RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Просіть і вам дасться – ця біблійна істина таки спрацювала. Наче мантру протягом майже року наша дипломатія та влада промовляли на всіх рівнях прохання про передачу нам літаків-винищувачів 4-го покоління. І от, врешті крига скресла й ми переходимо до етапу практичного втілення цієї заповітної мрії.

У чому ж полягають складності по її реалізації, і чого так надовго затягнувся процес цього політичного рішення ?

Окремі наші коментатори та експерти навіть висловлювали певну образу, чого цей Захід не дає нам тих літаків, хоча вони нам так необхідні. Але як і у кожній родині довіра наростає із плином часу, так і передача нам все потужнішої зброї вимагала, як не прикро нам усвідомлювати, проходження нами певних тестів.



Міркуймо логічно. Незаперечний факт, що зброя, яку нам надають на порядок технологічно вища від "аналоговнєтної", тому наші союзники мали два основні застереження – наша спроможність її ефективно застосовувати та унеможливлення потрапляння цих новітніх технологій до рук ворога. Адже, якщо ці військові ноу-хау потраплять до рук московії, то цілком ймовірно, що вони стануть відомі і Північній Кореї, і Китайській Народній Республіці, Ірану – такій собі вісі зла, що виступає антагоністом цивілізованого світу. Тому ми не повинні дивуватись чи ображатись на таку повільність наших головних воєнних спонсорів.

Остання "екзаменаційна сесія" по збиттю супер-пупер гіперзвукової ракети "Кинджал" нашими операторами системи "Петріот" довела, що московитська зброя багато у чому фуфло і невиправданий фактами піар. І це стало останнім переконанням дати зелене світло на підвищення спроможностей ЗСУ.

Вже жодна західна розвідка не бачить реальних можливостей для армії московитів проводити масовані військові кампанії із захопленням значних територій. Так, її недооцінювати не варто, але і сподіватися від неї якогось тактично-стратегічного диво-прориву надто малоймовірно. Тому власне і прийшов час літаків.

Нам всім хочеться аби у нашому небі вони були вже завтра і така можливість також існує, якщо за штурвалами будуть натівські пілоти, а базами будуть західні аеродроми. Та аж настільки дратувати бункерного діда Європа та Америка поки не наважуються.

Як проміжний варіант мені видається міг би бути такий собі напів-вахтовий метод. На нашій території готують аеродроми дозаправки та бойового чергування в районах заходу і центру, а основні бази технічного обслуговування все ж на натівських аеродромах, але для цього необхідно позбутися страху ядерного шантажу цих постійних рашистських обіцянок – ми можем повторіть.

Маю надію, що підготовка смуг та захисних ангарів у нас вже ведеться і так мені видається, що нам можуть дати не лише F-16 – ті але і менш вимогливі до злітних поліс інші повітряні судна. Час покаже.

Переконаний, що українським пілотам та технікам не потрібно буде для навчання і тих проголошених шести місяців.

Тому виникає цілком виправдане запитання – винищувачі нам дають, а що далі? Можна пожартувати про підводні човни в степах України, але у кожному жарті є доля істини і після визволення Криму більш ніж переконаний у нас будуть і вони, але то більш далека перспектива.

Тому надалі нам потрібно просити якомога більше і різних літаків та більш далекобійних ракет чи ударних безпілотних апаратів.

Фінляндія розглядає можливість розміщення американських баз на своїй території, тож після видворення московитів на межі їх кордонів варто замислитись над цим і нам. Все залежатиме від того, які гарантії безпеки нададуть нам на саміті у Вільнюсі. І якщо рашка розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі, то що тоді може заважати нам також вимагати таких варіантів.

Та головним аргументом для безпеки у Європі та світі має бути переконання політичного істеблішменту, що Єдіная Расея має перейти у десяток невеликих, без імперських амбіцій держав. А головним стимулом по скасуванню санкцій має стати денуклеаризація ( ядерне розброєння) всієї тієї величезної території.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-05-2023, 11:50
Коментарів 0 Переглядів 1 576

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.