Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
У кольхозі – шкандаль. Якесь чмо підслухало базар голови кольхозу з продавщицями продмагу і завсільмагом. І розтринділо на всю толоку. І шо? А чхати нарід хотів. У народу – свєта. Свєта вода, кутя, голубці, бараболі печені, варені і парені, котлєти, холодець. І наливай. То шо єму до того?

***Но на місці народу я би тако не радувався дуже, що холодець зо свєнєчих вух і фостів ше є до Великодня. На єго місці я би напрягся. І обратив би вніманіє на політічєский момент. Бо голубці голубцями, но нам з тим жити. І тра буде орієнтіруватися, коли дуляр буде по 67 коп, аби набрати повні пазухи, штани і запаски і як, ким і чим керується наше економічєске развітіє. Так вот. Ми знов впереді планети.

***

Бо шо там в світі? Якийсь собі Індекс БігМака – штука така для визначення паритету купівельної спроможності. А в нас шо? А в нас своє. Рідне. Індекс Олів’є. Салат такий. З майонєзом, бараболями, вогирками, єйцами курячими і ковбасов по 2,20. До нас єго привезли хранцузи. Вони вопше до нас всьо привезли – шо лучше – від супу з вареної цибулі по ціні осьотра з хроном в писку і до сиру по такій самій ціні, шо смердить стухлими мухоморами. Но то таке. Дєлікатєс. Для єліти нашої. Особенно стухлі мухомори на неї положітєльно діють.

А для простого народу – олів’є. Раз на рік. Но цілий таз. Полірований. А до него велика лопата. Від снігу. Аби добре мішати. Нє. Ну якийсь убогий народєц там з якогось мєлкого Сінгапуру чи Ліхтенштейну, то би від того відкинув і задні ноги, і передні.

Но наш народ – богатир. Котигорошок. О! В тім салаті горошок тоже є. То може той салат і не хранцузи придумали? А Котигорошок. Чи Кирило Кожум’яка. Бо як не Ісус, то Будда – точно українець.

Індекс Олів’є як путь спасєнія і процвітанія Неньки. Блог Мостіпаки


Ну то тим салатом в нас блогосостояніє наші правітєльства – від Міколи Яновіча Кровосісі і до випускника заочно-вечєрнєго МАУПа Гройсмана і єго наслєдніка Камізельки, міряют. І всьо просто. Який там бігмак. Булка та й всьо. А тут всьо сірйозно. Перед каждим Новим роком наш прєзідєнт заказує правітєльству моніторинг – чи є в каждого на столі великий полірований таз олів’є. Ну і правітєльство йде й перевіряє. Як є, то благосостояніє росте. Як нема полірованого тазу, а тіко емаліроване відро – то падає. Ну а як вже тіко в каждого тако на один зуб і без ковбаси по 2,20, то то вже малоімущі на субсидіях, навіть як в хліві коло корови прив’єзане до ясел "Масераті", де кури золоті єйця несут. Но як нема таза олів’є – то малоімущий і соціально незахищений.

То вот шось таке в нашого глави правітєльства Камізельки й рішали. Тіпа консенсус шукали, як то всьо розказати Великому і Могутньому ЗЕ. Ну аби він поняв, куди валить наша економіка – до таза, чи до відра. Такі були в правітєльства благі намєрєнія. Бо ж Великий і Могутній ЗЕ – не довбень якийсь, а "великий політік", "знамєнітий артіст", "могущественний воєначальник", "успішний дипломат" і "вйо, який економіст". То вони тако всьо рішили і пішли доповідати. Шо тіпа, в каждого до Нового року є полірований таз, а до наступного нового року той полірований таз не подорожчає ні на раз – ну хіба єго доставка в отдальонні пустоші процентів так на 40 виросте. А так всьо пучком. А до всього того тазу ще й дохтір Alban приїде поспівати. Після Севастополя. А за ним може і навіть сам Філя Кіркоров підтягнеться. Мірний поп-гражданін самої мірної страни Рассєї.

***

То шо ше тра? Блажен 2021-й. То то і хотіло правітєльство Камізельки розказати Великому і Могутньому ЗЕ, а не довбню якомусь. А тут хтось підслухав. Ну і шо? Народ то тим часом жере голубці. То операція якогось Бєні і єго бородатого чорного чюда й провалилася. Не той час, не ту страну і не той народ Бєня і єго бородате чюдо вибрали. Протєсти через то, що ними керують телепні, так і не почалися. Бо голубці і холодець тра доїсти, аби мухоморами не поросли. І допити всьо, пока пєчєнь фунциклює хотя би ше процентів на 10.

Індекс Олів’є як путь спасєнія і процвітанія Неньки. Блог Мостіпаки


То які протєсти? Тоди би ми самі зізналися собі і всьому світу, шо вибрали си телепнів. А звідси шо випливає? Шо ми такі самі. А ми ж нє. Ми самий мудрий, самий могутній і самий пєвучий в мірє народ. То як ми маємо самі проти себе протестувати?Ніяк.

***

А тим більше, коли нами керує Великий і Могутній ЗЕ, наімудрєйшій із мудрих. То він тако зробив. Викликав до себе Камізельку. Камізелька тут же прибіг. Нє. Ну не тако бігом, шо аж си захекав і змокрів у всіх виїмках організму. А так поважно прибіг. Не на полусогнутих. На рівних. Шо Грішка по бруківці на "Буковинській милі". Ну і так поважно сказав: "Шо ізволітє, Великий і Могутній ЗЕ, о мудрєйшій із мудрих і свєтлєйшій із свєтлих?" І після сего ЗЕ помнєк. Він то поняв, хто на Камізельку покльоп звів. І мілостівєйшим образом, вислухавши всі размишлєнія Камізельки про Індекс Олів’є і по чом нині полірований таз сего національного продукту, Великий і Могутній ЗЕ сам просвітлів в економіці й став похожим не на Рому Карцева в молодості, а на Адама Сміта в старості. Ну і прорік Великий і Могутній ЗЕ цитату, сродні цитатам Великого і Могутнього Мао: "Ви глибоко в економіці". Такі да. Так глибоко в економіці, як сего разу, Камізелька ше не був. Так глибоко тіко був Мілованов – у сєльскому хозяйстві. Так Великий і Могутній ЗЕ розрулив в полоборота крізісну ситуацію, коли якийсь Бєня і єго чорне бородате чюдо хотіли підірвати наше національне благосостояніє – Індекс Олів’є.

***

Так шо каждий лишився при своїм.

Великий і Могутній ЗЕ поняв як живе єго подвєдомствєнний нарід, так сказати, холопи і посполиті наімудрєйшого із мудрих, і остався жутко доволєн.
Якийсь Бєня і єго чорне бородате чюдо тоже лишилися при своїм. Пішли в кут зализувати фости, якими хотіли серед посполитих розпалити подозрєнія, шо ним керують телепні.

Народ – наш могутній Котигорошок, пєвучий Карузо і роботящий, шо Ілля Муромєц до 33-х літ, окончатєльно поняв, шо ним керують мудрейші із мудрих Камізелька і Великий і Могутній ЗЕ і з ними він не пропаде, шо катран із сільського плота.

Но главне з сего всього поняв Камізелька. Він поняв, шо він так "глибоко в економіці", що глибше него там був тіко єден вуйко з мого села, якого звали Фьодор. Було то ше в благословенні совєцькі часи, які наші люде так си хочут вернути. То вуйко Фьодор був на фермі їздовим. Ну і вже десь тако восени в темний вечір пер додому. Ну понятно, шо після тяжкого трудового дня прийняв на груди півлітрову кварту і трохи хліба з смальцем – кришку. А були дощі. А дорога – чистий чорнозьом, який німці не вспіли до фатерлянду вивезти. Ну і ввалився Фьодор в той чорнозьом посеред дороги і "сія пучіна поглотіла его".

Но не всього, а єго кірзові чоботи. А додому тра. А кругом – один чорнозьом. Глибоко. Так зранку завфермою і вздрів посеред дороги – чоботи в чорнозьомі.

Нє. Фьодор, канєшно, на роботу прийшов. Но вже в гумаках. З жінков, яка прийшла шукати чоботи. Майно ж всьо таки. То то мені так си здає, що наш Камізелька так "глибоко в економіці", що Фьодор в тих кірзаках посеред ферми і чорнозьому. І виходів в него не більше.

Нє. ну ше був Йван, якому казали Мурза. Чорний чогось весь був на писку і волосся, шо в арапа. Видно, прабаба десь тако з якимись, шо по ясир приходили, трохи тово – аби не забрали. Ну вопшим був. То раз глибокої осені – не менш глибокої за нашу економіку, він трохи си на фермі дав – ну там шось трохи вкрав і людям розвіз, а грошей тоді ніхто не давав – тіко кварту і байду з смальцем. То він тих кварт тако назбирав, а байд шось не дібрав, шо лєг спати і сраков та фуфайков примерз у силосній ямі. Нічо. Вранці там глибоко єго знайшли. Дохтори якось відкачали. Казали, якби не прийняв тих три кварти, то піндєц, а так тіко трохи срака обмерзла і ше дешо пострадало. То се тоже, так сказати, путь із глибини. Но тут надєжда побільше. Бо як наш Камізелька вже з нашою економікою так глибоко заляже, то є всякі дохтори – МВФ, СБ, ЄБРР, МФК, ЄС і прочі, то якось відкачають. Ну раптом щось ампутіруют. Но то таке. Глибокі заляганія процесов в умєлих руках трєбуют від дохторів не менш рєзких і умєлих обрізаній примерзлої фуфайки і штанів.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
19-01-2020, 10:15
Коментарів 0 Переглядів 920

«Заходиш і кажеш: пішли ви в баню»: які розмови оприлюднила САП з «плівок Мунтяна»
Прокурори у судовому засіданні зачитали стенограми з діалогів голови Чернівецької облради з бізнесменом
У Чернівцях чоловік розгулював спальним районом із гранатою в руці – фото
Правоохоронці знешкодили гранату "РГД-5" з підривачем, яка знаходилася у бойовому стані, та вилучили її
Штормове попередження: на Буковині в найближчі дні очікується погіршення погоди
За інформацією синоптиків, вдень 23 лютого в області та місті очікується посилення північно-західного вітру до 15-20 м/с
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Як я вперше скористався стаціонарним валідатором для оплати проїзду в тролейбусі у Чернівцях

Блог Юлії Пацаранюк
На думку деяких медійників, українською мовою доречніше знімати комедії, вони більш затребувані

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО


блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Чи то так завжди було, чи лише віднедавна, але крадуть тепер усе, що погано лежить.

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Він них важко відмовитись і покупцям, і продавцям
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Привіт, 1970-й! Блог Миколи Кобилюка
Як я вперше скористався стаціонарним валідатором для оплати проїзду в тролейбусі у Чернівцях
загрузка...
Приватне виробничо-торгове підприємство Burovik: «Копаємо криниці за 1 день у м. Чернівці і області»*

Підприємство Burovik копає криниці в Чернівцях і на околицях міста вже 10 років. І на їхньому рахунку понад 10 000 викопаних криниць і 1000 вигрібних ям та 100% тільки задоволених клієнтів.
Кембриджські іспити: розкіш чи необхідність? Чому вони стали такі популярні? Чи варто їх складати? Які перспективи та переваги?*

Не варто зволікати та відкладати на потім, запишіться у групу підготовки до Кембриджських іспитів у нашому центрі підготовки просто зараз!
Тут смачно, як у мами! Ресторан сімейної кухні і піцерія "Mama’s pizza" запрошує чернівчан*

Все ще роздумуєте, куди піти на вихідних? Годі ламати голову – для спокійних сніданків, ситних обідів та затишних вечерь обирайте Mama’s pizza. І повірте, ви не пошкодуєте, бо тут – "Смачно, як у мами!"
Боїтеся стоматологів і зубного болю? Без паніки! Головний лікар-стоматолог сімейної стоматології О.С.А. Світлана Островська розповіла, як боротися із такими страхами*

Що таке страх? Звідки береться? Чи варто з ним боротися і чи потрібно взяти його собі на користь? Головний лікар-стоматолог сімейної стоматології О.С.А. Світлана Островська дала відповіді на ці запитання