Тим паче, що вітчизняні виконавці у зв’язку з повномасштабним вторгненням почали більш свідомо ставитися до власного репертуару: тепер вони не співають пісень мовою окупанта. А згадаймо, які пісні лунали ще п’ять років тому з вуст тих-таки Дмитра Монатіка чи Тіни Кароль?
Чимало популярних представників шоубізнесу вже переклали свої хіти з російської на українську. Наші музичні чарти дедалі частіше очолюють українські пісні, випереджаючи навіть світові шлягери. Наші молоді виконавці пишуть якісну музику, яку слухають і в Україні, і за її межами. Чого тільки вартує світове турне гурту KALUSH, переможця минулорічного конкурсу Євробачення! Радіохвилі активно транслюють українську музику, упереміш із композиціями закордонних виконавців, усіх, крім московитських.
Так, іноді в новинах бачимо, що в деяких містах України виникають конфлікти, бо, наприклад, у закладах харчування ще звучить "запоребриківський" шансон. Я й сама якось у таксі зробила зауваження водієві, бо з його приймача лунала "лєпсня". А колись таке слухали всі і всюди…Згодна, ми не знаємо, що лунає в навушниках молоді, а багато хто каже, що вона все ще фанатіє від пісень співаків ворожої нам країни. Однак тепер це радше поодинокі випадки, аніж тенденція. Мені довелося побувати на концерті Іво Бобула, і я помітила, що його пісні тридцятилітньої давнини активно співають двадцятилітні! Усе це промовисто свідчить про те, що українська музика була, є і буде, і вона нічим не поступається закордонній. Якось почула діалог дівчат на вулиці Кобилянської: "Та хто зараз ту муть їхню б слухав? Українську слухаю й іншим раджу!". І такі думки молоді неабияк тішать.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram