RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Важко не помітити, що останнім часом значно зросла ефективність протиповітряної та протиракетної оборони ЗСУ. Не треба бути військовим фахівцем аби розуміти, що ця ефективність досягається не лише тими засобами, які збивають ракети та безпілотники-камікадзе, але і тими засобами, що дозволяють виявляти ці літаючі небезпеки.

Сучасні радіолокаційні станції відіграють роль сучасних сторожових веж, які були відомі та застосовувались нашими предками тисячоліття тому. Роками захоплююсь археологією та історією і добре знаю, що на території Буковини та і всієї України розташовувались на кожні десять-двадцять кілометрів сторожові вежі, на яких сторожа передавала від вежі до вежі за допомогою диму інформацію про наближення ворога.



Спробуємо проаналізувати, якими сторожовими вежами ми послуговуємося у ХХІ столітті. Дуже часто можна зустріти інформацію, що наші союзники допомагають нам в отриманні попереджувальних даних. Поблизу наших кордонів та у нейтральних водах Чорного моря часто баражують безпілотні розвідувальні апарати (пригадаймо інцидент із атакою російських винищувачів на американський БПЛА "Чорний орел"). Не рідко відбуваються чергування більш потужними літаками із радарами типу "авакс". Менш потужні радари розміщені на сучасних винищувачах четвертого і вище покоління. Чого власне ми і домагалися більше року аби нам передали їх для кардинального підвищення наших протиповітряних спроможностей.

Логіка у всьому цьому дуже проста, оскільки Земля – це куля, тож чим вище знаходиться пристрій для виявлення цілей тим раніше він виявляє небезпеку, що наближається. Не випадково у наших Карпатах за часів Союзу була розташована радіолокаційна станція під кодовою назвою "Памір", яка дозволяла фіксувати злети літаків аж до району Британських островів. Прикро, що вона була доведена до такого стану, що нині там лише знімають кліпи наші популярні співаки.

Ми пам’ятаємо інциденти із повітряними кулями над Аляскою та іншими штатами. Були подібні випадки і у Європі. Можливо і нам доцільно звернути увагу на такі здавалося б забуті методи. Адже для збору розвідувальних даних дерижаблі та повітряні кулі широко застосовувались у Першій світовій війні. Уявімо собі, що заанкерена чи заякорена повітряна куля на тросі із кабелем піднімається на висоту 500-700 метрів на якихось пануючих висотах у кожній із наших областей, облаштована невеликим радаром на кшалт того, що крутиться на "Гепардах". Якщо розвинути цілу мережу таких мобільних "сторожових" веж, то можна значно ефективніше і швидше реагувати на загрози із повітря.

Знаючи креативність та нестандартне мислення наших інженерів та винахідників, потрібно лише державне та волонтерське стимулювання пошуку та впровадження нових засобів виявлення. Менш вартісна їх характеристика дала б можливість зростання їх кількості, а отже більш щільного охоплення території. Ми всі переконалися, що сучасна війна це війна нових технологій. Хто володіє ними, той і має переваги і на полі бою, і в тилу. Не покладаймося постійно і в усьому лише на "Захід" розвиваймо і свої часом незвичні ресурси та можливості.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-05-2023, 14:58
Коментарів 0 Переглядів 936

Теги -
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Весна – прекрасна пора, коли все довкола зеленіє, розквітає й тішить око

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На бранчі присутні гості мали можливість дегустувати буковинські страви


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги