Рятуйте фасади самі, поки не пізно. Блог Галини Олійник

блоги / блог Галини Олійник
2 454
0
Нещодавно в центрі міста з фасаду будинку на вулиці Хмельницького просто на автівку впала декоративна деталь. Після обстеження з’ясувалося, що й інші елементи були не в кращому стані і от-от могли обвалитися на голови перехожим. Тому всі декоративні конструкції з фасаду зняли.

Така ситуація у багатьох будинках історичного центру міста. Мені, як мешканці цього району, боляче за цим спостерігати. Усі нарікають на наші дороги, зате хвалять чудову архітектуру – неоціненний спадок австрійського, а затим румунського панування на Буковині. І якщо сумне видовище під ногами можна було замінити розгляданням чудової ліпнини на фасадах, то зараз і цього може не стати.

Ще максимум кілька десятків років – і вся ця краса обвалиться.

Місто начебто й проводить ремонт фасадів на умовах співфінансування за дольової участі з мешканцями. Частка від мешканців складає 30, фінансування від міста – 70 відсотків. Вигідні умови, але, як визнали у міськраді, цього року коштів на це немає.

Що ж тоді робити мешканцям? Навіть складно уявити. Адже, якщо це приватний будинок, то ремонтувати його мали б самі власники. Звісно, це дорого. Але ж якщо вже пощастило жити в історичному будинку, то чи не відповідальні ми за те, щоби зберегти його у гарному стані?

Тож тут є декілька варіантів. Перший і найбільш жахливий – спостерігати, як уся декоративна ліпнина потроху обвалюється, залишаючи голі фасади. Можна навіть як артефакт собі потай затягнути якийсь елемент на горище і колись показувати – от, мовляв, що в нас на будинку було. Але, як на мене, це треба дуже не любити свій будинок, місто, щоб отак вчинити.

Другий варіант дещо перспективніший – завалювати чиновників департаменту ЖКГ та інших відділів мерії листами, розповідаючи про те, що фасад вашого будинку обвалюється. Ходити на прийом до мера, на сесії міськради, не давати проходу депутатові свого округу, "тегати" всіх причетних у соцмережах, задіювати пресу. Часто цей варіант діє. І, якщо немає жодної можливості долучитися фінансово самому, така тактика може дати певний ефект. Вас можуть вважати "набридливими та впертими відвідувачами", але розумітимуть, що від вас так просто не відкараскаєшся.

Також можна спробувати мешканцям будинку домовитися між собою і долучитися до програми співфінансування ремонту фасаду на умовах 70/30 відсотків. Щоправда, навіть тих 30 відсотків, які мешканцям будинку залишиться оплатити, є чималою сумою.

Та навіть якщо цю проблему вдалося залагодити, найімовірніший розвиток подій буде таким (пишу з власного досвіду): за ваш проєкт проголосують на сесії міськради, включать до відповідної програми... А грошей нема. Тож будете чекати роками.

Найбільше ж вам пощастило, якщо ви самі або хтось із мешканців вашого будинку – багатій. Який при цьому любить місто та все красиве. Тоді можна самим оплатити реставраційні роботи. Мабуть, це найшвидший та найефективніший спосіб відновити фасад вашого будинку. Утім, доступний він далеко не кожному.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

10:41
У Чернівцях горіла церква: що відомо
10:40
На Буковині відкрили проїзд через гірський перевал "Шурдин"
10:20
Мобілізація в Україні: чому патрульні працюють у групі з ТЦК
10:00
Удруге за 2025 рік РФ не завдала масованого удару дронами по Україні
09:40
Відсьогодні у Чернівцях завершується опалювальний сезон
09:20
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
08:59
За добу відбулося понад 200 боїв: Генштаб розповів, де ворог атакує найбільше
08:48
У Чернівцях на декількох вулицях не буде води: перелік

Колонка

Читають Коментують
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
8 283
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
6 714
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
5 836
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 803
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
4 683
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 352
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 719
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
3 476
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
3 328
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
3 126

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм