Закон про декомунізацію та перейменування вулиць у містах України і, зокрема, на Буковині та у Чернівцях, слід було прийняти ще чверть століття тому на хвилі патріотичного піднесення.
Так вважає
чернівецький політолог Ігор БУРКУТ. У коментарі кореспондентові molbuk.ua він зазначив:
"Тепер же, коли життєвий рівень українців значно впав, народ більше цікавлять інші проблеми. Цим можуть скористатися антиукраїнські сили, які почнуть роздмухувати невдоволення. Якщо частина нових назв не викликають заперечень, то перейменування деяких вулиць можуть викликати протести серед старших поколінь. Наприклад, вулиця Жукова".
Не все із перейменуванням так просто та однозначно, каже Ігор Буркут. Ось вулиця Хотинських комсомольців: ці хлопці також боролися проти окупаційного режиму. Або Анрі Барбюса. Зараз його не читають. А взагалі це талановитий французький письменник. Коли у 2018 році святкуватимуть сторіччя із часу завершення Першої світової війни, його роман "Вогонь" знову будуть читати. Особливо глибоко його зрозуміють хлопці, які повернулися з АТО.
-На мою думку, перейменування вулиць зараз не зовсім на часі, - розмірковує політолог. – Воно не спричинить зайвих проблем, але й не знайде масової підтримки. Для мене найкращими є функціональні назви: Головна, Вокзальна… Або Бузкова, Жасминна, Лілейна. Головне, щоби на цих вулицях справді те все росло. Щоби не була назва вулиці Трояндова, а на ній – цегельний завод.
7-11-2015, 09:05
0
1 540