Наодинці зі своїми проблемами залишаються хворі на ковід, які лікуються вдома. Вони змушені не лише купувати за власні кошти необхідні ліки, а й шукати медсестру, яка зробить ін’єкції, поставить крапельницю.
– Коли тест підтвердив, що я хвора на коронавірус, сімейна лікарка розписала мені домашнє лікування, зокрема призначила уколи та системи. Я запитала: "Хто їх буде робити?" На що лікарка відповіла: "А це вже ваші проблеми – шукайте медсестру, бо патронажних немає". Я була в розпачі, почала телефонувати своїм знайомим. І це при тому, що почувалася дуже погано: висока температура, кашель, слабкість, – поскаржилася 52-річна чернівчанка Світлана Вікторівна.
– Зрештою, подруга вмовила знайому медсестру. Та погодилася робити двічі на день уколи і ставити крапельницю. Заздалегідь попередила, що наражається на небезпеку захворіти, тому бере за один укол 100 гривень, а за крапельницю – 400. Я погодилася, бо іншого виходу не було. Отож платила щодня медсестрі по 600 гривень. Чула, що інші беруть ще більше: по 200 гривень за укол і 600 – за крапельницю. Загалом лікування обійшлося мені в понад 20 тисяч гривень. Але воно триває, тому будуть потрібні ще гроші.
Перехворіла на ковід і 46-річна Тетяна, яка теж лікувалася вдома.
"Уколи я робила собі сама. Пощастило, що моя подруга працює медсестрою в одному з міських медичних закладів. Отож вона приходила після роботи в захисному костюмі й ставила мені системи. Я платила їй по 200 гривень, бо більше брати вона не хотіла", – розповіла жінка.
Три дні шукала медсестру для хворої мами Наталія.
"Дала оголошення у соцмережах, написала, що готова платити будь-які гроші. Нарешті відгукнулася одна медсестра. Вона приходила двічі на день робити уколи, – згадує жінка. – За десять днів я заплатила їй чотири тисячі гривень. Це просто жахливо, що хворих на коронавірус людей, які лікуються амбулаторно, просто кинули напризволяще. Мовляв, робіть собі що хочете".
Йти в помешкання пацієнта та ризикувати підхопити небезпечний вірус медсестри не дуже хочуть. Пані Оксана – одна з небагатьох, яка допомагає ковідним хворим. Вона надягає дві маски, захисний щиток, рукавички, бере із собою антисептик.
– Ці люди не прокажені. А заразитися коронавірусом можна скрізь: у магазині, тролейбусі, поліклініці, – переконана медсестра. – Я роблю ін’єкції хворим, ставлю системи. Звичайно, це мій підробіток. Хоча у людей літнього віку беру символічну плату. Намагаюся довго не контактувати з пацієнтами. Інколи навчаю хворих або їхніх рідних самим вводити препарати підшкірно. Нічого складного в цьому немає. Добре було б, якби проводили такі курси і навчали людей робити нескладні ін’єкції, аби вони могли допомогти своїм рідним удома.
Надія БУДНАЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-12-2020, 22:27
0
3 707