Чернівецький військовий хірург отримав звання «Заслужений лікар України»

Новини Чернівців / Життя
9 257
0
Чернівецький військовий хірург отримав звання «Заслужений лікар України»

55-річний Юрій Царюк – начальник хірургічного відділення Чернівецького військового госпіталю, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, полковник медичної служби. Зробив майже десять тисяч операцій. Рятував життя нашим бійцям у зоні АТО.

Юрій Царюк показує посвідчення і нагрудний знак "Заслуженого лікаря України". "Це найвища нагорода для лікаря і найвище визнання його праці, – каже пан Юрій. – Військовим лікарем я працюю вже 32 роки. А в госпіталі начальником хірургічного відділення – з 1998-го. Після Вінницького медичного інституту навчався ще на військовому факультеті Куйбишевського медінституту. Сам я родом із Житомирщини. До Чернівців приїхав за скеруванням і залишився тут назавжди".

Мама Юрія хотіла, аби він став агрономом, а батько – офіцером.

"А я став військовим лікарем, поєднавши дві професії, – усміхається Юрій Степанович. – Мій батько був справжнім фронтовиком. Він воював на Фінській та Вітчизняній війнах. Брав Савур-могилу, за що отримав орден Червоної Зірки. До речі, я був у Югославії в 1995 році, коли там тривала справжня війна. Наш український батальйон входив до складу військ ООН. Ми вивозили поранених на територію Хорватії, надавали допомогу місцевому населенню. У нас було семеро поранених, один боєць загинув від вибуху міни".

Чернівецький військовий хірург отримав звання «Заслужений лікар України»


Хірург зізнається, що у зоні АТО було набагато важче, ніж в Югославії:

"Там ми якось відчужено дивилися на це все. А тут бачили, як отримували поранення і помирали наші хлопці. Проте вражало, як на наших очах з безпомічних, необстріляних хлопчиків виростали справжні воїни, які давали достойну відсіч ворогові. А їм було лише по 19-22 роки. Я був командиром лікарсько-сестринської бригади, до якої входили два хірурги, операційна медсестра, анестезіолог, анестезист і троє водіїв. Ми виїхали на Луганщину сьомого травня 2014 року, а десятого вже були на місці. Знаходилися в зоні АТО 75 діб. Постійно перебували на передовій з нашими військами. Були біля Старобельська, Євсюха, Орєхового, Щастя, Веселої Гори..".

Лікар згадує дев’яте червня, коли від розриву гранати загинув чернівецький прапорщик В’ячеслав Пелехатий:

"Я надавав допомогу йому та ще п’ятьом постраждалим бійцям. Ми відправили їх гелікоптером до Харківського госпіталю. Та через добу В’ячеслав помер. 17 червня стався важкий бій під Щастям. Було багато поранених і загиблих. Важкі поранення були 13 липня, коли розстріляли нашу колону в районі Луганського аеропорту. Тоді підірвалися два бронетранспортери. Я вивіз пораненого кулеметника Андрія Шудравого. А потім мені сповістили, що він помер від отриманих ран. На полі я бою страху не відчував. Треба було якомога швидше рятувати поранених: виймати осколки, зупиняти кровотечу, накладати пов’язки, вводити обезболюючі препарати. Так набувався досвід військового хірурга. По книжках і на лекціях цього не навчишся. Прізвища наших медиків досі значаться у "чорному списку" сепаратистів".

Матеріал про військовго хірурга Юрія Царюка можна прочитати у четверговому номері "Молодого буковинця" від 24 грудня.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм