RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Епідемія – прекрасний час. Чому ж це прекрасний? Бо це час, коли назовні, як виразки хворого на проказу, вилазять реальні і важкі хвороби влади, політики й управління.

А їх наслідки ще на десятиліття переживуть коронавірус.Отож, із деяких суб’єктивних спостережень за процесом боротьби влади з епідемією коронавірусу в Україні в центрі і на місцях.

Коронавірус системної кризи. Блог Мостіпаки


А) Влада, сформована з випадкових людей за принципом кулуарного договорняка або неформальної "акціонерної" компанії, не є насправді владою, а є "вивіскою прізвищ у піджаках" і нездатна вживати ефективних, скоординованих і зрозумілих громадянам заходів та доступно пояснити їх необхідність для безпеки тих самих громадян.

Б) Люди, з яких сформована така влада, прийшли туди для виконання завдань учасників договорняків і тіньових "акціонерів", тому не розуміють і ніколи не знали ті завдання, які стоять перед владою у ситуаціях, коли необхідно оперативно реагувати на громадський виклик чи інтерес. А декотрі з них є відвертими невігласами, а то і дурнями, із завданнями підписувати у потрібний час потрібні рішення.

В) Розподіл цих "акціонерних товариств" за принципом "свій"-"чужий", а не за посадовими функціями і професійними знаннями, не дає їм змоги розуміти, що влада – це є організм, який працює в узгодженні, а не за принципом колгоспного ринку, де директор визначає і роздає наближеним кращі місця для продажу надлишків сільгосппродукції.

Г) Професіонали в такій моделі влади здатні вижити тільки, перетворившись на пристосуванців із роздвоєною совістю – на публіку вони висловлюють те, що хоче чути "вивіска у піджаку", а в кулуарах "о Боже, думали, що гірше вже не буде". Така ситуація знижує їх ефективність до рівня – "як скажете, так і зробимо, а не скажете, то не зробимо". Насправді, це дуже трагічні особи, але "кудись треба ходити на роботу" і "десь треба бути до пенсії".

Д) "Активісти" - ще одна біда системи такої "акціонерної" влади, сформованої охлократичним післямайданням, олігархічно-популістською телереволюцією 2019 року та договорняками після неї. Люди без глибоких знань і навичок, без розуміння управлінських процесів, звиклі до поверхневих оцінок і суджень у соцмережах, але вмонтовані у групки інтересів як "нові обличчя" і "борці за справедливість", у реальній системі влади дуже швидко перетворюються у пристосуванців, але з пафосним соцмережевим нальотом "великої місії у владі". Або перетворюються у баласт, який неможливо викинути, бо без нього в "акціонерній" компанії порушиться баланс, але й важко везти на судні, яке і так сидить на мілині.

Коронавірус системної кризи. Блог Мостіпаки


Е) Підловлена на непрофесіоналізмі, неузгодженості дій, а то і на відвертій дурості, така влада оперативно перетворюється у "фортецю в облозі", де довкола лише "вороги", "чужі" й "підступні". В такій ситуації вона нездатна адекватно виконувати головне своє завдання під час епідемії – ефективно вести санітарно-просвітницьку і організаційну роботу. А під час інших кризових ситуацій – інші функції.

Є) Нестача професіоналізму, управлінської практики, знань і навичок підміняється в цих умовах рішеннями і заявами "на публіку", на "ефект", позерством, спробами маніпуляції громадською думкою з використанням як традиційних ЗМІ, так і так званих ЗМП (засобів масової пропаганди), які були у великих кількостях створені різними групками інтересів у післямайданний період, як на національному, так і на регіональних рівнях.

Ж) ЗМП та групки інтересів, які є тіньовими "акціонерами" такої влади, замість того, аби дати їй змогу хоча би частково виконати частину своїх функцій у період епідемії, активно намагаються використати її – протиставити тим, хто ще їм протистоїть у владі для встановлення повного контролю за рештками громадських ресурсів, що не лише унеможливлює взаємодію такої "акціонерної" влади з "чужою", але й доруйновує її загалом, як інституцію для вироблення рішень для загального інтересу.

З) Випадкові люди, які формують таку "акціонерну" владу, прийшовши на посади без відповідних знань, навичок і моральних принципів, але із завищеними амбіціями і вірою у свою "виключність" і "богообраність" (бо для отримання таких посад їм було достатньо зборів "акціонерів", а не років навчання, праці і досвіду), за лічені тижні перетворюються у феодальну знать, місія якої – управляти холопами, повчати їх і знічев’я давати руку для лобизання. Це відчужує від них не лише невелику кількість адекватних, але навіть пристосуванців, вимиваючи простір для класичної в такій ситуації управлінсько-політичної "піни" - протеже від різних "своїх", шахраїв, пройдисвітів, дрібних рішал, схемщиків – непотрібних і навіть шкідливих в умовах кризових ситуацій.

І) Аналіз ситуації, ухвалення рішень за законами, інструкціями і протоколами підміняється виробленням волюнтаристських заходів, породжених чутками, плітками, поверховим баченням, особистою неприязню (чи навпаки, приязню) до когось, чогось, чи до якоїсь сфери діяльності. Це дестабілізує і так не надто керовану ситуацію і змушує учасників процесу або діяти на свій страх і ризик, ігноруючи таку "акціонерну" владу, або взагалі бездіяти.

Ї) Все вище перераховане, а також відпрацювання на епідемії інформаційних, провокаційних, маніпулятивних технологій структурами держави, яка веде з Україною війну, використання нею місцевих корисних ідіотів, платних провокаторів і агентів впливу, слабке реагування на це силовиків, структури яких сформовані під впливом тотальної політичної корупції, підриває в населення, яке і так не страждає надлишком санітарної, політичної та іншої культури і перебуває у перманентному стані виживання, залишки довіри до дій такої влади, критично знижуючи не лише здатність боротися з епідемією, але й критично знижуючи стійкість самої держави.

Коронавірус системної кризи. Блог Мостіпаки


К) До цього додамо надто поверхове розуміння національною владою процесів, що відбуваються, її спроби на усьому заробити бали, перетворивши процеси на телешоу, сприйняття нею населення як натовпу, яким можна безперервно маніпулювати (бо це вже двічі вдалося), її примітивні шахраюваті спроби під одні критичні для держави і суспільства події підлаштувати проштовхування сумнівних рішень щодо інших критичних подій, наявність у середовищі такої влади кадрового політичного й управлінського матеріалу сумнівної якості, а ззовні країни та всередині потужних політичних ворогів такої влади.

Все це разом - у центрі і на місцях, перетворює правлячий режим у канатохідця цирку, що звалився з канату, вхопився за нього руками, дригає ногами, але при цьому корчить веселу фізіономію і вірить, що саме так все і має бути. А державну конструкцію під керівництвом такого режиму – у намет пересувного цирку, який під час вистави з цим канатохідцем потрапив під потужний і тривалий градобій.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: most
15-03-2020, 10:17
Коментарів 0 Переглядів 6 121

Теги -

Прибудинкова територія та частина вулиці Руської огороджена стрічками для обмеження доступу

Монах був п'яний, - зазначили у прокуратурі
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Весна – прекрасна пора, коли все довкола зеленіє, розквітає й тішить око

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Чернівці дуже дивне та особливе місто.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Прибудинкова територія та частина вулиці Руської огороджена стрічками для обмеження доступу


ВІДЕО Переглянути все відео

Цього року до ЧНУ вступили майже три з половиною тисячі осіб для здобуття ступеня бакалавра

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги