Поки їду вранці на роботу, часто буваю випадковим свідком різних розмов між пасажирами громадського транспорту. Напередодні місцевих виборів у тролейбусах та маршрутках Чернівців тема для дискусій одна – кандидати в депутати та в мери.
Ранок. До тролейбуса №3а заходить жінка, на вигляд років 50. Поки вмощується на сидінні, до неї підходить кондукторка, аби взяти гроші за проїзд. Жінка з хвилину дивиться на кондукторку, а потім заявляє:
– Я депутатка міської ради. У мене пільги.
– Які ще пільги? У нас немає пільг на проїзд для депутатів, – дивується кондукторка.
– Є. Я точно знаю. Депутати їздять безкоштовно, – впертість жінки викликає сміх у деяких пасажирів, а у мене цікавість.
– Що ви говорите? Пільги є для пенсіонерів та інших категорій населення.
Спір між жінками тривав кілька хвилин. Вже добряче нервова кондукторка показує впертій пасажирці лист із переліком категорій населення, які мають право на пільговий проїзд. Жінка кривиться, але все ж дістає із кишені п’ять гривень.
Я впевнена, що жінка не має жодного стосунку до депутатства, однак із цієї ситуації можна зрозуміти, що думають люди про депутатів, а також не знають їхніх повноважень.
На думку людей, депутат – людина, яка має більш переваг і пільг, ніж середньостатистична людина. Пільги на проїзд у транспорті – одна із них. Певно, і на ікру вони талони отримують…
Депутати й справді мали пільги на безкоштовний проїзд у транспорті. Колись. Поки з них не зняли депутатську недоторканність.
– Коли з депутатів зняли недоторканність, тоді й скасували пільговий проїзд для них. Пільги не повернули й поліцейським. Навіть працівники ЧТУ не мають пільг. Право безплатного проїзду мають ті, хто виконує посадові обов’язки – інспектори з безпеки, наприклад, – повідомив начальник Чернівецького тролейбусного управління Михайло Олексюк.
21-10-2020, 16:40
0
3 059