Відомому цимбалісту Івану Кавацюку з Чернівців виповнилось 55 років

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
3 398
0
Відомому цимбалісту Івану Кавацюку з Чернівців виповнилось 55 років

Відомий цимбаліст Іван Кавацюк відзначає своє 55-ліття Він музикант – з діда-прадіда. Його віртуозна гра на цимбалах і чарівний голос Оксани Савчук злилися у неповторний дует "Писанка". Вони виступали і на найпрестижніших сценах, і в холодних сільських клубах. А зараз співають для бійців АТО, аби підняти їхній патріотичний дух.

Іван Кавацюк досі грає на батькових цимбалах.

"Ці цимбали я ще змалку бачив у нашій хаті, дивився, як батько їх налаштовує. Це була моя перша іграшка, яку я дуже любив, – сміється музикант. – Інструмент довелося реставрувати, бо він вже досить старий. Траплялося, що під час концерту струни рвалися. Мій дід був скрипалем. Його сини також грали на музичних інструментах: мій батько – на цимбалах, дядьки – на бубні та сопілці. Це була родинна капела. У селі казали: "Якщо на весіллі не грають Кавацюки, то це не весілля". Батько і дід дуже хотіли, аби я продовжив цю родинну традицію. І так Бог дав, що я став музикантом. Дуже шкодую, що не зміг записати гру мого діда. Це було щось неймовірне. Коли мені було десь п’ять рочків, дід якось сказав: "Ану, внучку, давай попробуємо разом заграти". Він грав на скрипці, а я – на цимбалах. Це був для мене найперший і найтяжчий екзамен.

У школі я грав у відомому на той час дитячому ансамблі пісні й танцю "Трембіта". Брав участь у зйомках фільму про "Смерічку". Тоді я вперше побачив Назарія Яремчука. Він взяв у мене палички й запитав, чи добре вони грають. Я від хвилювання лише махнув головою, що так. Через 35 років ми знову зустрілися з Яремчуком у філармонії. Я запитав: "Назарію Назарійовичу, а ви пам’ятаєте, як грали на моїх цимбалах?". А він відповів: "Я все пам’ятаю". Моє село Мишин взагалі славиться музикантами. У ньому є два народні артисти. Це звання, крім мене, отримав ще знаменитий сопілкар Василь Попадюк. Це батько відомого у світі скрипаля Василя Попадюка.

На сцені наш дует "Писанка" вже майже 26 років. Є деякі творчі надбання, якими можемо поділитися з людьми. Звання народних артистів зобов’язує нас до важкої праці. Ми ніби відкриваємо нову сторінку свого життя, – запевнив Іван Кавацюк. – Ще хочеться багато чого зробити. Нещодавно у Києві вийшло два нових альбоми народних пісень і різдвяних колядок у нашому виконанні. Зараз готуємо альбом духовних пісень отця Валерія Сиротюка, які користуються великою популярністю. Мріємо видати великий альбом із трьох-чотирьох дисків автентичних творів Буковини і Гуцульщини. Це пісні наших дідів і батьків. Дуже хочеться зробити альбом інструментальної музики, яку я зібрав за всі роки. А на Великдень прийдемо до людей з концертом і подаруємо їм буковинську писанку. Попереду – багато конкурсів і фестивалів по всьому світу. Хоча найбільше треба прислужитися нашим бійцям, які цього дуже потребують.

З досьє "МБ"

Іван Кавацюк народився 21січня 1961 року в селі Мишин на Івано-Франківщині, яке відоме своїми троїстими музиками. З п’яти років почав грати на цимбалах. Закінчив Дрогобицьке музучилище і Рівненський інститут культури. З Оксаною Савчук створили відомий дует "Писанка", який об’їздив із концертами багато країн. Записи музичних творів у їхньому виконанні занесено до золотого фонду радіо і телебачення України, фондів радію Ватикану, США, Канади, Австрії, Румунії. У 1997 році Оксані Савчук та Івану Кавацюку присвоїли звання заслужених артистів України, у 2015-му – народних артистів. Вони отримали найвище визнання Української греко-католицької церкви – медаль "Божої Матері". Нагороджені орденами "За заслуги" ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги.

Повний текст розмови з Іваном Кавацюком читайте у "МБ" від 21 січня 2016 року.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Не виходить на зв'язок: куди подівся волонтер із Чернівців Володимир Дорош
28 516
"Досі у голові її голос: "Татусю, татусю!" Батько побитої до смерті буковинки розповів, коли прощання із донькою
10 819
Пішла з дому і не повернулася: поліція Буковини розшукує 13-річну дівчинку
8 136
Викрала онуку: на Буковині розшукують малолітню дівчинку та її бабусю
6 003
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
5 813
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
5 493
Не пам'ятає, що сталося: що казав на суді підозрюваний у смертельному побитті 27-річної буковинки
4 574
У потязі Київ-Чернівці оновили плацкартні вагони: їх зробили сучаснішими
4 394
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 232
У мерії відповіли, чи можуть повернути волонтерам приміщення у центрі Чернівців
3 829

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм