RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Наодинці зі своїми проблемами залишаються хворі на ковід, які лікуються вдома. Вони змушені не лише купувати за власні кошти необхідні ліки, а й шукати медсестру, яка зробить ін’єкції, поставить крапельницю.

– Коли тест підтвердив, що я хвора на коронавірус, сімейна лікарка розписала мені домашнє лікування, зокрема призначила уколи та системи. Я запитала: "Хто їх буде робити?" На що лікарка відповіла: "А це вже ваші проблеми – шукайте медсестру, бо патронажних немає". Я була в розпачі, почала телефонувати своїм знайомим. І це при тому, що почувалася дуже погано: висока температура, кашель, слабкість, – поскаржилася 52-річна чернівчанка Світлана Вікторівна.



– Зрештою, подруга вмовила знайому медсестру. Та погодилася робити двічі на день уколи і ставити крапельницю. Заздалегідь попередила, що наражається на небезпеку захворіти, тому бере за один укол 100 гривень, а за крапельницю – 400. Я погодилася, бо іншого виходу не було. Отож платила щодня медсестрі по 600 гривень. Чула, що інші беруть ще більше: по 200 гривень за укол і 600 – за крапельницю. Загалом лікування обійшлося мені в понад 20 тисяч гривень. Але воно триває, тому будуть потрібні ще гроші.

Перехворіла на ковід і 46-річна Тетяна, яка теж лікувалася вдома.

"Уколи я робила собі сама. Пощастило, що моя подруга працює медсестрою в одному з міських медичних закладів. Отож вона приходила після роботи в захисному костюмі й ставила мені системи. Я платила їй по 200 гривень, бо більше брати вона не хотіла", – розповіла жінка.

Три дні шукала медсестру для хворої мами Наталія.

"Дала оголошення у соцмережах, написала, що готова платити будь-які гроші. Нарешті відгукнулася одна медсестра. Вона приходила двічі на день робити уколи, – згадує жінка. – За десять днів я заплатила їй чотири тисячі гривень. Це просто жахливо, що хворих на коронавірус людей, які лікуються амбулаторно, просто кинули напризволяще. Мовляв, робіть собі що хочете".

Йти в помешкання пацієнта та ризикувати підхопити небезпечний вірус медсестри не дуже хочуть. Пані Оксана – одна з небагатьох, яка допомагає ковідним хворим. Вона надягає дві маски, захисний щиток, рукавички, бере із собою антисептик.

– Ці люди не прокажені. А заразитися коронавірусом можна скрізь: у магазині, тролейбусі, поліклініці, – переконана медсестра. – Я роблю ін’єкції хворим, ставлю системи. Звичайно, це мій підробіток. Хоча у людей літнього віку беру символічну плату. Намагаюся довго не контактувати з пацієнтами. Інколи навчаю хворих або їхніх рідних самим вводити препарати підшкірно. Нічого складного в цьому немає. Добре було б, якби проводили такі курси і навчали людей робити нескладні ін’єкції, аби вони могли допомогти своїм рідним удома.

Надія БУДНА

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
14-12-2020, 22:27
Коментарів 0 Переглядів 3 707

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.