RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Вулиця Руська, а точніше її частина від тролейбусної зупинки "Руський міст" до Фастівської, нині нагадує смугу з перешкодами: ділянку від моста до перехрестя з вулицею Січових Стрільців капітально ремонтують (замінюють комунікації). На відрізку від цього перехрестя до Фастівської триває поточний ремонт. Рух транспорту не перекривали – ремонтують частинами. У години пік затори на Руській значні, громадський транспорт може відставати від графіків. Такі попередження час від часу публікує міська рада на своїх офіційних каналах і сторінках у соцмережах. Там-таки люди висловлюють своє ставлення до ремонтів доріг у воєнний час.

Як завжди, чернівчани поділилися на два табори. Одні вважають, що дороги ремонтувати треба навіть попри те, що в країні війна.



Інші кажуть, що це марнотратство, розкрадання чи байдужість до долі держави й наводять приклади президентського "великого будівництва". Мовляв, дороги в прифронтових регіонах гарні зробили, щоб ними ворожі танки їхали, а мали б укріплення зводити, мури будувати, бо ж про напад попереджали.

Натрапляла в коментарях й на думки про те, що ремонти чернівецьких доріг – це ніби й не зле, а от те, що бруківку знімають і стелять асфальт – погано, бо давність міста стирається, втрачається його неповторний колорит…

Нещодавно оголосили про перекриття вулиці Заньковецької на ремонт. Цікаво, звідти теж бруківку заберуть? І якщо її на Руській, на отих 50 метрах від моста до Січових Стрільців, і справді уже не зовсім доречно залишати, то на майбутній пішохідній Заньковецької, мабуть, варто було б перекласти. Історичний центр як-не-як…

Читаю те все, слухаю пасажирів у тролейбусі й частково згодна з кожним. Так, війна в Україні зараз сягнула чи не найкритичнішої фази. Люди невтомно оголошують благодійні збори, самотужки виготовляють дрони, щоб допомогти армії. Влада також звітує про скеровані на військо бюджетні кошти. І водночас оголошує тендери: на сквери, на парки, на дороги…Чи на часі? Питання неоднозначне. Хто не має рідних на фронті, той вважає, що благоустрій на часі. Той, хто чекає на рідних з війни, категорично проти. "Коли ворог лізе до хати, її треба не прибирати, а захищати", – прочитала якось. Так, і з цим я згодна. Проте все ж вважаю, дороги – це стратегічний об’єкт, який треба утримувати в належному стані. І якщо бюджетні кошти на пам’ятники чи модні інсталяції – це, на мою думку, й справді марнотратство, то ремонт доріг – це потреба, буденна…Це як напекти хліба чи подати електроенергію, як прибрати від сміття вулиці чи підрихтувати громадський транспорт. Ми щодня їздимо на роботу цими дорогами й нарікаємо, що вони погані. Але й на ремонт нарікаємо, бо "не на часі"

Проте є одне "але", точніше два. Ремонтувати треба насамперед ті дороги, де ситуація й справді критична, а не здирати ще більш-менш нормальний асфальт, щоб постелити новий, як оце на ділянці до Фастівської. І чи варто розпочинати капітальний ремонт дороги й комунікацій, якщо сьогодні так гостро постає проблема з працівниками комунальних і дорожніх служб, яких мобілізують. Є ризик, що розпочатий ремонт не завершиться в строки, а погані дороги стануть ще гіршими на невизначений термін…

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Юлія Пацаранюк
13-06-2024, 15:18
Коментарів 0 Переглядів 1 155

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.