DataLife Engine > блог Надії Будної > «Шукайте медсестру, бо патронажних немає». Блог Надії Будної

«Шукайте медсестру, бо патронажних немає». Блог Надії Будної

Наодинці зі своїми проблемами залишаються хворі на ковід, які лікуються вдома. Вони змушені не лише купувати за власні кошти необхідні ліки, а й шукати медсестру, яка зробить ін’єкції, поставить крапельницю.

– Коли тест підтвердив, що я хвора на коронавірус, сімейна лікарка розписала мені домашнє лікування, зокрема призначила уколи та системи. Я запитала: "Хто їх буде робити?" На що лікарка відповіла: "А це вже ваші проблеми – шукайте медсестру, бо патронажних немає". Я була в розпачі, почала телефонувати своїм знайомим. І це при тому, що почувалася дуже погано: висока температура, кашель, слабкість, – поскаржилася 52-річна чернівчанка Світлана Вікторівна.

{reklama}

– Зрештою, подруга вмовила знайому медсестру. Та погодилася робити двічі на день уколи і ставити крапельницю. Заздалегідь попередила, що наражається на небезпеку захворіти, тому бере за один укол 100 гривень, а за крапельницю – 400. Я погодилася, бо іншого виходу не було. Отож платила щодня медсестрі по 600 гривень. Чула, що інші беруть ще більше: по 200 гривень за укол і 600 – за крапельницю. Загалом лікування обійшлося мені в понад 20 тисяч гривень. Але воно триває, тому будуть потрібні ще гроші.

Перехворіла на ковід і 46-річна Тетяна, яка теж лікувалася вдома.

"Уколи я робила собі сама. Пощастило, що моя подруга працює медсестрою в одному з міських медичних закладів. Отож вона приходила після роботи в захисному костюмі й ставила мені системи. Я платила їй по 200 гривень, бо більше брати вона не хотіла", – розповіла жінка.

Три дні шукала медсестру для хворої мами Наталія.

"Дала оголошення у соцмережах, написала, що готова платити будь-які гроші. Нарешті відгукнулася одна медсестра. Вона приходила двічі на день робити уколи, – згадує жінка. – За десять днів я заплатила їй чотири тисячі гривень. Це просто жахливо, що хворих на коронавірус людей, які лікуються амбулаторно, просто кинули напризволяще. Мовляв, робіть собі що хочете".

Йти в помешкання пацієнта та ризикувати підхопити небезпечний вірус медсестри не дуже хочуть. Пані Оксана – одна з небагатьох, яка допомагає ковідним хворим. Вона надягає дві маски, захисний щиток, рукавички, бере із собою антисептик.

– Ці люди не прокажені. А заразитися коронавірусом можна скрізь: у магазині, тролейбусі, поліклініці, – переконана медсестра. – Я роблю ін’єкції хворим, ставлю системи. Звичайно, це мій підробіток. Хоча у людей літнього віку беру символічну плату. Намагаюся довго не контактувати з пацієнтами. Інколи навчаю хворих або їхніх рідних самим вводити препарати підшкірно. Нічого складного в цьому немає. Добре було б, якби проводили такі курси і навчали людей робити нескладні ін’єкції, аби вони могли допомогти своїм рідним удома.

Надія БУДНА

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад