RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»

Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»

Група чернівецьких журналістів підписала звернення до т.в.о. начальника ГУ НП у Чернівецькій області Сергія Пілігріма, в якому висловили своє обурення щодо закритості діяльності відомства.

Відповідний лист підписали кілька десятків представників ЗМІ. А сьогодні звернення було вручене Пілігріму на сесії Чернівецької облради, пише molbuk.ua

Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»

Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»

Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»

Журналісти закликали керівника поліції Буковини «відкритися»


Текст заяви:

т. в. о. начальника головного управління
Національної поліції в Чернівецькій області
Пілігріму Сергію Вікторовичу

ЗВЕРНЕННЯ
Шановний Сергію Вікторовичу!

Користуючись нагодою, висловлюємо вам свою повагу, та принагідно хочемо звернути вашу увагу на ситуацію, яка склалася між журналістською спільнотою та управлінням Національної поліції у Чернівецькій області.

Не секрет, що одним із принципів якісної журналістики є оперативність. Правоохоронці як ніхто інший знають, як важливо вчасно зреагувати на ту чи іншу подію, що може мати небезпечні наслідки. Так само і журналісти оперативно реагують на події, які мають суспільний резонанс. Але, на жаль, останнім часом отримати коментар щодо будь-якого інциденту вчасно стало просто неможливо.

Місцеві журналісти, журналісти центральних ЗМІ повинні оперативно подавати інформацію в повному обсязі та відповідними коментарями. За останні декілька місяців десятки разів коментарі від прес-служби доводилося фактично випрошувати, у результаті чого вони втрачали актуальність. Доводилося надавати інформацію без коментарів поліції.

Варто зазначити, що специфікою телевізійної журналістики є наявність "картинки", радійної – "звуку". Тобто важливим моментом співпраці телеканалів та правоохоронців є якраз подача інформацію у вигляді відео-інтерв’ю, інтерв’ю на звукозаписувач. На жаль, дуже часто у відповідь на свої запити (як офіційні, так і у вигляді прохань) ми отримуємо відписку на електронну пошту. Звісно, ми можемо і її показати чи озвучувати у своїх сюжетах, але так склалося, що глядач воліє бачити і чути людину, в цьому випадку, представника правоохоронної системи, а не скріншот з листування. Окрім того інформаційні сайти так само потребують коментарів у вигляді відео-інтерв’ю та вчасного оновлення інформації.

Це ж стосується і оперативного відео. Останнім часом його нам просто не надають, інколи ставлять перед фактом, деколи посилаються на слідчі дії, через які доступ журналістів до такого відео обмежуються на деякий час – достатній для того, аби новина перестала бути новиною.

У тих нечастих випадках, коли все ж вдається випросити коментар, викликає занепокоєння форма подачі інформації, яка стала популярною останнім часом у відділі зв’язків з громадськістю: коментар самостійно записують працівники підрозділу і розсилають редакціями. Такий підхід суперечить принципам відкритості та об’єктивності, позбавляє змоги задати уточнююче запитання, дізнатися подробиці. Ця тенденція посилює враження закритості правоохоронної системи від журналістів та громадськості.

Завдяки спілкуванню з колегами з інших областей та власному досвіду, нам відомо, що принаймні у сусідніх регіонах співпраця журналістів та правоохоронців набагато краща і тісніша, вчасно отримуються коментарі, оперативне відео etc. Цей факт не може не засмучувати, адже взаємодія ЗМІ та поліції має бути всюди ефективною – перш за все для суспільного блага. У випадку резонансних справ варто оперативно проводити брифінги, на які запрошувати ВСІХ журналістів місцевих ЗМІ та регіональних кореспондентів центральних медіа.

Усі наші претензії і прохання до місцевої поліції вже тривалий час залишаються без відповіді. Подібне звернення близько місяця тому було надіслане на електронну скриньку управління, але відповіді чи реакції на нього ми не отримали.

Ми розуміємо, що цей підрозділ діє в межах внутрішньої субординації, і команди "давати чи не давати" інтерв’ю, оперативне відео або просто інформацію приймають на рівні вищого керівництва, тому звертаємося саме до вас, шановний Сергію Вікторовичу.
Закритість управління створює перешкоди в об’єктивному та всебічному висвітленні подій, які є суспільно значимими, здобутків обласної поліції, інформування населення про її роботу. Тому просимо вжити заходів, аби місцеві журналісти, журналісти центральних ЗМІ могли отримувати інформацію вчасно.

Просимо звернути вашу увагу на те, що у разі відсутності реакції на наше звернення залишаємо за собою право направити відповідного листа особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

З повагою,

Тетяна Андрійчук, стрінгер телеканалу "ТРК Україна"
Людмила Григорчук, головний редактор інформаційного агенства "A.C.C", "5-й канал"
Роман Маренін, головний редактор телеканалу "ТВА"
Ольга Паламарюк, кореспондент телеканалу "ІНТЕР"
Марина Скінтей, головний редактор новин телеканалу "Чернівецький промінь"
Лариса Сергєєва, головний редактор ТРК "Чернівці"
Олег Тудан, журналіст "Телевізійної Служби Новин" каналу "1+1"
Надія Вірна, журналіст "Громадське радіо"
Олексій Микосянчик, редактор газети "Погляд"
Петро Кобевко, головний редактор газети "ЧАС"
Надія Карбунар, редактор сайту promin.cv.ua
Марина Чорней, ведуча програми "Місце злочину"
Вадим Пелех, Національна радіокомпанія України, телеканал ЗІК
Тетяна Микитюк-завідувач відділу інформаційних програм телеканалу "Буковина"
Микола Кобилюк, журналіст газети "Молодий Буковинець"
та інші.


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
13-01-2016, 15:13
Коментарів 0 Переглядів 4 537


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!