RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Не претендую на місію економічного експерта, але мені чомусь дії нашої влади нагадують відомих персонажів із роману Ільфа та Петрова "Дванадцять стільців" Остапа Бендера та Кіси Вороб’яянінова. Влада, наче мантру, повторює крилаті вислови цих персонажів: "Захід нам допоможе" та "Підтримайте матеріально колишнього депутата дворянського зібрання".

Зрозуміло, що агресія Росії – це був шок – політичний, економічний та психологічний. Тож керівництво України, яке десятиліттями будувало свій бізнес спільно із московією, важко переходить до реалій, коли його вже більше не буде. Але вже понад чотири місяці триває війна і невідомо, скільки вона триватиме далі. Тож чи не на часі від воєнного комунізму – зниження та відміни податків, відміни мита на ввезення авто, переходити до більш прагматичної та реалістичної економічної політики.



В економічній теорії відомі основні види отримання доходу: відібрати силою, обманом або аферою (це робить московія), жебракування ( на чому зосередилась наша влада ) та чесне безпосереднє виробництво. Хотілось би бачити більшого просування в перелаштуванні вітчизняної економіки. Добре, що нам допомагають наші західні партнери, але де варіант Б, коли вони нам зменшать допомогу?

Мене дивує, чому маскувальні сітки плетуть волонтери, а на це немає державного замовлення? Чому багі роблять у Сторожинці самоуки? Чому інші роблять круті дрони, бандеромобілі, а влада байдужа до всіх цих ініціатив? Це ж не бог зна які кошти і головне не потребують великих промислових потужностей. У Другу світову війну навіть під навісами на станках виточували снаряди. Більше року як прогримів скандал із фірмою, що купила обладнання для виточування снарядів натовського калібру, але снарядів і досі нема. Мабуть не я один зауважив, що при отриманні зарплати із банкомату до рук потрапляли новісінькі купюри – спочатку то були по 200 потім по 500, а останні рази вже по 1000 гривень. Звичайно, просто запустити станок і друкувати стільки аби закривати всі економічні пробоїни, але у нещодавній заяві голови НБУ Шевченка відверто говориться про хибність такого шляху.

Ми вимагаємо від Заходу швидких та різких рухів по конфіскації та передачі нам майна московії та її олігархів, але чи даємо самі приклад на цьому шляху? Передали гелікоптер та літак Медведчука для потреб ВСУ. А де наші десятки мільярдів виведених в офшори рідних олігархів? Тисячі продажних прокурорів , суддів, митників продовжують жити у палацах. Сотні тисяч депутатів проросійських партій роками грабували неньку на рівні міських, обласних, та районних рад. Чи не на часі в умовах війни вводити податок на розкіш аби вся ця не вельми чиста "еліта" повертала награбоване? Плати мільйон гривень на потреби війська і будеш мати відстрочку на пів року від війська. Нехай це звучить дико, але не вмотивований боєць, що накладе у штани вже в першому бою, не вельми покращить ситуацію на фронті. Тож чи не краще ті мільйони, які аби відкосити від війська підуть на хабарі, легально передати армії? Тобто, сподіватися на Захід це справедливо, але більш надійно та раціонально вилучити ті декілька бюджетів країни, що крутяться у тіні. Війна чи не єдиний шанс навести лад та прозорість у нашій економіці.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-07-2022, 10:29
Коментарів 0 Переглядів 2 478

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.