RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Надії Будної » «Діду, це мистецтво». Блог Надії Будної

Сотні фасадів будинків у Чернівцях, зокрема в центральній частині, розмальовані малюнками-графіті та різними написами, часто з нецензурною лексикою. Місту завдано шкоди на тисячі гривень. Та ніхто не може впоратися з горе-художниками. Поки що жодного "графітника" не впіймали й не оштрафували. Відповідальність за розписані стіни будинків поклали на балансоутримувачів – ЖРЕПи, ОСББ та орендарів. Вони за власні кошти замальовують чиюсь мазанину. Хоча знищити графічні малюнки та написи дуже важко.

– Недавно гарно пофарбували фасад свого будинку. А буквально через кілька днів його розмалювали чорною фарбою. Коли я це вранці побачила, ледь не заплакала, – зізналася мешканка вулиці Героїв Майдану Ірина Миколаївна. – Це ж як треба не цінувати людську працю, щоб таке зробити?

На площі Пресвятої Марії, яку неодноразово нищили, з усіх боків обписана надбудова над Турецькою криницею з дорогого білого мармуру."Автографи" залишили і на поручнях та мармурових лавицях, що встановлені на сходових майданчиках.

– Я живу поблизу, то бачу, що тут робиться, особливо вечорами. Збираються компанії молодих людей, кричать, випивають. Майже щодня щось ламають, розписують усе, що потрапляє на очі. Роблю їм зауваження, а вони: "Діду, ви не розумієте, це мистецтво". "Та яке це мистецтво! Це справжнє варварство", – кажу їм, а вони сміються, – розповів 77-річний Леонід Степанович. – Гадаю, треба оштрафувати хоча би кількох таких писак, щоби була наука для інших.

– Графіті потрібно легалізувати, як це вже зробили в інших містах. Треба виділити спеціальне місце, де любителі малювати могли би реалізувати свої здібності, – пропонує Максим, студент ЧНУ, який займається графіті. – Якщо намалювати щось на житловому будинку або історичній споруді, що є пам’яткою архітектури, – це хуліганство, і за нього потрібно карати. Та якщо графіті прикрашає зовнішній вигляд старої облізлої будівлі – це мистецтво, яке треба підтримувати.

У Тернополі відкрили поки що єдину в Україні школу графіті, де підлітків навчають майстерності вуличного живопису, виділили місце для практичних занять. У Києві картини "графітників" прикрашають промзону біля Байкового кладовища. У Харкові розмалювали стіни багатоповерхівок, на яких зобразили персонажів із книг та фільмів, знятих за творами класиків, інших відомих героїв.
Згідно статті Кримінального кодексу України, вандалізм, тобто осквернення, пошкодження або руйнування будівель та інших споруд, караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до трьохсот годин, виправними роботами до двох років, обмеженням або позбавленням волі до трьох років.
7-02-2022, 12:46
Коментарів 0 Переглядів 2 684

Теги -
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.