У Чернівцях із серпня запровадили роздільний збір сміття. А в листопаді окремі контейнери для органічних відходів та вторинної сировини
встановили і там, де їх раніше не було. Відтоді, як запевняє влада, сортування сміття стало доступне кожному.
Та, на жаль, процес запустили більш номінально, ніж на практиці. Як мешканка невеличкої вулиці в історичному центрі, спостерегла, що забирати сміття щовечора приїжджає лише одна машина. Працівники акуратно згрібають в одну купу всі відходи і їдуть далі. Тож виникає запитання: який тоді сенс у цих роздільних контейнерах, якщо в результаті все кинуте в них згрібають разом?
Зрештою, і самі мешканці, ніде правди діти, не надто напружуються з цим сортуванням. Виносять усе в одному пакеті й викидають у той ящик, який ближче. Ну, звикли так. Потрібен час, певне, щоб люди перевчилися.
Саме для цього і встановили роздільні контейнери, пояснили мені на гарячій лінії "Макс Клін Сіті" – компанії, яка обслуговує район, де мешкаю. Мовляв, нехай ящики поки що і не використовуються за своїм прямим призначенням, проте потроху люди мають звикати до них.
"Треба привчити людей до цього. Бо через рік-два на Чорнівці буде сміттєпереробний завод чи лінія з перероблювання сміття, щось таке, – розповіла працівниця "Макс Клін Сіті". – Та й зараз на полігоні є працівники, які за цим стежать. Також у нас протягом місяця-двох (
згідно з офіційним повідомленням, з 1 березня – авт.) будуть окремі сітки для пластикових пляшок. Тож мешканці мають навчитися сортувати відходи, звикнути до цього. Тому нехай навіть десь і зсипають усе в одну машину, проте сортувати в будь-якому випадку є сенс".
У департаменті транспорту та окремих питань комунального господарства міськради запевнили, що компанії "Макс Клін Сіті" та "Укрвторресурси –Буковина" регулярно об’їжджають контейнерні майданчики.
"Якщо у контейнерах для вторинної сировини сміття справді відсортоване - водіїв інших сміттєвозів повідомляють про відповідні локації для збору відсортованого сміття. Якщо ж відходи не відсортовані, тоді сміття вивозиться одним сміттєвозом", – пояснили.
І зазначили, що згадані компанії будуть укладати угоди з іншими підприємствами щодо збуту відходів, які можна переробити. Також у департаменті оприлюднили "сміттєву статистику".
Завдяки запровадженню сортування відходів у 2022 році підприємство "Чернівціспецкомунтранс" зібрало 795 тисяч кілограмів вторинної сировини, зокрема 657 тисяч кілограмів ПЕТ-пляшок та 138 тисяч кілограмів скла.
Що ж, маю надію, що потроху чернівчани звикнуться до думки, що вдома мають бути як мінімум три пакети. Один – для недоїдків, другий – для пластикових пляшок, і третій – для сміття, яке піддається перероблюванню (папір, скло, метал тощо)...
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
18-02-2023, 21:16
0
2 393