RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Минулого року з українцями сталася війна, яка багатьом із нас перевернула життя, зруйнувала бізнес, змінила звички. Робить це і досі, бо, на жаль, триває. Отож перед буковинцями і не тільки вона поставила вибір – святкувати Новорічні свята чи все ж таки відзначати?

Наприкінці грудня точилися дискусії щодо того, встановлювати чи не встановлювати ялинки в обласних центрах й столиці. Одні висловлювали аргумент, що це потрібно насамперед дітям, бо їхній психологічний стан бажає бути кращим, тож треба якось їм покращити настрій. Інші переконували, що ялинки потрібні, аби засвідчити (насамперед ворогові) свою незламність. Мовляв, святу бути, і ракетами нас не злякати. Частина ж населення висловилася категорично проти святкових локацій, на які щорічно витрачають чимало бюджетних коштів. У країні війна, тож гроші варто спрямовувати на захист держави, а не на розваги. До того ж такі місця – це мимовільне скупчення населення, а у воєнний час це небезпечно.

Чернівці були майже одностайні в тому, що ялинки на Соборній площі не треба. А от у Києві ялинку таки встановили на Софійській площі. Не таку високу і яскраву, як щороку до війни. Але символічну – з синьо-жовтими гірляндами, що живляться від генератора, і білими голубами, які символізують мир. І, до речі, оця головна ялинка України потрапила до п'ятірки найкращих ялинок світу за рейтингом BBC News. Знаково, важливо, бо Україна вкотре на вустах світу, попри суперечки між користувачами соцмереж.

У новорічну ніч після промови президента небо над Чернівцями зазвичай світиться святковими феєрверками, гримить їхніми залпами. А цього року, вийшовши на терасу, з якої відкривається вид на місто, я завмерла від подиву: темно-темно, бо без вуличного освітлення, і тихо-тихо. І хочеться вірити, що тиші цієї чернівчани дотримувалися не тільки через передбачене за її порушення покарання, а й по совісті, усвідомлено.

У вихідні більшість православних відзначатиме Різдво Христове і ще низку релігійних свят. І знову порушується питання щодо доречності масових колядувань, інших традиційних дійств. Про фестиваль Маланок, який був родзинкою Буковини й Чернівців, звісно не йдеться: його однозначно не буде. А от щодо колядок, знову ж таки, одні вважають, що не до співів, бо Буковина щотижня проводжає в останню путь своїх героїв, які полягли за незалежність України. Інші ж переконують, що колядки – це не прості пісні, а величальні, які укріплюють віру в Бога і його заступництво. Отож колядувати чи ні, святкувати чи відзначати – це особиста справа кожного. І кожен із нас вчинить так, як дозволить йому сумління.

Переконана в одному: оцю особливу різдвяну пору треба провести без гучних застіль, а творячи добрі справи. Поділитися їжею з тими, хто її потребує, допомогти дітям, позбавленим батьківського тепла, самотнім літнім людям, нашим воїнам, які в промерзлих окопах. Ну і, звісно, непохитною має бути наша віра в перемогу – добра над злом, правди над кривдою – уособленням чого і є величне свято Різдва Христового!
Редактор: Юлія Пацаранюк
5-01-2023, 14:14
Коментарів 0 Переглядів 1 563

Теги -

Відтепер головний ліхтар Чернівців запалюватимуть щосуботи

Чернівчанин Роман і сьогодні продовжує відстоювати позицію біля Києво-Печерської Лаври

Відбувся конкурс на кращу проєктну пропозицію нового комплексу замість ринку "Буковинський". Переможці пропонують на місці ринку збудувати торговельний центр із готелем
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Тролейбуси в Чернівцях із жовтня минулого року працюють без кондукторів

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Мій 10-річний син рік жив із родичами в Італії, у невеличкому містечку на півночі

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Відтепер головний ліхтар Чернівців запалюватимуть щосуботи


Чернівчани продовжують допомагати армії. Блог Надії Будної
У Буковинському медичному університеті стартував челендж "Захистимо тих, хто захищає нас. Моя країна б’ється!"
Наберіться терпіння, інакше вам стане зле. Блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів
ВІДЕО Переглянути все відео

Чому важливо захистити власне житло, як вибрати охоронну компанію й не поплатитися за власну байдужість, ми розпитали у чернівецьких фахівців підрозділу швидкого реагування "Тигр".

У Приватному вищому навчальному закладі "Буковинський університет" відбувся[i] Благодійний культурно-мистецький марафон "Борітеся – поборете!".

У Чернівцях дистанційно опанувати німецьку мову, відшліфувати вимову та граматику допоможуть у Центрі німецької мови, який є офіційним партнером Goethe-Institut.
• Теги