На Буковині у Національному природному парку "Вижницький" створено дев’ять еколого-туристичних маршрутів та стежок загальною протяжністю майже 100 кілометрів.
Наразі в парку також діють музей природи, еколого-естетична експозиція, центр з відтворення зубра, куточок живої природи
Нині в парку в рамках проекту "Збереження карпатських пралісів" реалізовуються завдання щодо посилення його природоохоронної спроможності.
– Загалом територію національних парків поділяють на чотири зони: заповідну, де відбувається природний розвиток без впливу господарської діяльності людини; зону регульованої рекреації, де створюються еколого-туристичні маршрути і стежки; зону стаціонарної рекреації, де розбудовується рекреаційна інфраструктура – будинки, літні табори, альтанки, гойдалки, спортивні майданчики, – розповідає Ілля СОРОКАН, керівник відділу рекреації та благоустрою Національного природного парку "Вижницький". – У господарській зоні здійснюється діяльність, яка спрямована на виконання покладених на парк завдань. Все це робиться для того, щоби людина могла пізнати світ недоторканої природи, прогулятися по одному з цікавих маршрутів, скористатися об’єктами для відпочинку й отримати масу позитивних емоцій. Крім цього, в парку постійно організовуються і відбуваються фестивалі, конкурси, екоквести, спрямовані як на підвищення екологічної свідомості людей, так і збереження давніх культурних традицій місцевого населення. Дехто ототожнює парки із заповідниками, вважаючи, що цю територію не можна відвідувати, не можна збирати ягоди та гриби. Але національні природні парки створені для людини. Тому збільшення таких територій дозволить максимально зберегти буковинську природу, підсилити розвиток туризму, покращити соціально-економічне становище горян шляхом залучення коштів для реалізації європейських природоохоронних проектів.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook