Лайливі слова і матюки зараз можна почути скрізь: на вулиці, в магазині, у громадському транспорті. Таке враження, що вони стали невід’ємною частиною щоденного спілкування людей різного віку, які нічого поганого в цьому не вбачають.
Переді мною вулицею Університетською йде компанія хлопців та дівчат. Судячи з усього, студенти. Хлопці весело розповідають про проведені вихідні, пересипаючи розмову матюками, дівчата голосно сміються.
Роблю їм зауваження. Хлопці замовкають, один із них каже: "А що тут такого? Це просто слова".
Відійшовши, чую позаду: "Та пішла вона …" і сміх дівчат.
Чекаю на зупинці маршрутку. Неподалік стоїть молодий чоловік і курить. До нього підходить літня пані у довгій сукні та капелюшку, толерантно пояснює, що палити у громадських місцях заборонено, можуть оштрафувати. Чоловік, відвернувши голову, продовжує палити. Зрештою сердито кричить: "Та замовкни ти, стара с…, а то закрию тобі морду!", кидає жінці під ноги непогашену цигарку. "Господи, хто виховував цього хлопця. Я ж нічого поганого йому не сказала", – ніяковіє пані.
У маршрутці жінка, біля якої сидить мама з маленькою дитиною на руках, голосно кричить по мобільному телефону: "Ти дурна і з глузду зійшла, що таке патякаєш! Я не поїла твого чоловіка горілкою. Він ходить по різних б…, а ти чіпляєшся до мене. Я тобі, курво, всі патли повириваю, як побачу". "Жіночко, чого ви так лаєтеся. Біля вас дитина сидить", – робить їй зауваження молода мама. "Ну, то пересядь на інше місце!", – кричить та.
"Моя покійна бабуся, яка проживала в селі, була великою майстринею лаятися, – розповідає чоловік років 80-ти. – Мені її вислови дуже подобалися, я їх навіть записував. Використовувала такі лайливі слова, як гімнюк, засранець, лайдак, шльондра. А її улюбленими були: "тьху на тебе", "поцілуй собаку в сраку", "най тебе качка копне", "дурний тебе піп хрестив", "а щоб тебе підняло і гепнуло", "а щоб тобі булька з носа вискочила", "а щоб тобі заціпило", "а щоб ти скис".
Пасажири автобуса починають сміятися.
"Ось бачите, ці лайки не викликають відрази, а звучать жартівливо, – зауважує чоловік. – Коли прийшла радянська влада, то з’явилися російські матюки – грубі, образливі. Шкода, що буквально всі, особливо молоді люди, "заразилися" ними. Хочу розповісти один анекдот: "Прийшов чоловік до єврея шити штани. Той сказав йому прийти через тиждень. Прийшов чоловік згодом, а штанів немає. Прийшов ще через тиждень – знову немає. Аж через місяць отримав він готові штани. "А чому так довго? – запитує в майстра. – Бог створив світ за тиждень, а ви шиєте штани місяць". Той відповів: "Подивіться на цей світ і подивіться на ці штани" (вся маршрутка регоче, – авт.)". Тому треба дивитися на речі тверезо. Люди можуть емоційно висловлюватися. Та варто замислитися, як ми впливаємо на всіх, дозволяючи грубим словам злітати з наших вуст".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-07-2019, 18:10
0
7 660