарт, Маріуш Таркавіан, Томаш Козак, Уршула Перегончук, Хуберт Черепок та анонімна авторка з Луганської області.
Адреса:
Центр сучасного мистецтва "Bunker"
Чернівці, вул.Героїв Майдану 3
Контакти:
e-mail bunker.chernivtsi@gmail.com
тел. 0955911153
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-01-2016, 16:15
0
2 232