У Чернівцях реконструюють басейн при школі №27. Причому це буде не просто басейн, а справжній плавальний комплекс – з тренажерним залом, сучасними душовими кабінами, окремою котельнею, незалежною від міського теплопостачання. Сюди ходитимуть усі охочі від ранку до ночі, у будні і у вихідні.
Такий проект підтримали депутати міськради у рамках проекту енергоефективності НЕФКО. Вартість проекту – близько 20 мільйонів гривень. Роботи планують розпочати у квітні-травні 2016 року.
З ініціативою дати життя "мертвому" басейну виступила Федерація плавання України. Вони "підключилися" до проекту НЕФКО.
- Світ так змінився, що, заходячи до плавального басейну, хочеться отримати з одного входу максимум послуг, - вважає
перший віце-президент федерації плавання України Володимир ШУМІЛІН. - Реконструкція включає в себе не лише оновлення самого басейну, а й розширення функцій. Сподіваємося, що до кінця наступного року усе встигнемо зробити. З точки зору технології цю роботу можна зробити за рік. Усе залежить від фінансування.
Сам басейн, який має завдовжки 25 метрів, вже чотири роки не працює.
Кореспондент molbuk.ua навідалася туди.
Директор Чернівецької школи №27 Віктор ТОМЯК, при якій знаходиться басейн, відчинив двері приміщення басейну, зачинені на міцний ланцюг із колодкою. Та навіть такий ланцюг не зміг вберегти приміщення від вандалів. За словами директора, скляні двері при вході вже кілька разів розбивали і винесли зсередини все, що тільки можна було.
Зараз приміщення – у повному занепаді. Зовні стіни розписані графіті, всередині ще гірше. Всюди лежить скло з розбитих вікон, усе перевернуте, зламане. На другому поверсі одне вікно відчинене, інше розбите. Видно, що хтось сюди навідується через такий "вхід". Дно басейну вкрите розписами вандалів. Усе – в іржі. Як насмішка, на стіні ще тримається вивіска: "Увага! Взуття ставити біля стінки!"
-Школі вже 25 років, відповідно, стільки ж й басейну, - розповідає директор Віктор Томяк. - Комунікації старі, іржаві, корозія побила там усе, що можна було. Кожного року перед відкриттям ми підварювали, замінювали шматки труб, які були в найгіршому стані. Чотири роки тому запустили воду і побачили, що у багатьох точках басейну тече настільки потужно, що ми ніяк не зможемо його відкрити. Відтоді басейн потихеньку почав помирати. За цей час було багато інвесторів, комісій. Вони приходили, міряли, розраховували і … зникали. І ось зараз з’явилися люди з Федерації плавання, які мають досвід підняття таких басейнів по всій Україні. Вони бачать можливість окупності цього надзвичайно енерговитратного проекту. Планують усе застаріле викинути, наповнити сучасним обладнанням, побудувати окрему котельню, яка би працювала увесь рік. Адже раніше басейн працював лише в опалювальний сезон. Тепло постачало підприємство "Теплокомуненерго".
У комплексі будуть діяти спортивні секції, відбуватиметься підготовка спортсменів. Уже навіть знайшли місце для парковки автомобілів майбутніх відвідувачів.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
30-12-2015, 18:49
0
6 257