Чернівці, які називають "кораблем толерантності", схоже, почали втрачати ознаки європейськості. А все тому, що ті депутати, які б’ються в груди, називаючи себе борцями за традиційні цінності й противниками корупції, семимильними кроками заводять наше місто в порожнечу, де рівень довіри до нас, як до громади, дорівнює нулю.
Ні, я зараз не про "шкурняки" і "дерибан" комунального майна, які вже стали синонімами до прізвищ окремих депутатів. Я про те, як міськрада легко з голосу депутата Анатолія Чесанова ухвалила рішення про заборону проведення у місті заходів ЛГБТ-спільноти.
"Це, може, порушує права людини, але суспільство до цього поки що не готове. Я, як православний християнин, категорично проти проведення гей-парадів. Хоча це, може, якась європейська позиція. Але в мене позиція – заборонити", – пояснив свою пропозицію пан Чесанов.
До речі, цей депутат уже не вперше потрапляє у скандал довкола встановлення обмежень учасникам ЛГБТ-спільноти. Торік, коли міськрада ухвалила сумнівне рішення про рекомендацію цій спільноті не проводити свої заходи у Чернівцях, Чесанов гордо на своїй сторінці у Facebook написав: "Так, я гонофоб". Ні, не гомофоб, а саме так, як ви і прочитали.
Та найбільший парадокс останнього скандального рішення про заборону фестивалю рівності – це подвійні стандарти наших обранців. Так, 23 травня на сесії вони дружно проголосували за заборону "гей-парадів" у Чернівцях, а вже наступного дня цілим скопом сходили у місцевий медіа-центр на публічний захід "Культура толерантності". Висновок, який тут напрошується, співзвучний із відомим давнім, але не дуже пристойним, анекдотом: "Або хрестик зніми, або труси одягни".
Що про цю ситуацію думають місцеві політичні експерти?
"Я вважаю, що це рішення є антиконституційним, і воно фактично порушує статтю "Вільні збори громадян", – вважає
директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор БАБ’ЮК. – У нас тривалий час існували положення, які регламентували порядок зборів громадян – визначені місця, завчасне повідомлення про мирні збори... Все це було визнано антиконституційним і було скасовано у судовому порядку. Тож гадаю, якби ЛГБТ-спільноти звернулися до суду щодо скасування цього рішення міськради, вони би, однозначно, виграли судовий процес. Адже це рішення, яке порушує конституційні права громадян. Нам може подобатися чи не подобається та чи інша спільнота, але якщо в Конституції України є вказівка про вільні збори громадян за інтересами, за напрямками і якщо вони не закликають до порушення державного устрою чи поширення комуністичних гасел та ідеології, то, гадаю, будь-які напрямки, які не заборонені, мають право збиратися і проводити мирні заходи".
"Звісно, такі рішення не додають європейськості місту, – каже
політолог Олексій КАНДЮК. – Безумовно, толерантність і коректне ставлення до будь-яких соціальних груп є першою ознакою європейськості, яку дуже ретельно відстежують всі наші "донори" та іноземні партнери.
Є й інший момент – настрої у суспільстві, яке не готове сприймати сексуальну толерантність. Фактично, депутати просто намагаються грати на певному електоральному полі. Такими заявами вони піаряться, демонструючи, що вони – за "традиційні цінності", які кожен із депутатів розуміє по-своєму.
Варто розуміти, що насправді це спроба набрати електоральні бонуси, зважаючи на те, що в інших питаннях обранцям нічим похвалитися".
Щоправда, ці "електоральні бонуси" опосередковано, а то і прямо б’ють по кредитних та інших рейтингах міста, які ведуть міжнародні правозахисні та фінансові організації, а, відповідно, і по бізнесу тих, хто голосує за різні заборони. Але ж це ще їм треба усвідомлювати. А коли знань і світогляду бракує, то й запроваджують дикуваті "заборони".
Микола Кобилюк Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-06-2019, 12:01
0
2 604