Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Чим більше дивлюся і слухаю нових творців економічєского і політічєского чуда, яких наш довірливий буратіно-нарід звалив на свої голови, тим більше плачу. Ридаю, чому так скоропостіжно і давно померли Гашек, Зощенко, Гоголь, Салтиков-Щедрін і Остап Вишня.

***Коли з тьомного-претьомного прошлого в 2014 році ми виповзли в свєтлє-пресвєтле будуще і всьо стало прозрачно, відкрито і швидко, як дєтска неожіданность, то ми взнали страшне. Шо в нас на границі сидять страшні люде, молотять там баблішко і граблять. Граблять і молотять. А ми з того ніц не маємо. Ну може трохи – якісь шльопки пляжні на базарі подешевше – за два дуляри, а не за три.

А оскільки нова власть, яка тепер міняється теж так скоро, як доярка нову спідницю в лєнінській комнаті перед приїздом комісії з району, одразу оголосила тим страшним людям страшну боротьбу, то ми навіть взнали всякі їх фамілії і кликухи – Кушнір, Слон, Курятнік… А далі шо?.. Слон, Кушнір. Курятнік…

Вопшим, так ніц більше і не взнали. Ну хіба ше лічно великий і могутній ЗЕ скидав начальніка митного Салагора і ліквідірував фракцію Курятніка в "СлуНі" в колічєстві чи то 40, чи то 70 грішків-лєнок. І навіть лічно сюди на митницю були приперлися глава правітєльства в камізельці Гончарук і глава митниці в картатому пимжаку Нефьодов. Ну і трясли тута, хто чим – хто камізелькою, а хто барбою, аби ше раз нам страшно так сказати, які страшні люде в нас митницю обсіли. Ну і поїхали.

Далі ше коло митниці ходили актівісти – з писками вуйків, яких здибиш в темному куті, то три рази обцюняєшся, навіть як вони чемненько так скажуть: "Проходьте, будь ласка, а чи не провести вас, бо вже темно".

Та й таке. А виявилося, що то всьо було зря. І Кушнір, і Слон, і Курятнік, і Салагор, і камізелька, і актівісти. Вопшим, повна туфта. Бо сам Нефьодов визнав, що ніфіга тута нема. Так і сказав, шо тіпа мєлоч там та контрабанда на Буковині. Нема тута ні пунктів пропуску, ні доріг. Ні, як на мене, то є подозрєнія, шо і людей в нас нема. Казав же сам великий і могутній ЗЕ, шо то "пустош". То шо в тій "пустоші" найдеш? Хіба "вєтош", аби на посади правильно розкласти – се - мої, а то - твої, а то - знов мої.

Но Нефьодов не був би в картатому пимжаку і з барбою, як би шось таке не знав, чого ми точно не знаємо. А як знаємо, то точно не здогадуємося. То так і сказав, шо потоки тута маленькі, пунктів пропуску мало, доріг нема, а є "пустош", но "Чернівецька область знаходиться під особливим контролем", тому що там багато років була "феодально-корупційна вотчина". Всьо поняли? То оближіться. Можна на два боки. Або сусіда за обидва вуха.

Ніщеброди контрабасу і власть збирачів дикирослостєй. Блог Мостіпаки


Бо таке Нефьодов сказав, шо шось тута було. Як я поняв, то було тіпа несправедливо. Була вотчина. Чиясь. Тайна. Покрита мраком. Може Курятніка. А може Слона. А може Кушніра. А може всіх на купі. А може, а ну єго нафіг. Но шось було. Тайне, шо стало Нефьодову явним.

Ну а раз Нефьодов вже за шось взявся, бо він свою барбу і пимжак покладе, аби то порішати. То на місці тих, хто тамо хороводи актівістів водить, я би тако сів в генделику думати. Ну і шо би я придумав? А таке я би придумав. Що то Нефьодов не просто так. То намьок. Блєф. Розвод лохів. Ну шо, не поняли чи шо? Шо пора ділитися. Бо не ви тепер власть. Ну і ділитися тра по справедливості. Бо теперішня нова власть – вона ж порождєніє тужливих мрій нашого співучого народу перед тілівізором про справедливість.

Так шо таке. Вотчину ніхто відміняти не буде. Феодалізм тоже. Він тищу років існував і в багатьох високоразвітих народів від Чопа до Владівостока і від Льодовитого до Індійського океану досі фунциклює. А вот передати вотчину побєдітєлям – то святе діло. Як тра, то вони навіть від митрополита, а то і трьох єпископів грамоту принесуть, шо тра ділитися.

А далі всьо буде по чєсноку – нові побєдітлі лишать старих побєждьонних у вотчині у дворі холопами, а може й згодом на касу вернуть – управителями. А як не ділитися, то смороду буде. Ой буде. І великому та могутньому ЗЕ бамажку підсунуть, аби гавкнув, і Нефьодов вонєти буде, і Гончарук в камізельці тоже, і поліція десь городами буде бігати, і до чийоїсь ресторації спецназ пришлють, аби в борщ плюнув і кухарку перепудив. То кому то тра? Діліться, хай жеруть. Тож не надовго. Скоро нові прийдуть. Жізнь. А вотчина, баблішко і феодалізм – вони навсігда.

***

Тим часом та власть, що офіційна, а не тіньова, чи то перечиталася, чи то передивилися кіна про Остапа Ібрагімовича і вдарилася планувати всячєскі Нью-Васюки. Воно і правильно. Бо в момент, коли народ почне в умі борознити простори світового океану, в него з кишені можна свиснути шмат ковбаси чи сала, а може і ще шось там завалялося – пєчєнька чи жуйка. Власть у нас всігда така була – нічим особо з народного карману не брезгувала. Причом у сінхрон Нью-Васюки почали малювати разом, що свідчить про демократичну конкуренцію між гілками влади, і Сірожа-губернатор, і Йван-начальнік облсовєта. Бо не встиг перший придумати конференц-хол-стекляшку за чужі бабки між бібліотекою ЧНУ і біофаком, як Йван вже замахнувся на велику кольцеву дорогу, що з’єднає всі наші Карпати в крепкий такий транспортний вузол, що шнурівка на старих полотнєнних штанах.

Ніщеброди контрабасу і власть збирачів дикирослостєй. Блог Мостіпаки


Ну з Сірожою понятно. Єго знанія губернаторські далі ЧНУ і єго подвір’я пока не дотягують. Того стекляшка - саме то, шо там і треба. Тим більше, шо унівєр – "за". Унівєр в нас завжди і за всьо. Якщо не за його гроші. В надії, що начальство десь до холери здиміє, шо і періодічєски стається, а унівєр далі тихо на сесіях сапає. Ну а то шо в унівєра є своїх три зали – і ше й зал самої бібліотеки, то кого то гребе?

Сказав же сам Сірожа-губернатор. Сам намісник царя. І нікого не гребе, що цар в нас – Шетой, а єго намісник – Тойвово. Будєм строїть. Конференц-хол. Кажуть, що "купєчєство" вже навіть баблішко пообіцяло. Так шо "Холу бути!" Як і космодрому в Лужанах. А раптом підкинуть якусь лопату, а вона полетить? Чи мітлу. Мітла точно полетить. Вона в Україні завсігда літає – ще з часів Гоголя і Квітки-Основ’яненка. А ше в первих замах Сірожі – Бодя Ковалюк. То вапше сам комбінатор – лучше самого Ібрагімовича (не Златана). Шо по тунелям мастєр, ніби все життя в них сидів. А шо по рогатих євробляхах – накупив, що запчасті навіть Ілон Маск до них знайти не може. Во мастєр… Як там казав Пушкін сам про себе?..

І Йванова дорога точно буде. Як поїзд на Сучаву. Чуєте? Тук-тук-тук-тук. По шпалах. То Йван на Сучаву їде. На Тойоті Прадо. А чо по шпалах? Бо так удобніше. Колія рівніша і з дороги не зіб’єшся. Тук-тук-тук-тук. А то шо там таке гуде? За бібліотеков. Аааа… То в конференц-холі-стєкляшці лучші уми чєловєчєства зібралися і Сірожа-губернатор їм розказує про цивілізаторську місію старого Прохазки на Буковині в Черноуцях.

Бурні аплодісмєнти, переходящі в овації, аж наркомани в парку Шіллера пробудилися. А ви думали. Власть має плани, як покращити наше життя вже нині? Того мусимо її слухати, уважати і любити. Бо як тако баба Маруся в 80 років получит повишену на 400-1000 грн пенсію від великого і могутнього ЗЕ, піде посидить в конференц-холі Сірожі і проїдеться транскарпатським автобаном від Йвана, то шо ше тій бабі тра, як тако тихо си вмерти, а перед смертю сказати внукам – радуйтеся, мої рідні, нашу Україну для вас я лишаю в надьожних і крепких руках. Не то шо там якесь Такево.

***

Но власть би не була така надьожна і в таких крепких руках, як у Йвана і Сірожі, якби її не підпирали надьожні і крепкі люди на мєстах – у районах. То сего тижня вже такі си об’явили - єден другого надьожніше і главне, шо всі – лічно підібрані Сірожою. Під чутким руководством, канєшно.

Бо Сірожа ше на взльоті. Опиту набувається. Чутке руководство - то поважні газди. Точніше, єден поважний газда. Василь Васильович Козак. Наш главний хозяйствєннік аграрний. І децентралізатор.

Ніщеброди контрабасу і власть збирачів дикирослостєй. Блог Мостіпаки


Ну так, як він собі її бачить.Тіпа, се - моє, то - моє, товово - моє, гендево - моє, гездево - моє, а ген- ген тамово – твоє - на моріжку. То серед тих начальників районних – ледь не половина – від Василя Васильовича. З мандатами єго всігда правлячої партії – Аграрної. То не біда, що вона є тіко в шухляді Василя Васильовича. Єму й того хватить. А файних людей для Сірожі він в шухляді завжди знайде. Єму не шкода. Бо хтось же мусить Сірожу підпирати. А крім Василя Васильовича і єго актівістів з Аграрної партії, то й нема кому. Не Бодя Ковалюк же то робити буде. Бодя - то смотрящий. Від Васі Продана і Оксанки. За Сірожов.

А в районах нужні крєпкі хозяйствєнніки. А Василь Васильович знають, що крепчє хозяйствєнніка за него нема. І не буде. А пацани і дівки хай побалуються у власть. Хотя Василь Васильович чьотко понімає, що справжня власть – вона не в якійсь РДА, що досі похожа на райком партії пізньоперестроєчних часів, а в коморі, в сусіках, у сундуках і святая святих – у землі.

Нє. Ну Василь Васильович він не якийсь там узурпатор, діктаторул чи тіранул. Він – газда, хозяйствєннік. Трохи Сірожови поміг людями на районах і фатить. В єго шухляді не так вже й багато тих актівістів Аграрної партії – раз, два, три, штири – і всьо.

Решту най правляща партія дає – "СлуН". Вона й дала. Но шось трохи не тово. Нє. Достойні. Достойніших не буває. Бо були якісь з базару. Чи з лісу. А тепер не просто з лісу. А собіратєлі дикорастущих недревесних растєній. Во. Вимовив. Достойні люди в Гуцулії.

Ну а шо ше в тім районі робити, як там більше ніц нема. Тіко дикорастущі растєнія і лишилися. Назбирав, сам поїв, посполитих погодував. Решту худобі кинув, вівцям, трьом ведмедям. Район процвітає. Аби тіко дощ йшов. А то сего року дощів не було, то грибів – і дурних, і с’єдобних – не врожай. І чим годуватися? Ну дурних трохи назбирали. Якраз перед виборами. Парламентськими. Тепер чекають, аби ше назбирати перед місцевими. А раптом поможе. Ну а через то, шо неврожай дикорастущих, будуть, видно, в Сірожі дотацію і субвенцію просити. А він дасть. Поможе. Зажжот їх серця палкою промовою про то, як гуцули за Кайндля жили і процвітали. Тоже, до речі, шось дике збирали. А кому не стало, то до Гамерики і Канади подалися. Яка завидна стабільність.

А ще в "СлуНі" як в мощній правящій партії, шо по вліянію не хуже, а то і лучше якоїсь там МПЛА, знайшли предпрініматєля. Єдного. Тоже на голову району. А куди єго подіти? "Слуніст"? "Слуніст". Прєдпрініматєль? Прєдпрініматєль. Був. Закрився. То куди його тепер? Не лишати ж чоловіка на дорозі ночувати. Правильно. Не гуманно якось. Най побуде головою РДА.

Но то було би несправедливо геть, якби тако розклали начальників по районах тіко від поважного газди Василя Васильовича і "СлуНа".

А Валєр Миколаїч Чинуш, шо - рижий? Нє. Не рижий. А дуже навіть чорний аж блєстящий. То шо єму нема місця на районах? Тим більше, коли він в столиці з торбов сала, цибулі і сухарів ще з виборів президента днював і ночував. То ж, тра чоловіка уважити. Вот і уважили. Два райони – єго. Єден – рідний – Кіцманський, а другий не рідний – Хотинський.

І скрізь - єго пацани. Єден рідне село охраняв від проісків конкурентів – ставки, сіножаті, капличку. городи. А другий вже був начальніком скрізь і всього. Но вже туди си не верне. Наначальствував. Можуть начистити. П’єти шмаровидлом. А Бесарабія вона така – терпляча. Курудзяна мука є? Є. То шо ше тра. А там поки си розглянуть, то шмаровидло вже й у сім районі за начальніком від Валєрця простигне. Фігаро.

Так що таке. Мощна народна власть в "хаті з левами" мощно себе підперла в районах. А на горі то всьо тримає великий і могутній ЗЕ. Прям Давнє царство якесь. Хеопс і єго піраміда на мєстах. Аж гордість розпирає. Лише би якась саранча не налетіла. Бо буде жуткий неврожай дурних грибів. І капєц. Проти природи навіть така мощна власть безсила.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
15-12-2019, 10:22
Коментарів 0 Переглядів 2411

Назвали прізвище чиновника, в якого проводили обшуки у справі привласнення 5 мільйонів
Справа стосується перевізників, які суттєво завищували показники перевезень "пільговиків"
Керівницею Чернівецької обласної філармонії стала директорка «Гердану»
Анастасію Костюк призначено в. о. генерального директора обласної філармонії
З'явилась ще одна претендентка на посаду керівника департаменту охорони здоров’я на Буковині
Лікар-нефролог Оксана Знак має намір очолити департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

Блог Юлії Пацаранюк
Чому нам варто відмовитись від позиції "не моє"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Про відсутність власної думки та позиції в окремих чиновників міськради

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Чи то так завжди було, чи лише віднедавна, але крадуть тепер усе, що погано лежить.

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Він них важко відмовитись і покупцям, і продавцям
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Індекс Олів’є як путь спасєнія і процвітанія Неньки. Блог Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень
Кондуктори, що заряджають позитивом. Блог Надії Будної
Про улюблених кондукторок чернівчан
Штири мери – на єдну калабаню. Блог Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень
загрузка...
Після блокування «тарілок» ВОЛЯ може стати надійним супутником телеглядача*

Що робити пересічному українцю, щоб не залишитися без звичних передач та серіалів на улюблених телеканалах?
Подаруйте собі свято! Замовте для особливої події поїздку в лімузині «Чайка»*

Власник "Чайки", чернівчанин Ілля Чорней, зараз возить на своєму лімузині наречених, відомих артистів та всіх бажаючих проїхатися в ретро-автомобілі престиж-класу.
Відкривається виставка "Парад роботів", де з роботами можна гратися, танцювати, розмовляти, фотографуватися та керувати ними*

"Парад роботів" – це інтерактивна розважально-пізнавальна виставка, на якій будуть представлені роботи з різних куточків світу
Знову дістає неприємний запах з рота? Як із цим боротися, розказала лікар-стоматолог Світлана Островська*

Про неприємний запах із рота, причини та способи його усунення ми вирішили дізнатися у фахівця – головного лікаря-стоматолога сімейної стоматології О.С.А Світлани Островської.