RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Коли, нарешті, той наступ? Блог Ярослава Волощука

Ось вже третій тиждень, а може і більше, у ЗМІ та соцмережах панує справжня істерія. Найголовніша тема: коли та де розпочнеться наш контрнаступ? Та хіба це тема для публічного обговорення? Коли і де таке бачено, аби у прямих чи не дуже прямих ефірах обговорювали напрямки та дати наступальних дій армії. Чи то хтось працює на ворога, чи такі вже профани, що не можуть збагнути шкідливості таких "аналітичних" розмірковувань, чи просто хочуть підняти рейтинги своїх програм?

Так, це питання хвилює усіх, бо всі хочуть перемоги. Та війна - не картярська гра, що сіли ввечері та зіграли у дурня, тріньку чи розписали преферанс. А останніми днями ще й додалася інформаційна "бомба" зі злиттям таємної інформації з Пентагону. Я дуже шаную професіоналізм, але хай би кожен займався своєю справою. Ми, в силу моїх можливостей, допомагаймо нашим збройним силам, а головнокомандувач та генеральний штаб самі розберуться, коли і де проводити наступ. Але якщо у нас присутня хоч крихта звичайної логіки, то, навіть не будучи стратегами військового мистецтва, ми повинні розуміти, що наступ потрібен не для якоїсь дати чи просто заради наступу, а насамперед для того, аби він відбувся успішно і ми змогли звільнити частину своєї території.



Перше - треба розуміти, що звільнення територій потрібно здійснювати крок за кроком. Наш очікуваний наступ, то не завершення війни і не остаточна перемога, а лише етап у загальній військовій операції по деокупації наших територій. То лише москальня хотіла захопити Україну за три дні й ми бачимо результати такого поспіху. Масштабне просування вперед, особливо на півночі, перервало логістичні ланцюги, а ефективні дії наших військ призвели до того, що москалі опинялися то без бензовозів, то без харчів та води. Нам така тактика не підходить. Тому, для ефективності наступу потрібні аби склалися "зорі". Під зорями я розумію наявність таких факторів. Перше, сприятливі погодні умови. Адже ми бачимо, що важка техніка не любить болота піж колесами чи гусеницями. Але, якщо земля підсохне – це не означає, що ми одразу повинні іти вперед. Нехай москалі ідуть у атаку із криками за Путлера за Родіну.

Ситуація із боями під Бахмутом не випадкова, для ворога наше місто - фортеця то справжня чорна діра, у якій зникають тисячі військових та сотні одиниць техніки. Тож другий важливий фактор для успішності наступу – максимальне виснаження та знищення ворога на передовій та у найближчих його тилах. Тож навіщо нам поспішати – ми будемо методично випалювати смуги для проходу наших штурмових груп. Третій важливий фактор – то перевага у вогневій силі та високомобільній техніці. Виснажимо ворога технічно і не менш важливо – психологічно, а тоді наш генштаб прийме рішення й усе розпочнеться дуже неочікувано для "другої" армії у світу.

Нам невідомі графіки постачання зброї та боєприпасів від наших союзників, але наш головнокомандувач добре знає, коли її надійде у достатній кількості. Тоді можна буде чекати або на чергові жести доброї волі, або масовану втечу із лінії фронту, або здачу в полон. Для нас важливо не лише визволити території, але й поповнити запаси боєприпасів чи техніки від ворога. Як кажуть наші військові - ленд-ліз від рашки. Існує поговірка, що гроші люблять тишу. Думаю, що і переможний наступ потребує певної інформаційної тиші. Будьмо терпеливі та не сумніваймося у ЗСУ. Все буде, як треба - у відповідний момент ми вдаримо там і тоді, коли ворог не очікуватиме.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-04-2023, 13:18
Коментарів 0 Переглядів 1 941

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.