RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Якось мені довелося побувати у товаристві, де був і депутат однієї із місцевих територіальних громад. Оскільки я вже понад тридцять років цікавлюся вдосконаленням органів місцевого самоврядування, то із надією запитав у нього, як там у них у громаді просувається розробка концепції-стратегії розвитку. На що у відповідь почув: "А навіщо нам та стратегія?" Та, власне, чого тут дивуватися! Немає стратегії нагорі, то і кому вона потрібна внизу. Мабуть, тому ми так "щасливо та багато" живемо, що у влади не вистачає ні бажання, ні часу на такі дурниці.
Думаю, що все ж незначна частина іде в ради аби намагатися щось позитивне зробити для громади. Та найбільша частина йде вирішувати свої особисті питання та максимально намагатися покращити своє матеріальне становище. Тож тій найбільшій частині жодних концепцій розвитку не потрібно.

Мабуть, надто наївно з мого боку сподіватися, що на рівні місцевих громад обранці будуть перейматися ефективністю свого врядування, бачити перспективу розвитку на 10 чи 20 років. Але на рівні бодай обласної чи вищої урядової влад, здавалося б, мали піти назустріч інтелектуальним потугам місцевих колег і запропонувати певний алгоритм дій, за яким найнижча ланка самоврядування повинна формувати ці концепції – стратегії.

Аби розробити якісну концепцію, потрібно зібрати певну вихідну інформацію. Держава усунулася від проведення перепису населення, а на місцях необхідно володіти даними про демографічний стан, рівень освіти та кваліфікації наявної робочої сили. Хіба не варто враховувати історичну спадщину, виробничі традиції, наявність історичних пам’яток як один із факторів туристичної привабливості? Далі необхідно промоніторити об’єкти інфраструктури, які збереглися та є основою, на базі якої можна нарощувати свої економічні та виробничі спроможності. Стан доріг, якість грунтів, характеристика сільгоспугідь – це все важливі елементи, адже громади – це сільські населенні пункти. Такого ж моніторингу потребують і наявні архітектурні об’єкти, стан шкіл, будинків культури, залишки ферм чи інших виробничих будівель, рівень їх експлуатаційного зносу, можливість перепрофілювання під інші потреби. Потребує переосмислення функціональне зонування території. Адже раніше кожний населений пункт функціонував як автономний об’єкт тепер – три, чотири чи більше сіл поєдналися в один організм, який потребує переосмислення функціональних зон своєї території. Не менш важливими є питання екологічної безпеки та енергетичної самодостатності громади. Отже, громадам є над чим працювати і на коротку, і на багаторічну перспективу, тож для цього і потрібна ця концепція-стратегія.
10-11-2021, 11:56
Коментарів 0 Переглядів 1 800

Є пошкодження енергетичної інфраструктури у шести областях
Аварійні бригади працюють над ліквідацією пошкоджень

Фото ілюстративне

Всі відповідні служби виїхали на місця падіння уламків.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Відсьогодні й надалі День української писемності та мови ми відзначаємо 27 жовтня

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Та чи такі вже вони "пекельні"?

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Щодня контролери викликають поліцейських до пасажирів
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Чому про гуманітарні швидкі допомоги з Італії мовчать фігуранти справи?

Швидкі допомоги нібито направили на фронт, але доказів цьому ніхто не хоче надавати
ВІДЕО Переглянути все відео

Живуть весело, дружно й ніколи не сваряться

"Країна Мрій" – це справжня казкова територія з сучасними атракціонами на будь-який смак. Тут є багато цікавого: велика батутна арена, лазертаг, лабіринт, інтерактив, ніндзя-парк, тарзанка та багато іншого. Для наймолодших гостей є спеціальна дитяча зона з атракціонами, адаптованими до їхнього віку.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Втомлюєтеся від нудного перебування в чергах для проходження медичного огляду? Ми маємо для вас відмінну новину! Тепер у Чернівцях доступна нова послуга - медичний огляд, який займе менше 30 хвилин!