RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Початок липня 1995 року. Мені щойно виповнилося 15. Пам’ять підкидає картинку: лежу в ліжку хвора, дивлюся по телевізору похорон Назарія Яремчука…Мама час від часу також перериває домашні клопоти й заходить до кімнати, сумно зітхає. Коли показують синів Назарія, мені хочеться плакати. Мабуть, тому що співчуваю їм. Це Україна втратила визначного співака, а вони — тата, який більше ніколи не усміхнеться їм своєю красивенною усмішкою. А йому в листопаді мало б виповнитися лише 44…

Серпень 2024 року. Мені нещодавно виповнилося 44. Я сиджу в кінотеатрі на показі фільму "Яремчук: Незрівнянний світ краси". На екрані — кадри з похорону Назарія, і я знову плачу, тільки зараз уже відчуваючи біль втрати. Я розумію, кого тоді не стало в України. Скільки всього для неї він міг би ще зробити, як би зараз і кому він проспівав оте: "Гей ви, козаченьки! Вітер в чистім полі…Научіть нащадків так любити волю…".



З екрана розповідають про Назарія, його знайомство з Івасюком, дует із Зінкевичем, співпрацю зі Злотником, Демиденком…Його колеги зі "Смерічки" захоплено пригадують, яким він був: щирим гуцулом, самобутнім артистом, вірним українцем, відданим своєму народові і до останньої хвилини залюбленим в українську пісню…

Пригадую програму "Даруємо пісню", де половину привітальних пісень становили замовлення на Яремчука. Жодне весілля не обходилося без танцю під його "Родину". Він справді був народним артистом, за яким його народ сумує й досі. І, знаєте, я неймовірно радію з того, що зараз у прокаті з’являються такі фільми, що на сцені театру ставлять вистави про велетів українськості, як-от "Червона рута" (авторка – Наталка Ворожбит, режисер – Максим Голенко). Її поставили у Львові, у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Усі прем’єрні покази – аншлагові. Мені пощастило подивитися цю неймовірну постановку, і в одній зі сцен там також є Назарій Яремчук, який співає всесвітньовідому "Червону руту".

Відрадно, що такі заходи відвідує молодь, що вона співає "Стожари". Приємно, що авторами таких фільмів стає молодь: продюсерові фільму "Яремчук: Незрівнянний світ краси" Максимові Сердюку – немає й 30, режисерові Артемові Григоряну – 31 рік.

Прочитавши кілька рецензій на фільм і його публічних обговорень, погодилася, що бракувало в кадрі синів Назарія Яремчука, коментарів Василя Зінкевича, який у щирій жалобі ніс труну зі своїм співочим побратимом. Можемо лише здогадуватися, чому вони відмовилися брати участь у знімальному процесі. Але, як сказав в одному з інтерв’ю Максим Сердюк: "Ми просто відмовилися від "жовтухи", бо всі женуться за сенсацією, а ми — якраз навпаки…У ньому (Назарієві Яремчуку – авт.) просто немає негативу, за який ми так любимо чіплятися…Ну от людина така. Просто така щира, яскрава, світла людина. І в тому часі, у якому ми живемо, хочеться дивитися про таке. І дивитися хочеться на красу, бо потворного навколо і так багато".

Тож хто ще не переглянув цієї стрічки, знайдіть час, адже Буковина так любила свого Назарія і їй так бракує його щирої усмішки сьогодні…

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Юлія Пацаранюк
13-09-2024, 12:00
Коментарів 0 Переглядів 3 636

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.