Центр культури Буковини відзначив 75-річний ювілей. За розвиток краєзнавства і збереження культурної спадщини краю заклад став лауреатом обласної премії імені Олекси Романця.
Центр проводить найкращі обласні мистецькі свята та фестивалі, на які збираються тисячі людей: "Від Різдва до Великодня", "Буковинські зустрічі", "Осінь весільна", "Сурми Буковини"…
Урочистості з нагоди ювілею відбулися в обласній філармонії. Запрошених гостей зустрічали молоді хлопці та дівчата в національному вбранні, грали музики. У фойє – виставка робіт буковинських майстрів народного мистецтва, учнів художніх та мистецьких шкіл. Картини, ікони на склі, вишиті сорочки та рушники, вироби з кераміки, жіночі прикраси з бісеру…
Директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк розповідає, що приїхала делегація із Сучавського центру традиційної народної культури Румунії.
- Нас поєднує творча співпраця з п’ятьма країнами світу, – каже пан Микола. – Маємо певні здобутки, про які розповімо нині. Намагаємося плекати землю нашої духовної буковинської культури, аби вона розвивалася та квітла. У театралізованому дійстві можна буде побачити, як сплелися в єдиний вінок традиції, звичаї, обряди, музика, пісні, танці наших найкращих колективів та виконавців.
Тішимося, що наш центр займається дуже важливим пластом розвитку національної культури краю. Проводимо насамперед навчально-методичну роботу. Це творчі лабораторії, семінари, курси, майстер-класи. Усе робиться для того, аби по-новому працювали наші клубні заклади, яких в області налічується 384. Щороку підвищуємо кваліфікацію працівників культури, видаємо по 350 дипломів. В області діє 46 мистецьких шкіл: 12 художніх і 34 музичних. А ще є майже 2200 аматорських та любительських колективів. Із них 151 має звання народного або зразкового. Ціла плеяда народних майстрів – майже 800. Все це – наш приємний клопіт і турбота. Намагаємося, аби буковинська культура була відома не лише в Україні, а й за її межами.
– Центр культури Буковини зібрав під своїм дахом усіх народних майстрів різних профілів. Це і вишивка, і різьба по дереву, і лозоплетіння, і ткацтво, і гончарство, – говорить заслужений майстер народної творчості України Михайло Покиданець. – Час від часу ми збираємося у світлиці-майстерні, де спілкуємося, проводимо майстер-класи. Скажімо, я проводив майстер-клас, як правильно обробляти вишивки.
Зі сцени прозвучало багато теплих слів та побажань на адресу центру культури Буковини. Співали і танцювали кращі аматорські колективи краю. Нагородили переможців обласних конкурсів.
24-12-2015, 10:23
0
2 809