Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Чємодан, драбина і мальчік у кепочці. А ше солодка жрачка на халяву. Чернівці, збудовані в часи класицизму, модерну і конструктивізму, відсвяткували День міста – з постмодерним насєлєнієм.

***

Вони си завстидали. Бо скромні, виховані, тонкої душевної організації і зо стамбульськими манєрами. А раз встидливі, а ше шось таке роблять, аби ніхто не видів, наприклад, колупаються, не дай Боже, собі або одне другому в носі, то таки да. Всіх таких, хто може щось таке підгледіти, або побачити, як хтось шось таке тєгнє собі в ничку про запас, аби перезимувати тєжку зиму (а зима в нас завжди тєжка, особливо в поколєнія, яке жізнь поклало на стамбульських базарах і "болоті", аби нині рулити міськрадою і виконкомом), таких ся встидают.

Ну а раз міськрада в руках і виконком у придачу, то якось трохи встидно, як хтось підглядає, що ти там тими руками з ними робиш. Того і мера Каспрука з виконкому виключили. Бо, по-перше, в окулярах він дуже багато там бачить, а по-друге, коли пацани і дєвочки на "болоті" сиділи, то мер трохи десь си шось вчили – трохи в школі, трохи в тєхнікумі, а трохи в інституті, тому пацанам і дєвочкам у виконкомі нинішньому з ним не уютно. Бо буде підглядати, шо вони там у тих паперах тими руками тереблять так.

Встидливий виконком і єден чесний пацан. Блог Мостіпаки


От і прогнали. Бо вони думають, що мають руліть раз і навсєгда. І зайвих очей та ще й в окулярах їм там не тра. Та то Каспрук і сам поняв. "Просто їм було некомфортно", - сказав мер на всю ту веремію з виключенням.

Ну і правильно. Техас мають грабувати тілько техасці. Такі закони. А якщо ви не вірите, що в нас вони такі, а ми зараз (не в счот "євробляхи", смартфони, фейсбук і лабутени) десь приблизно "Там" і "Тоді", коли Техас грабували тіко техасці, то вийдіть на вулицю і уважно роздивіться довкола. Шо? Не Техас? Нє. Но граблять, як у Техасі. Свої - своїх. Пацани - бидло. Власть – народ. Опозіція – лохів. Народ – тих, кому легше дати в дюндєль. А зайві очі, то зайві свідки. А мер же наш – не шериф, а всього лишень мер. От і вигнали. А був би шерифом із кольтом за поясом, то би здриснули у дучку. А так – демократія, то граблять усі.

***

Максим Юрійович Бурбак, якому я вірно служу майже со дня його рождєнія, а тому свідком є Вася Пекінес, який вродився трохи раньше, скоро видасть гросбух. Вірніше гросфейсбук про пацанів, які в городі рішали діла, поки він грозно і свірєпо гримів трєщотками, акі лєв у савані, закритий у вольєрі перед стадом вгодованих антилоп гну.

Встидливий виконком і єден чесний пацан. Блог Мостіпаки


Так ото щас недавно Максим Юрійович свірєпо прогримів про контори пацанів "Єврокомунбуд" і "Порядок в домі", які файно так во главє з дєвочками і пацанами всілися на хребти совісних совєцких бабушєк, аби подоїти їх пенсії і розвести на квартплату. Мол, бабушки, такі діла, що ми тут не протів поїхати в Грецію чи до Єгипту, чи на шопінг до Мілану, але нам би трохи бабла. А вам же не шкода для внучків по пару сотень з пенсії підкинути квартплати, а ми вашим дєдушкам файні плакатіки привезем – з дєвушками-блондінками на білосніжних пляжах – кожному на під’їзд, аби взимі тепло було.

Ну так от, бабушкі і дєдушкі майже погодилися. А як будут протів, то Вася-узурпатор із пацанами дожме – ше не таких розводили.

А от Максим Юрійович, як віновнік всіх наших бєд, ніяк не заспокоїться і через ДФС вичислив, що тоті бабушкіни управителі – чистий розводняк, лохотрон і кидалово, аби бабушки справно носили бабло, а дєвочки за бабушкіни кревні файно шопилися і не жлобилися.

А шо вичислили? А то, що в конторах на двох аж один работнік. А всі решту або отсутствуют, або присутствуют, але в ничку шось тирят. Тобто з ДФС не діляться, з Пенсійним фондом, який їх бабушєк спонсорує, теж. Корочє, ніби контори є, але разом із тим їх і нема. Нє, якийсь один вуйко там шляється і навіть з дуру єдиний соціальний внесок заплатив – не понятно з якого перепугу. Пороблено чи шо? Но вот видавати на гора, що такі дві контори з одним работніком і 500 гриваками в касі без шахер-махера виграли конкурс управителів, то треба бути або ідійотом клінічним, або пройдисвітом конченим. В принципі, совмєщєніє сих двох визначень також ймовірно.

Так шо на місці Бурбака я би си не дивував, народ в ДФС не тривожив, а прийняв жізнь у всім її фрумосі. Бо всьо фрумос. Раз є один пацан на учоті і 500 гриваків у касі, то шо дві контори не можуть управляти 600-ми багатоповерхівками? Ше й як зможуть. За місяць той пацан легко їх всі оббігає і знайде достаточно лохів, аби си заробити на зарплату з їх квартплати і ше отстігнути на карман пацанам і дєвочкам, які помогли конкурс виграти.

Бо тут такі діла. Один пацан, як пошєбуршить, то всьо наверстає. А як вже їх в тих конторах буде два, то то конкуренція і пацани десь в подворотні один другому якусь пред’яву намутять. І кому то тре? А вже як, не дай Боже, троє зберуться, то то вже ніякої робити. В нас там, де троє, то ше отродясь, ніякої роботи ніколи не було, бо така традиція. Троє, то люди сурйозні і коли збираються, то зранку точно не помнять, що робили вчора. А тут цілими 600-ми будинками управляти і їх бабушками. Нє. То не їх.

А от один пацан, та ще й, судячи з усього, й чесний, бо єдиний соціальний внесок сплатив, то саме то, що треба. Той най управляє. Лохів на його чесне житіє у Чернівцях вистачить. І чесних совєцьких бабушєк, які пенсією поділяться, тоже.

***

А ото як вже дємократія в нас поперла, то таки поперла. Народ петиції пише, у фейсбуках строчить (щоправда, вже не так актівнєнько, як за старої влади строчив), галалакає і галасає (знову ж таки, не так актівнєнько, а дехто взагалі з нєбосклону в звьоздопад пішов, як от аналітік комунхозний Маринця Кирилюк).

Но вопшим развой демократії ше є, хоча вже значітєльно вужче, ніж було за попереднього врємєнного правітєльства, бо он Бодя-тунель із Вікна вже взявся дєвочєк з мікрофонами воспітувати, які його хотіли запитати безобідні вєщі про те, де штани і пимжак купляє і чи жінка файну краватку до сорочки підбирає, чи може сам. Вопшим, програма така в тілівізорі.

Встидливий виконком і єден чесний пацан. Блог Мостіпаки


А Бодя взяв і розвонєвсє, як тунель після дощу. То за старого режиму – ше того старого – до 2014-го, Бодю би в тунель і засунули і прикопали і надпис написали: "Був у Васі Бодя, він його любив. Бодя шо то ляпнув, він його тово, аби самого не тамово в товово".

А шас розвой. Бодя дєвочєк воспітує, Вася Бодю упітує. І всьо просто. Бо у кожного тепер є свої дєвочки з мікрофонами. А раз у вас своїх дєвочєк з мікрофонами нема, то ви лох,або злидень. Но загалом то вам повезло. Бо мікрофони їсти хочуть і не пісну бараболю. А вам би самим тої бараболі з салом лупнути на сон грядущий. А Бодя сала вже налупився і на сон грядущий, і на сесію і на виконком, то тепер буде все частіше дєвочкам з мікрофонами хамити, бо його так в унівєрі навчили – раз дєвочка з мікрофоном не твоя, то хами Бодя, хами. Поки хтось в дюндєль не свисне. Но дєвочка з мікрофоном, яка про штани, пимжак і шкарпетки питає, не свисне. От Бодя і розперезався, як у Вікні біля сільмагу після получки.

***

А от празник наш День города (як його здебільшого й називає наше постмодерне понаїхавше насєлєніє) у нас вдався на славу. От шото нова власть, то таки нова власть, не якийсь вам шалам-балам. Всьо співало і гуло, гуло і співало, бумкало і торгувало, торгувало і бумкало.

Но я не про то. Я про то, як нова власть іскуство осідлала непроізвольно. Бо вона у нас така відома вже й за межами нашого села, шо шоби люди іскуства не робили, які номери би не ставили, а всьо виходит про нову власть.

Чи то може в мене моє сєльске воспітаніє вилазить, чи не вилазить, а назад залазить, але в отому номері, де бігали всі в чорнім, а потім в полосатім, а далі з драбинами, а потім з чємоданами, а з драбин зробили жєлізну дорогу, то я таки вздрів нашу нову власть, всі її успєхі і навіть всьо її будуще. От самі дивіться. Ростікова драбина була? Була. Навіть не одна. Мальчік в кепочці і картатому піджачку, дуже схожий на Володьку, був? Був. Всі шось ходили туди-сюди, бігали поперед ратуші було? Було. Чємодан був? Був. Повний чи нє, не знаємо. Жєлізна дорога символічна з драбин була? Була. Полосаті костюми були? Були. То чим вам то не нова власть і її світле будуще?

Я вже не кажу про цвик нашого свята - весь сімволічєский владний іконостас із мєстними і приїжджими гастрьольорами, кожен із яких мусів шось ляпнути – хто в тин, хто у ворота, а хто й головою у штангу, аж погнув. Але і він був, чого у нас роками не було.

Ну і на послідок то, шо складає основу будь якого свята – халява. Халява теж була. У вигляді торта, схожого на довгий темно-коричневий прямокутний ящик. Але, як то кажуть, дарованій халяві в зуби не заглядають. Так що наше постмодерне понаїхавши насєлєніє ту халяву з візгами, криками, свірєпими писками і виряченими на тих писках очима змело за лічені хвилини. Добре, що патрульні поліцейські живими лишилися, а то тако, якби їх ше трохи поцукрували і чимсь примастили, то за їх жізні я би й ломаного гроша не дав. Бо на халяву й патрульний солоденький. Но, Бог вберіг. Жертв і разрушєній під час поїдання халяви цього разу вдалося уникнути. Так шо до наступного Дня города, товарісчі. І до чергової халяви.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
8-10-2018, 11:31
Коментарів 0 Переглядів 1703

загрузка...
Стало відомо, коли Петришин приступить до посади ректора ЧНУ
Роман Петришин офіційно приступить до роботи на цій посаді після відповідного наказу міністерства освіти і науки України
Оголосили результати виборів ректора Чернівецького університету
Найбільшу кількість голосів на виборах здобув чинний проректор Роман Петришин
На Буковині поліція розшукує трьох неповнолітніх іноземців, які втекли з притулку
Ці троє осіб перебували у складі групи нелегальних мігрантів, яких кілька днів тому затримали в Новоселицькому районі
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як у влади, так і в опозиційних політиків мета - власні політичні інтереси, а вже потім Україна та її люди

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Про повернення екс-губернатора

блог Олександра Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки

Новини Чернівців, новини, блог Галини Олійник
Про білочку, кропиву і сміття. Блог Галини Олійник
Днями була неприємно вражена жахливим станом скверу біля резиденції ЧНУ

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Не всі готові до змін
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Новий лозунг страни і «Вася – «наше всьо». Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
Уже почалося
Великодні цінові перегони: уроздріб – по 55, а оптом – уже по 60
загрузка...
Детские коляски на сайте Kloomba
Незаконна виїмка гравію та піску має присікатися державою (новини компанії)

На відміну від тих, хто видобуває гравій на річках Буковини незаконним способом, у Майдан-Іспаському родовищі видобуток корисних копалин здійснюється відкритим і сухим способом з дотриманням усіх норм закону
Ощадбанк вітає чернівчан з Великоднем! (на правах реклами)

Бажаю вам, щоб кошики були наповнені Божими дарами! В душі нехай панують радість, щастя, кохання, спокій і впевненість у завтрашньому дні
Паска від «Цар-Хліб» – за маминим рецептом (на правах реклами)

Подбайте і про своїх рідних, передайте святкову паску від "Цар-Хліб" в усі куточки нашої землі
Недобросовісний бізнес – від нестачі культури (новини компанії)

Нещодавно у Чернівцях відбувся фестиваль "Французька весна", який після довгої перерви знову повернувся у наше місто. Вперше генеральним партнером цього заходу в столиці Буковини став Майдан-Іспаський кар’єр піщано-гравійної суміші ТОВ ККНК "Технобуд"
У Чернівцях відкрито новий супермаркет канцтоварів "Барвінок smart" (на правах реклами)

6-7 квітня 2019 року відбулося грандіозне відкриття нового найбільшого магазину мережі супермаркетів канцтоварів "Барвінок smart"