RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Миколи Кобилюка » Рішення, що шкодять іміджу міста

Чернівці, які називають "кораблем толерантності", схоже, почали втрачати ознаки європейськості. А все тому, що ті депутати, які б’ються в груди, називаючи себе борцями за традиційні цінності й противниками корупції, семимильними кроками заводять наше місто в порожнечу, де рівень довіри до нас, як до громади, дорівнює нулю.

Ні, я зараз не про "шкурняки" і "дерибан" комунального майна, які вже стали синонімами до прізвищ окремих депутатів. Я про те, як міськрада легко з голосу депутата Анатолія Чесанова ухвалила рішення про заборону проведення у місті заходів ЛГБТ-спільноти.



"Це, може, порушує права людини, але суспільство до цього поки що не готове. Я, як православний християнин, категорично проти проведення гей-парадів. Хоча це, може, якась європейська позиція. Але в мене позиція – заборонити", – пояснив свою пропозицію пан Чесанов.

До речі, цей депутат уже не вперше потрапляє у скандал довкола встановлення обмежень учасникам ЛГБТ-спільноти. Торік, коли міськрада ухвалила сумнівне рішення про рекомендацію цій спільноті не проводити свої заходи у Чернівцях, Чесанов гордо на своїй сторінці у Facebook написав: "Так, я гонофоб". Ні, не гомофоб, а саме так, як ви і прочитали.

Та найбільший парадокс останнього скандального рішення про заборону фестивалю рівності – це подвійні стандарти наших обранців. Так, 23 травня на сесії вони дружно проголосували за заборону "гей-парадів" у Чернівцях, а вже наступного дня цілим скопом сходили у місцевий медіа-центр на публічний захід "Культура толерантності". Висновок, який тут напрошується, співзвучний із відомим давнім, але не дуже пристойним, анекдотом: "Або хрестик зніми, або труси одягни".

Що про цю ситуацію думають місцеві політичні експерти?

"Я вважаю, що це рішення є антиконституційним, і воно фактично порушує статтю "Вільні збори громадян", – вважає директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор БАБ’ЮК. – У нас тривалий час існували положення, які регламентували порядок зборів громадян – визначені місця, завчасне повідомлення про мирні збори... Все це було визнано антиконституційним і було скасовано у судовому порядку. Тож гадаю, якби ЛГБТ-спільноти звернулися до суду щодо скасування цього рішення міськради, вони би, однозначно, виграли судовий процес. Адже це рішення, яке порушує конституційні права громадян. Нам може подобатися чи не подобається та чи інша спільнота, але якщо в Конституції України є вказівка про вільні збори громадян за інтересами, за напрямками і якщо вони не закликають до порушення державного устрою чи поширення комуністичних гасел та ідеології, то, гадаю, будь-які напрямки, які не заборонені, мають право збиратися і проводити мирні заходи".

"Звісно, такі рішення не додають європейськості місту, – каже політолог Олексій КАНДЮК. – Безумовно, толерантність і коректне ставлення до будь-яких соціальних груп є першою ознакою європейськості, яку дуже ретельно відстежують всі наші "донори" та іноземні партнери.

Є й інший момент – настрої у суспільстві, яке не готове сприймати сексуальну толерантність. Фактично, депутати просто намагаються грати на певному електоральному полі. Такими заявами вони піаряться, демонструючи, що вони – за "традиційні цінності", які кожен із депутатів розуміє по-своєму.
Варто розуміти, що насправді це спроба набрати електоральні бонуси, зважаючи на те, що в інших питаннях обранцям нічим похвалитися".

Щоправда, ці "електоральні бонуси" опосередковано, а то і прямо б’ють по кредитних та інших рейтингах міста, які ведуть міжнародні правозахисні та фінансові організації, а, відповідно, і по бізнесу тих, хто голосує за різні заборони. Але ж це ще їм треба усвідомлювати. А коли знань і світогляду бракує, то й запроваджують дикуваті "заборони".

Микола Кобилюк

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
5-06-2019, 12:01
Коментарів 0 Переглядів 2 604

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.