RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Чому вже не діє принцип «А какая разніца»? Блог Ярослава Волощука

Ми в новітній історії нашої держави не раз бачили, як обрані нами президенти поволі трансформувалися із комуністично-проросійських до державників. Посада змушує бачити та діяти трохи далі свого носа. За сто днів війни нинішній очільник нації також дрейфує від своїх колишніх задекларованих принципів "А какая разніца?" Шкода, що таке прозріння відбувається за рахунок такої трагічної та непоправної ціни.
Кожна інституція, а тим більше держава, повинна базуватися на певних цінностях та пріоритетах. Для попереднього президента такими були задекларовані "Армія, Віра, Мова". Можна по різному ставитися до ПП та потрібно віддати належне, що пріоритети були зроблені вірні. Ці три кити мають універсальне значення для кожної держави.

Погляньмо на нашого ворога. Після приходу до влади Путлер почав зміцнювати військо та активно мілітаризуватися, активно залучати до цього російську церкву та проголошувати цінності руского міра. Чому власне Порошенко став таким ненависним для Путлера? Бо також виявив цю закономірність для потужності та сили держави. Якщо вона не скріплена цими трьома засадничими пріоритетами, то починає поволі деградувати. У чому полягає слабкість сучасної Європи? Розслаблена тривалим мирним періодом вона прогавила приховані цілі Московії – розвалити єдність Європи та НАТО, зробити їх залежними від енергоносіїв, постійно розмивати демократичні цінності політичною корупцією. Як би парадоксально це не звучало, але ще кількох мирних років Путлеру могло б вистачити для виконання своїх завдань. Він приспав обережність Європи, купив частину еліти, заповнив її кровоносну систему економіки своїми нафтою та газом і міг робити з ними все, що забаг. Очевидно, так міркував собі в своїх фантазіях карлик із Кремля. Та він, як і Гітлер, прорахувався у власній потужності, живучи у штучному інформаційному просторі.

Нам же потрібно скористатися цими прорахунками для вибудовування власних цінностей. Війна це важкий кризовий період, але це і шанс позбутися непотрібного баласту – бюрократії, корупції, авторитаризму.

Найбільша проблема України, що ми не набули традиції передачі такої собі естафетної палички від влади до влади, полягала у тому, що не сформовані були чіткі орієнтири нашого поступу. Вони наче і декларувалися та виконувати їх не поспішали. Тепер у нас залишився тільки варіант не просто промовляти слова ЄС та НАТО, а сумлінно виконувати домашню роботу.

Чому Європа так швидко погодилась із входженням Швеції та Фінляндії до НАТО? Бо вони вже давно не декларують, а живуть за тими правилами. Нашому очільнику також пора вийти із дитячо-підліткового віку і стати врешті дорослим. Мало бажати: "Я хочу велосипед". Потрібно реально оцінювати ситуацію, а не лише декларувати свої побажання – дайте, дайте, дайте. Це не шлях лише реагувати на події, а потрібно вміти деякі з них і передбачати. Адже війна може не закінчитися навіть тоді, коли ми витуримо орду за кордони нашої держави, адже ракет у неї достатньо аби діставати нас і з своєї території.
7-06-2022, 11:48
Коментарів 0 Переглядів 2 457

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.