Щоразу, коли їду на роботу, неприємно вражає закидане сміттям узбіччя дороги. Снігу немає, то видно, що земля вкрита целофановими пакетами, пластмасовими пляшками, обривками паперу. Біля контейнерів височіють гори будівельного сміття. У когось були гроші на євроремонт, та не вистачило на вивезення відходів.
– Місто закидали сміттям, – обурюється моя знайома, яка приїхала з Італії, де багато років перебуває на заробітках. – Коли дивлюся на це все, плакати хочеться. Невже не можна кинути цей папірець або порожню пляшку в урну для сміття? Ні, де стояв – там і кинув. Це якесь дикунство. Подібного не побачиш в Італії. Заплатиш такий штраф, що більше ніколи нічого не кидатимеш на землю.
Мешканці вулиці Боярка, 8 поскаржилися, що під їхнім будинком височіють гори сміття, яке зносять та звозять сюди звідусіль.
Чернівчанка Марія Гонтюк, яка проживає на вулиці Хотинській, 4-О, принесла до редакції "МБ" відео, яке відзняла сама.
– Ось так зараз виглядає наша вулиця, яку вже давно не ремонтували. Вона повністю розбита, величезні глибокі ями, заповнені водою. Мешканці будинків №№ 4-І, 4-К, 4-Л, 4-О не можуть ні пройти, ні проїхати, – пояснила пані Марія. – Раніше ця частина вулиця виглядала дуже гарно, бо її постійно ремонтував цукрозавод, який тоді працював. Зараз про неї забули і вона перетворилася на сміттєзвалище. З обох боків дороги – купи сміття, яке ніхто не прибирає і не вивозить. Боїмося, що може виникнути якась інфекція, а в нас діти.
За сто метрів від будинку Марії Гонтюк знаходиться Прут. "Його береги і дамба також повністю закидані сміттям, – запевнила жінка. – Його привозять сюди цілими вантажівками. Таке враження, що живемо у дикому суспільстві. Ніхто не думає, що залишимо нашим дітям і внукам. Ми проживаємо тут по 30-50 років, але такого страхіття ще не бачили. Навіщо тоді стільки різних служб: санітарних, екологічних, комунальних? Чим вони займаються? За що отримують гроші?".
Хто відповість на ці запитання? І хто змусить чернівчан дбати про чистоту?
9-02-2015, 17:46
0
2 114