30 родин переселенців Південно-Східної України отримали фінансову допомогу для оренди житла в м.Чернівці у рамках проекту "Підтримка родин переселенців в м.Чернівці".
У рамках цього проекту, який реалізовує міське об'єднання громадян "Народна допомога" у співпраці з австрійською НУО "Фольксгільфе Солідарітет", за фінансової підтримки Федерального міністерства соціальних справ та захисту прав споживачів Австрії.
Крім фінансової допомоги проект вбачає надання допомоги у пошуку роботи, адміністративного, фінансового та психологічно-соціального консультування. Проект триватиме 9 місяців, причому кожні три місяці поступово зменшуватимуть розмір виплат на 25%, що має мотивувати родин до самостійної адаптації.
- Ми і наші донори розуміємо складну ситуацію, в якій опинилися наші родини, тому фінансова підримка надається кожного місяця, причому перші три місяці в обсязі 3570 грн, наступні місяці сума зменшена на 25%, - розповіла на презентації виконавчий директор "Народної допомоги" Анастасія Анохіна.
Президент "Народної допомоги" Іван Ковалишин акцентував на унікальності проекту, бо таких практичних заходів для допомоги досить мало:
- Загалом по Україні подібного проекту немає. До нас звертаються з різних регіонів, але через брак коштів та території, ми працюємо тільки в Чернівецькій області. В кінці цього проекту наші донори проводитимуть аудит, щоб контролювати використання коштів. Ми отримуємо 70% з коштів, які передбачені для проекту, але використовуємо всі 100%, тобто вкладаємо власні кошти, які перераховуємо безпосередньо на рахунки родин, а вже після аудиторської кінцевої перевірки ми отримуємо 20% своїх коштів назад.
- Людей відбирали згідно умов донора, пріоритет надавався багатодітним родинам, неповним, також родинам, котрі виховують хвору дитину, або які очікують народження дитини. Увага зверталася і на працевлаштування батьків, тобто один із них мав бути не працевлаштований. Щоб відібрати такі родини відповідно до критеріїв донора нам допоміг Департамент соціального захисту, а також представники Волонтерського руху. Оскільки це вже другий такий проект, 10 родин перейшло з минулого проекту. За весь період першого проекту тільки одна людина повернулася в луганську область, всі інші живуть у Чернівцях, - розказує Анастасія Анохіна.
Шатілов Анатолій - переселенець із Донецька, йому проект допомагає оплачувати комунальні послуги та квартиру. Нині він являється головою організації "Громада Донбас", метою якої - збудувати житло для переселенців.
Переселенка Дарія розказує, що на момент прибуття у місто грошей взагалі не мала, і жила на виплати, що надавалися для її дітей. На запитання знайомих та родичів з Донецьку - як їй живеться з “бендерівцями” - відповідає що дуже задоволена ставленням чернівчан, та кличе їх сюди.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
19-01-2016, 01:04
0
1 677